وحشت چیست؟ درمان ضربان قلب عصبی

دسته‌بندی نشده


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را برای شما مشکل می کند ، بنابراین بهتر است با پزشک و متخصص مشورت کنید. وحشت زدگی حمله قلبی ایر حمله عصبی بیماری هایی نیز وجود دارند که در مواجهه با این بیماری یا تجربه شخصی می توان آنها را زیر سوال برد. در این مقاله ، هدف ما این است که با بررسی این بیماری ها به شما در تشخیص آن ها کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد در صد ، مشورت با متخصصان و پزشکان شایسته است. اگر این شرایط را دارید ، می توانید برای درخواست اقدام کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان قطعی:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار شبیه به هم باشند و تشخیص آنها دشوار است. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

علائم وحشت یا اختلال عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست ها

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می توانند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهند. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده دچار اختلال هراس می شوند و اکثر مردم حملات پانیک را بدون اختلال هراس تجربه می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا بخوانید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تعریق

اگرچه علائم هر دو بیماری ، حمله وحشتزدگی و حمله قلبی همزمان هستند ، اما دانستن نحوه تشخیص می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است: ناگهان ترس بزرگی بر شما غلبه می کند. این می تواند از هیچ کجا باشد یا می تواند ناشی از چیزی باشد که باعث ایجاد اضطراب می شود. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد ، که می تواند باعث سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید که هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – آزاد شده و در سراسر بدن دفع می شوند. برای مقابله با احساس درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و سوزش معده را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان ممکن است متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند ، که شدید و غیرقابل انکار است. یا ممکن است “درد فشاری را احساس کنید که تا گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و بازوی پایین سمت چپ گسترش می یابد.” همچنین ممکن است عرق کنید و سرگیجه داشته باشید ، به خصوص اگر زن هستید – زنان نیز اغلب با تهوع و استفراغ و تنگی نفس مواجه می شوند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی معمولاً بسیار متفاوت اتفاق می افتند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب بیشتر از علائم گیج کننده حمله پانیک قابل لمس است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند آنقدر شدید شود که احساس کنید یک فیل روی دنده ها نشسته است ، در تنفس مشکل دارید ، حالت تهوع و سرگیجه را تشدید می کنید و در صورت عدم درمان حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع و سریع به نام ضربان قلب را تجربه می کنند و احساس می کنند کنترل احساسات و افکار خود را ندارند. حملات پانیک در زنان معمولاً نه تنها در اثر گرسنگی ، بلکه در اثر تزریق زیاد نیز ایجاد می شود – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید. مطالعات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات وحشت می شوند ، شاید به این دلیل که ترس آنها سریعتر پاسخ می دهد.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص حمله عصبی انجام دهید

آزمایش است اعتراف کنید این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

سلول های قلب در حین حمله قلبی آسیب می بینند. در نتیجه این آسیب ، قلب پروتئین های تروپونین T و تروپونین I را در جریان خون آزاد می کند. پزشکان آمبولانس آزمایش خون را برای تشخیص سطوح بالاتری از تروپونین انجام می دهند ، و اگر این کار را انجام دهند ، می توان به تأیید علت درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی اشاره کرد. آنها همچنین الف نوار قلب (نوار قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی در آسیب عضله قلب و همچنین ریتم غیرطبیعی قلب هستند.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند مشکل باشد ، به ویژه اگر قبلاً چنین علائمی را تجربه نکرده اید. یک فرد می تواند با اندازه گیری عوامل متعددی دو حالت را تشخیص دهد ، از جمله:

ویژگی های درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در حین حمله هراس ، درد قفسه سینه معمولاً شدید یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه است. حمله قلبی درد قفسه سینه ممکن است شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از مرکز قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا شانه ها ادامه یابد.

صفحه اصلی

علائم همچنین می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی هستند ، مانند بالا رفتن از پله.

بازه زمانی

مدت زمان علائم نیز می تواند به تمایز بین حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. اکثر حملات پانیک در چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه می توانند بیشتر طول بکشند.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد ، اما بعد از چند دقیقه شدت یابد.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی در قلب ، که جریان خون حیاتی را مختل می کند ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حملات قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می توانند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ریتم قلب را کنترل می کند. ضربان قلب بسته به فعالیت ها و احساسات انسان در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد بسته به کاری که انجام می دهد در طول روز به طور چشمگیری تغییر می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب انسان در تغییر دنده ها به اندازه کافی کارآمد نیست. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل مطالعات HRV توسط محققان در افرادی که با اختلالات مختلف اضطرابی ، از جمله اختلال هراس تشخیص داده شده بودند ، نشان داد که HRV شرکت کنندگان نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی کمتر بود.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

برای حمله وحشت به پزشک مراجعه کنید

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، همیشه در صورت شک ، بهتر است بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار دهید
 • درد قفسه سینه از انتهای بازو یا فک گسترش می یابد.

درمان ها

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شده باشد ، نگرش ها متفاوت خواهد بود. در حالی که حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید درمان مناسب برای حملات پانیک را پیدا کنند که می تواند کیفیت زندگی آنها را بدتر کند. پزشک شما می تواند به روش های مختلف از جمله تغییر شیوه زندگی ، داروها و مشاوره به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. در جستجوی حمله قلبیفرد همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلب انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *