هنوز هیچ جای خالی جدیدی اعلام نشده استبا اعلام وزیر راه و شهرسازی از حدود ۴۰۰ هزار خانه جدید، اداره مالیات سوئد اعلام کرد هنوز هیچ اطلاعات خالی جدیدی به این سازمان ارسال نشده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس قانون، وزارت راه و شهرسازی موظف است واحدهای مسکونی خالی را شناسایی و به سازمان امور مالیاتی ارسال کند.

پس از بحث طولانی بین دو سازمان در مورد نحوه ارسال داده ها برای تأیید صحت آنها در سال گذشته، سازمان مالیاتی اعلام کرد که ۵۶۸۰۰۰ آپارتمان خالی شناسایی شده است که از این تعداد ۴۸۸۰۰۰ واحد خالی بوده و از شهرهای بالا خارج شده اند. صدها هزار نفر مالیات گرفتند.

پیش از این، اداره مالیات و گمرک دانمارک (SKAT) اعلام کرده بود که تنها یک میلیارد تن مالیات بر املاک خالی پرداخت شده و نزدیک به ۵۰۰۰ مالک خانه های خود را خالی اعلام کرده اند. و نه آنها تصمیم گرفتند آن را بپذیرند.

همچنین حدود ۵۰۰ مالک اعلام کرده اند که مالیات ملک خالی را پذیرفته اند اما همه آنها مالیات خود را پرداخت نکرده اند بلکه نیمی از آنها مالیات خود را پرداخت کرده اند.

سایر مودیان مالیاتی دارایی خالی نیز وارد راهروی امور مالیاتی شدند و هیچ واکنشی نشان ندادند.

وزارت راه: ۴۰۰ هزار جای خالی جدید اعلام کرده ایم

وزارت راه و شهرسازی به گیرندگان پیامک V.MASKAN شماره ای داده است تا ثبت نام کنند یا به داده های املاک محلی خود اضافه کنند، در حالی که مالیات دهندگان خانه های خالی اعتراض دارند که خانه هایشان به درستی شناسایی نشده است. خالی و مشمول مالیات ..

این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی که اخیرا درباره اجرای قانون مالیات بر دارایی های خالی صحبت کرده بود، گفت: ۵۶۰ هزار خانه خالی به وزارت اقتصاد و دارایی آورده شده است که ۶۰ هزار نفر از آنها اعتراض کرده اند و اعتراضات زیر نظر وی بوده است. کنترل. تحقیق و بررسی. وی همچنین از حدود ۴۰۰۰۰۰ شغل جدید خبر داد.

مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل مالیاتی به ایسنا گفت: برای بررسی آخرین وضعیت ارسال اطلاعات خالی از سکنه، مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل مالیاتی به ایسنا گفت: اطلاعات جدید خالی از سکنه به سازمان امور مالیاتی ارسال نشده است، ممکن است اطلاعات جدید دقیق و قابل اعتماد ۵۷۶۰۰۰ واحد مسکونی خالی باشد. قبلا کاوش شده است

وی افزود: اعتراض مالکان به مالکان به وزارت راه و شهرسازی می‌رود و اصلاحیه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی ارسال می‌شود.

افزایش مالیات بر آپارتمان های خالی از ژوئیه به بعد

جهانگیر رحیمی ادامه داد: اولین ترانشه خانه های خالی واگذار شده به سازمان مالیاتی زیاد نبود و انجمن هنوز فرم درخواستی را ارائه نکرده است. افزایش وصول مالیات بر املاک خالی بستگی به داده های جدید دارد، زیرا احتمال دارد که این املاک به درستی شناسایی شوند و زمانی که داده ها دقیق باشند، نرخ وصول افزایش می یابد.

مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل رویه مالیاتی در پایان سخنان خود تاکید کرد: از تیرماه آینده اطلاعات خوبی در خصوص تشکیل پرونده مراکز مالیاتی از جمله مالیاتی خانه های خالی منتشر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، بر اساس قانون مالیات بر دارایی خالی مصوب آذرماه سال گذشته، اگر خانه مسکونی در شهری که بیش از ۱۰۰ هزار نفر در آن بیش از ۱۲۰ روز زندگی می کنند، مشمول مالیات و ماه مالیات می شود. . در دوره مذکور، مالیات بر درآمد اجاره بر اساس مجموع شش برابر درآمد مشمول مالیات سال اول، ۱۲ برابر سال مشمول مالیات برای سال دوم و ۱۸ برابر سال مشمول مالیات برای سال سوم خواهد بود.

انتهای پیام/