ورزش، رشته تربیت اخلاقی و آغاز معنویت استایسنا/ اصفهان یک کارشناس آموزش ورزش همگانی گفت: ورزش، ابزار مناسبی برای ارتقای اخلاق و فرهنگ جامعه است، بهطوری که امام علی (ع) از خدا میخواهد برای خدمت به مردم، او را توانا کند.

حبیب الله حامدیان، امروز (سه شنبه بهمن -۲۶) در آیین تجلیل از پیشکسوتان و خیران ورزش نوش آباد، اظهار کرد: ورزش همگانی، فراتر از ورزش است، زیرا جامعه را تضمین می کند، به گونه ای که رهبر انقلاب بارها تاکید کرده اند. ورزش برای جوانان و برای سالمندان واجب است.

وی افزود: اگر نگاهی علمی به ورزش همگانی داشته باشد، یک اصل مهم برای توسعه مراودات اجتماعی و زن است. ورزش باعث نشاط و شادابی محیط و دوری از ناهنجاری‌های جسمی و آسیب‌های اجتماعی است.

این کارشناس آموزش ورزش همگانی، تصریح کرد: ورزش همگانی، امروز در دنیا مورد توجه قرار گرفته و در برنامه شهرداری ها قرار دارد تا در جامعه نیز فراگیر شود. وظیفه شهرداریها توسعه ورزش شهروندی است. هر چه فدراسیون ورزش همگانی داریم، اما دانشگاه و مدرسه و خانواده‌ها نیز باید برای توسعه ورزش.

وی تاکید کرد: فضای مناسب برای ورزش مادران ورزشکار نیست، در حالی که یک ورزشکار، فرزندان سالمی را پرورش می دهند و باید روستایی را برای پرورش و توسعه فضای ورزشی مناسب بانوان به ویژه در مناطق کوچک ورزشکاران و نیکوکارانی که در تامین همه چیز بپردازند. نیازهای اجتماعی می‌کنند، حضورشان در ورزش خالی است.

این کارشناس ورزشی گفت: باید نگاه به ورزش اصلاح شود تا فعالیت های ورزشی بانوان، بیشتر توسعه یابد. مهارت های بنیادی در بسیاری از کودکان، به طور کامل شکل نگرفته است و به بیماری های جسمی و روانی می رسد در حالی که با ورزش روزانه و پایی می تواند این مشکل را کاهش دهد.

حامدیان افزود: ورزش همگانی را باید از خانه آموزش داد. ورزش همگانی دارای سنی، جنسیتی و جغرافیایی نیست، اما ورزش همگانی در روستاها و شهرهای کوچک کمرنگ است و باید جذابیت هایی را ایجاد کنند تا مردم بیشتر داشته باشند.

وی مشخص کرد: فرهنگ ورزش از خانواده شروع می شود، وقتی یک مادر ورزشکار باشد، الگوی خوبی برای فرزندش است و ناخودآگاه روی اعضای خانواده نیز تاثیر گذاشته و آنها را برای ورزش می کند.

این کارشناس ورزش همگانی تاکید کرد: در آلمان که مهد ورزش علمی دنیا بر این باورند که اول به تربیت بدنی و بعد از پزشکی و درمان توجه می شود، زیرا انسان سالم، نیاز به درمان و پزشک ندارد و این ادعا در دوران ثابت شد و کسانی که سیستم دفاعی قوی دارند، دچار بیماری شدند.

وی کرد: در روانشناختی ورزش، کسانی که ورزش می کنند با تولید آندروفین به شادی می رسند و کسانی که از ورزش محروم هستند برای شادی لحظه ای به سمت مواد مخدر میروند و به همین دلیل است که ابنسینا میگوید: کسانی که به فعالیت های بدنی میپردازند، هیچ دارویی نیاز ندارد.

حامدیان درباره ورزش، گفت: کودک حتی در رحم مادر نیاز به حرکت دارد. انسانها به‌طور فطری عاشق ورزش هستند و انسان بدون حرکت، مریض است. به پیشنهاد پیشنهاد می کنم در مکان های عمومی، تلویزیون های بزرگ نصب کنند تا مردم با دیدن برنامه های تلویزیونی به طور گروهی و اساسی ورزش کنند.

یک پیشکسوت فوتبال نوش‌آباد نیز گفت: ورزش رسمی این شهر از سال ۱۳۴۷ از خانه فرهنگ نوشآباد شروع شد و به فاصله کوتاهی از تیم های تاج، رهبر، جوانان، معراج، سرباز و امیرکبیر به وجود آمد و تا جام قهرمانی استان اصفهان به پیش رفت.

سید جواد سجادی افزود: ورزش نوش‌آباد بودجه دولتی اختصاصی ندارد و جوانان این شهر از بودجه شخصی و کم‌ن

وی تصریح کرد: بودجه های دولتی به شهرهای کوچک مثل نوش آباد نمی رسد و از پیشکسوتان ورزش دعوت می کنم تا از جوانان و کودکان غافل نشوند و آنها را برای ورزش و حمایت کنند.

این پیشکسوت فوتبال نوش آباد تاکید کرد: از زمینهای خاکی ورزش نوش آباد، شهیدانی مانند سردار ماشاالله راحمی، سردار غلامحسین ساجدی، سید محسن هاشمی، ناصر فکری، امیرحسین معنویان، داود چاپی، علی اکبر طاهری، احمد اقبالی، روانه جبهه شدند و جوانان امروز. باید در میدان علم و ورزش راه آنها را ادامه دهند.

همچنین یک عضو ورزش شورای نوش‌آباد گفت: در غیاب نهاد رسمی ورزش و بودجه دولتی، افراد ورزش و نیکوکاران این شهر شورایی را تشکیل دادند تا چراغ ورزش و سلامت جامعه روشن و استعدادهای ورزشی شناسایی و رشد پیدا کنند.

سید مسعود علوی افزود: ورزش نیاز اساسی شهروندان به طور رسمی است که اولین دوره جشنواره دهه فجر با حضور ۷۳۷ ورزشکار در رشته های فوتسال، والیبال، تنیس و شطرنج و دو گروه آقایان و بانوان برگزار می شود و به طور متوسط ​​هر شب ۶۰۰ نفر در مسابقات تماشا می کنند. آمدند.

وی: تربیت بدنی فراتر از علم است و ابزاری برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی است و انتظار داریم که سازمان های تربیت بدنی و نهادهای فرهنگی به شهرهای کوچک و امکانات ورزش همگانی و پایه را تامین کنند.

دومین همایش تجلیل از پیشکسوتان و خیران ورزش نوش آباد، با حضور ۲۷۰ نفر از پیشکسوتان ورزش کاشان، آران وبیدگل، شهر سفید، یزدل، محمدآباد، علیآباد و نوش آباد در تالار سردار شهید راحمی برگزار شد. ورزشکارانی که موفق به کسب رتبه‌های قهرمانی در سطح ملی و استان اصفهان شدند، در این آیین تجلیل شدند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری