واکسیناسیون راهبرد جهانی مبارزه با کوید ۱۹ / والدین همراهی کنندایسنا / ایلام معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: تنها و مهمترین راه حل علمی و عملی در جهان در مقابله با حملات انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی است.

دکتر «جمیل صادقی‌فر» در پاسخ به سوالی درباره بیماری کووید، با تاکید بر اینکه باید در مورد بیماری کووید با همدیگر دیده شود، تاکید کرد: مهم ترین راه حل جهانی برای مقابله با کووید ۱۹ و سویه های مختلف. ن واکسیناسیون است.

معاون بهداشتی دانشگاه پزشکی استان ایلام افزود: واکسیناسیون در همه دسته های سنی از جمله آموزنده های علمی است و به همین دلیل است که علوم پزشکی در سطح جهان انجام می شود چرا که عامل قطعی برای دانش آموزان نشدن اما یقینا در میزان بستری ها و مرگ و میر و تاثیرگذار است. .

صادقیفر با بیان اینکه تعطیلی مدارس و آموزشگاه ها و غیرحضوری آموزش از بار مراجعات کودکان و نوجوانان به مراکز خاطره درمانی کاسته است، نشان کرد: جمعیت دانش آموزان استان ۱۱۰ هزار نفر است، اگر فردی علامت دار در محیط مدرسه به دلیل حضوری بودن آموزش ها حاضر میشد، هر چند شورای مدرسه کلاس را تعطیل می‌کرد اما چرخه‌ای سرایت بیماری فعال بود که با تدبیر مناسب ستاد شک بود.

وی با اشاره به بیش از ۹۵ درصد جمعیت رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در مقابل بیماری ویروسی واکسینه شده است، توضیح داد: ۴۸ هزار دانشآموز در رده سنی متوسطه اول و دوم واکسیناسیوناند.

صادقیفر گفت: بیش از ۵ هزار دانش آموز ۹ تا قبل از ۱۲ سال روند واکسیناسیون را انجام داد و همچنین کمتر از ۲ هزار نفر در رده سنی ۵ تا ۹ سال واکسینه شد و آمار مناسبی در این گروه های سنی نیست که بیشتر در معرض خطر قرار گیرند. جدید اُمیکرون هستند.

رئیس مرکز بهداشت استان ایلام پیشنهاد امیدواری کرد تا والدین با دریافت بیشتر از بیماری های بیماری و لطمات احتمالی آن، برای حفظ سلامت فرزندان در امر واکسیناسیون مشارکت کنند و در کنار آن از ماسک، پرهیز از حضور در اجتماعات، حفظ فاصله اجتماعی و شست و شوی دست‌ها را در اولویت قرار دادن.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری