واکنش تهران به اقدام آمریکا از تحریم های جدید علیه ایران خبر دادسخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعلام برخی تحریم‌های جدیدی که آمریکا علیه تجارت کشورمان اعمال می‌کند، گفت: اعتیاد کاخ سفید به تحریم‌ها و استفاده ابزاری آن‌ها نشان از حکم آمریکاست. نظام و تغییر حکومت ها در این کشور تغییر نکرده است.

به گزارش ایسنا. ناصر کنعانی در رابطه با این موضوع افزود: مقامات دولت بایدن بارها سیاست فشار حداکثری ترامپ را به عنوان سیاستی شکست خورده و بی نتیجه تکرار کرده اند اما در عمل تا حدودی حتی در دوره کنونی نیز نتوانسته اند این سیاست را ادامه دهند و حتی بسط دهند. سیستم. تلاش برای بازگرداندن مذاکرات برای بازگشت به توافق، این اقدام بی‌ثمر و مخرب را متوقف نخواهد کرد.

کنعانی ادامه داد: اولاً جمهوری اسلامی ایران قاطعیت قاطعانه و واکنش سریع نسبت به اصرار کاخ سفید بر ادامه تحریم ها نشان خواهد داد و ثانیاً تمام اقدامات لازم را برای رفع اثرات منفی احتمالی که ممکن است در پی خواهد داشت انجام دهد. . تحریم تجارت و اقتصاد کشور، کارساز خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خاتمه تصریح کرد: این تحریم ها که مصادف با وضعیت مردم ایران که در اثر سیل متحمل خسارات جانی و مالی شده اند، فساد را به وضوح آشکار کرده است. ماهیت و ابراز تسلیت نماینده ویژه آمریکا در ایران.

در انتهای پیام