واکنش روزنامه ایران به لغو کنسرت«شورای منابع شهر اهواز باید به مردم شریف و هنردوستان توضیح روشنی بدهد و قدم بعدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که چرا با مجوز رسمی مخالفت کرده و دستور توقف برنامه را داده است. برنامه بعدی او؟”

به گزارش ایسنا ایران وی نوشت: در یکی دو روز اخیر توقف برخی از کنسرت های موسیقایی اهواز که مجوز رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان داشت، به اولین خبر حوزه هنری تبدیل شد و آنها را اذیت می کند. این سوال که چرا شورای شهر اهواز مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را لغو کرد؟ امسال حداقل برای اولین بار است که در برخی مناطق کشور اتفاق می افتد، اما مجموعه اتفاقاتی که در روزهای اخیر در شهر اهواز برای لغو نمایش رسمی و قانونی سیروان خسروی رخ داد، خواستار تجدید نظر است. بررسی و بازنگری آیین نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلام می گوید به گفته خسروی قدرت چند خودروی بزرگ و بلندگوی نصب شده بیش از قدرت قانون نیست.

داستان چگونه آغاز شد؟

در حادثه اهواز گروهی با یک دستگاه خودرو وانت مقابل سینما هلال این شهر تجمع کردند و در حین اقدام در رفتاری عجیب از ورود افرادی که به صورت قانونی بلیت تهیه کرده بودند، ممانعت کردند. این اتفاق باعث شد که نمایش با یک ساعت تاخیر برگزار شود و پس از رفع مشکل ظاهراً صحبت های زیادی در سالن مقابل به راه افتاد که باعث شد گروه نتواند برنامه را اجرا کند.

پس از دریافت پیشینه این رویداد و تایید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، مشخص شد لغو این کنسرت به تصویب شورای تدارکات شهر اهواز رسیده است. اما نکته قابل تامل این است که طبیعتاً برای این اجرا مجوز شورای تامین نیز لازم بوده است، این شورا باید با دقت در مجوز و بررسی محدودیت ها و بهانه ها قبل از صدور مجوز، بر تصمیم خود می ایستاد. اتفاقی که این پیشنهاد را به ذهن متبادر می کند که وقتی سازمان رسمی فرهنگی اجازه اجرای یک اجرا را می دهد، چرا نهادهایی مانند شورای تامین شهر اهواز پس از تایید و اجازه برگزاری کنسرت، دستور توقف اجرای این برنامه قانونی را صادر کنند. ?

چندی پیش بود که از نمایش یک فیلم سینمایی در شهر قم جلوگیری شد. وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی پیشتر گفته بودند که تمام مناطق کشور باید مصوبه وزارت میراث و فرهنگ اسلامی را اجرا کنند و از دستکاری خودداری کنند. کمتر از ۲۴ ساعت از این اظهارنظرها نگذشته بود که فیلم مذکور در اکران سینماهای قم به نمایش درآمد. اکنون اما در اقدامی مشابه این زمان در عرصه موسیقی، شورای تامین اهواز دستور لغو این کنسرت را صادر کرد که خلاف قانون و مصوبه رسمی وزارت ارشاد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است. ارشاد اسلامی منطقه.

خیلی جالب است که دلیل لغو این کنسرت به دلیل حضور زیاد مردم در مقابل سینما است که باعث ایجاد ترافیک شده است. علاوه بر این، کرونا نیز بهانه خوبی تلقی می شود تا در این صورت بتوان با ارائه دلایل بهداشت عمومی، سایت را ناسالم معرفی کرد. به همین دلیل شورای تامین نه تنها از اجرای ۹ و ۳۱ تیرماه جلوگیری کرد، بلکه بر اساس بررسی های خبرنگار ایرنا، اکنون گفته می شود کنسرت سهراب پاکزاد از ۱ تا ۳ مردادماه در این شهر نیز لغو شده است.

سینما هلال اهواز با ۸۰۰ صندلی یکی از مهم ترین سالن های کنسرت این شهر است. اتفاقی که در سال های اخیر تکرار شده و بسیار جالب توجه است چرا که اخیرا شورای تامین متوجه شد تجمع مردم در این سینما باعث اختلال در تردد شهرها می شود. بنابراین مشخص است که این موارد تنها بهانه ای برای لغو این درام بوده است.

چرا شورای امنیت تایید ناوبری را لغو کرد؟

اردیبهشت ماه امسال بود که مشکلی مشابه اهواز در یکی از مناطق کشور رخ داد. همچنین معاون حقوقی و قضایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اکیداً اعلام کرد که همه نهادهای کشور باید مصوبه وزارت ارشاد را رعایت کنند چرا که طبق قانون این وزارتخانه اختیار بررسی دارد. ، شناسایی و اعطای مجوزهای مختلف فرهنگی. بنابراین شورای تامین شهر اهواز باید به مردم عزت و هنر این خطه توضیح روشنی بدهد و قدم بعدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که چرا با مجوز رسمی مخالفت کرده و دستور توقف آن را داده است. برنامه و برنامه بعدی آن؟

این در حالی است که شورای امنیت مسئولیت تسهیل امور منطقه را بر عهده دارد. پس چه شد که هزاران نفر را سردرگم کرد و هزینه های زیادی برای نظام اسلامی در پی داشت؟

وقتی شورای امنیت از احساسات والای آیت الله رئیسی در برابر مصوبات و قوانین وزارت ارشاد مطلع است، پس چگونه قرار است وارد یک نقشه یکپارچه شود و تقریباً کل کشور مشغول برگزاری است. کنسرت و تورهای موسیقی این روزها مردم این شهر فرهنگی از تماشای نمایش خودداری می کنند؟ از آنجایی که تذکرات عالیه فرهنگیان در وزارت فرهنگ اینگونه نادیده گرفته شده است، امید و مطالبه از سوی مردم وجود دارد که با مسئولیت و مسئولیت وارد نهادهای مربوطه شوند، دلیل این اتفاق نیفتاده است. – رویداد فرهنگی آسیبی است که به هنرمند سنتی هزاران نفر از مردم اهواز و میلیون ها نفر در کشور وارد می شود، تمام شده است، تشخیص داده شده است، با اعمال مجازات، تکرار چنین اتفاقاتی خواهد بود. جلوگیری کرد.

در انتهای پیام