وتین: ما خواهان جنگ نیستیم / کرملین: در حال بازگراندن برخی نیروها هستیمرئیس‌جمهور روسیه گفت که اگر مسکو خواهان جنگ در اروپا بود، پیشنهاداتی را در مورد روند مذاکرات ار

به گزارش ایسنا، “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور روسیه در نشست خبری مشترک با اولاف شولتز صدر اعظم آلمان در کاخ کرملین اظهار داشت که “آیا ما خواهان جنگ (در اروپا) هستیم؟ خوب خیر. به همین دلیل پیشنهادهایی در روند ارائه ارائه شد».

رئیس جمهور روسیه افزود: نچه امروز در دونباس اتفاق می‌افتد، نسل کشی است. ما تمام تلاش خود را برای حل و فصل دونباس بر اساس توافقات مینسک انجام می دهیم.

پوتین با بیان اینکه صدراعظم آلمانی دوجانگماتیک (عگرایانه) در قبال روسیه، تصریح کرد: ما در مورد وضعیت صحبت می کنیم و شکی نیست که کی یف از اجرای برنامه های کاربردی خود طفره میرود.

رئیس جمهور روسیه افزود: ما می‌خواهیم موضوع پیوستن به ناتو را امروز حل کنیم نه فردا.

اولاف شولتز صدر اعظم آلمان هم در سخنانی در این نشست خبری گفت که امنیت اروپا فقط با مشارکت روسیه ایجاد می شود.ما آماده پیشنهاد با روسیه، اتحادیه اروپا و ناتو در امنیت مشترک خود هستیم.

در اعظم آلمان افزود: سناریوی نظامی در عواقب جدید خواهد داشت و راه حلی دیپلماتیک دی.

وی همچنین با اشاره به تصمیم روسیه برای عقب نشینی نیروهای خود از مرزهای محلی اظهار داشت که عقب نشینی بخشی از روسیه از مرزهای مشخصی است.

همزمان کاخ کرملینای در بیانیه اعلام کرد که هشدارهای آمریکا مبنی بر اینکه روسیه روز چهارشنبه ۱۶ فوریه تهاجم به زودی آغاز خواهد شد ایجاد یک «هیستری» بی پایه و اساس است و هدف آن تشدید تنش در سطح اروپا است.

کرملین میگوید نیروهای نظامی در مرزهای تنها صرفاً به منظور یک مانور بوده و پس از تکمیل آن واحدهای نظامی به پادگانهای خود باز خواهند گشت و هماکنون در حال بازگشت هستند.

صدراعظم آلمان امروز (سه‌شنبه) برای دیدار با ولادیمیر پوتین و تهدید به «تحریم‌های خطرناک‌ رس»

سفر یک روزه اولاف شولتس صدراعظم آلمان به مسکو پس از ملاقات در کیف در روز دوشنبه به عنوان بخشی از دیپلماسی غرب برای جلوگیری از یک حمله احتمالی گرفته شده است.

انتهای پیام