همراهی مردم رکن اصلی تحقق جراحی اقتصادی در کشور استایسنا/زنجان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: همراهی مردم رکن اصلی موفقیت اجرای جراحی اقتصادی در کشور است.

ابوالفضل رفیعی ظهر امروز (۲۱ اردیبهشت‌ماه) در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی استان با بیان اینکه برای جراحی اقتصادی مورد نیاز کشور که در حال اتفاق افتادن است، همه ما باید برای اجرای آن هم‌افزایی و هماهنگی لازم را داشته باشیم، اظهار کرد: منافع این جراحی اقتصادی نصیب همه مردم و کلان نظام خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف اصلی اجرای این طرح، کمک معیشت اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر و نیز مصرف‌کننده است، تصریح کرد: در اجرای این طرح علی‌رغم همه شایعات، قیمت نان و دارو برای همه مردم استثنا شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به اینکه دشمن نیز همواره به دنبال تحریک مردم و استفاده از فرصت‌ها برای ناآرام‌ کردن و ایجاد اختلاف در جامعه است و از دشمن چیزی جز دشمنی نیز انتظار نمی‌رود، گفت: همه تلاش ما این است که با اقناع افکار عمومی و اقدامات توجیهی و آگاه‌سازی در سطوح مختلف به ویژه عموم مردم از طریق رسانه‌های عمومی بتوانیم مردم را برای اجرای بهتر و همراهی مردم با این طرح ترغیب کنیم.

رفیعی با اشاره به اینکه در بحث نان و آرد مسائل زیادی مطرح شده بود که موضوع مهم پایلوت شدن استان زنجان برای اجرای این طرح است، تصریح کرد: اصل مهمی که در این موضوع وجود دارد، این است که قیمت نان تغییر نخواهد کرد و صرفاً زنجان در نحوه اجرا به عنوان پایلوت انتخاب شده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه برای رفع دغدغه مردم در اجرای طرح نان تمام خطوط قرمز رعایت شده است، ادامه داد: اشراف مسئولان ارشد استان به اجرای طرح‌های هوشمند، از جمله دلایل انتخاب زنجان برای اجرای این طرح است.

این مسئول با بیان اینکه یکی از دغدغه‌هایی که وجود دارد، احتمالاً تسری افزایش قیمت‌ها به سایر کالاها است، ادامه داد: در همین راستا و نظارت بر بازار سامانه ۱۲۴، ناظران و سامانه سامد ظرفیت‌هایی است که در سطح کشور برای رصد بازار وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به مسدود بودن مبالغ واریزی دولت در حساب‌های مردم به عنوان یارانه معیشتی، تاکید کرد: بعد از تعیین قیمت‌ها در قالب ستاد تنظیم بازار این مبالغ قابل برداشت خواهد بود.

رفیعی با یادآوری اینکه طی روزهای اخیر مغازه‌داران نیز همکاری مطلوبی در ارائه کالاهای اساسی از جمله روغن داشتند و اجازه برداشت پیش از مصرف را نمی‌دادند، متذکر شد: اجرای موفق این طرح در گرو هماهنگی و هم‌افزایی مردم است.

انتهای پیام