هشدار Superfood: آجیل پیلی چیست؟

دسته‌بندی نشده


الکس ، شنونده Nutrition Diva می نویسد:

“آیا می توانید یک قسمت روی مهره قلعه بسازید؟ من تا به حال آن را ندیده و نشنیده ام ، اما ناگهان در کانال های رسانه های اجتماعی من ظاهر می شود. تصور می شود که بسیار مغذی است ، اما احساس می کنم چند بار آن را انجام داده ایم بارها قبلاً. واقعیت اصلی چیست؟ ”

آیا در این دوران جهانی همه چیز شگفت انگیز نیست که هنوز غذاهای زیادی وجود دارد که هرگز در مورد آنها نشنیده اید؟ و الکس راست می گوید ، مهره قلعه یک لحظه دارد. در یک فضای آجیل از قبل شلوغ ، فروشندگان مهره قلعه سعی می کنند طاقچه ای برای این مهره کمی شناخته شده برش دهند. بنابراین ، البته ، استفاده از برچسب “superfood” فقط موضوع زمان بود.


جستجوی آنلاین “مزایای آجیل قلبی برای سلامتی” به زودی لیستی از جملات قابل توجه را به شما نشان می دهد:

  • با التهاب مبارزه می کند
  • کلسترول را کاهش می دهد
  • رادیکال های آزاد را خنثی می کند
  • استخوان ها را تقویت می کند
  • به خواب رفتن کمک می کند
  • عملکرد شناختی را تقویت می کند

اولین چیزی که باید بدانید این است که هیچکدام از این جملات بر اساس تحقیقات انسانی ، که دقیقاً مهره قلعه است ، نیست. تا آنجا که من می دانم ، هیچ مطالعه ای وجود ندارد که آجیل قلعه را با پیامدهای خاص سلامتی انسان مرتبط کند ، به جز یک مطالعه که واکنش آلرژیک را گزارش کرده است. در واقع ، تنها 6 سند در کل پایگاه داده Pubmed وجود دارد که به مهره های قلعه اشاره می کند ، و همه آنها به جز یکی از سال 2017 منتشر شده است!

اگر به آجیل درخت حساسیت دارید ، مراقب آجیل قلعه باشید.

همه ادعاهای بهداشتی که در آجیل قلعه خواهید دید ، اگر اصلاً قابل توجیه باشد ، بر اساس تغذیه آنها است. به عنوان مثال ، کلسیم باعث تقویت استخوان ها شده و مغزهای قلعه حاوی کلسیم هستند. بنابراین ، آجیل قلعه باید استخوان های شما را تقویت کند. (اگرچه شایان ذکر است که یک اونس آجیل قلعه تنها 4 درصد از نیاز روزانه شما به کلسیم را تأمین می کند.)

بنابراین ، اگر محتوای مواد مغذی تنها پایه این ادعاهای بهداشتی باشد ، چگونه آجیل قلعه ای مواد مغذی را با سایر آجیل ها ادغام می کند؟ آیا آنها حاوی مواد مغذی کم و بیش خاصی هستند؟

آیا آجیل قلعه مغذی است؟

بیشتر آجیل ها دارای چربی زیادی هستند ، به این معنی که کالری زیادی در یک بسته نسبتاً کوچک تأمین می کنند. اما آجیل قلبی حتی بیشتر از سایر آجیل ها به جز ماکادمیا دارای چربی (و کالری) است. با این حال ، برخلاف آجیل ماکادامیا ، که بیشتر چربی های غیر اشباع هستند ، قلعه ها تقریباً نصف چربی های اشباع و نیمه غیر اشباع هستند. در حالی که ممکن است ادعای مخالف را آنلاین تجربه کنید ، مهره پیلی منبع خوبی از چربی های امگا 3 نیست.

آجیل پیلی حاوی پروتئین کمتری نسبت به سایر آجیل های معمولی است – حدود سه گرم در هر وعده.

اکثر آجیل ها کربوهیدرات نسبتاً کمی دارند ، اما آجیل قلبی عملاً فاقد کربوهیدرات است و این باعث محبوبیت آنها در رژیم های کتوژنیک می شود. با این حال ، این بدان معناست که آنها حاوی فیبر کمتری نسبت به سایر آجیل ها هستند.

آجیل پیلی حاوی پروتئین کمتری نسبت به بسیاری از آجیل های معمولی دیگر است – حدود 3 گرم در هر وعده.

آجیل پیلی از نظر ویتامین E نسبتاً غنی است ، حدود 40 درصد بیشتر از بادام ویتامین E دارد. همچنین به طور گسترده ای تبلیغ می شود که دارای منیزیم بیشتری نسبت به آجیل دیگر است ، و این از نظر فنی درست است ، اما فقط به سختی. آجیل بادام زمینی 98 درصد بیشتر از آجیل قلبی منیزیم دارد. همچنین بادام سرشار از منیزیم است.

برای مشاهده مقایسه مواد مغذی موجود در آجیل قلعه با سایر آجیل ها اینجا را کلیک کنید.

دلایل دیگر برای دوست داشتن آجیل قلعه

یکی دیگر از دلایلی که آنها مهره های قلعه را دوست دارند ، تأثیر کم آنها بر محیط زیست است. در حال حاضر ، عرضه جهانی آجیل قلعه در درجه اول از فیلیپین تامین می شود ، جایی که آنها بصورت وحشی از زیستگاه طبیعی جنگلی خود برداشت می شوند. همه آجیل درختان به آب زیادی احتیاج دارند. با این حال ، به جای آبیاری ، آجیل قلعه فقط به بارندگی طبیعی تکیه می کند. و برخلاف آجیل که به صورت تجاری کشت می شود ، از کود یا سموم دفع آفات استفاده نمی شود.

هنوز هم تا اینجا. اگر مهره قلعه بیدار شود ، می توان کشت تجاری بیشتری را برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون مشاهده کرد و این می تواند معادله را تغییر دهد. با این حال ، به نظر می رسد آجیل قلعه گزینه دوستانه تری برای دوستداران مهره ارائه می دهد.

آیا رشد بادام واقعا آب زیادی را هدر می دهد؟

آجیل قلعه چه شکلی است؟

محتوای چربی بسیار بالا به مغزهای قلعه بافت مرطوب و کره ای شبیه به آجیل ماکادامیا می دهد. شما می توانید آنها را خام بخورید ، اما بو دادن طعم و بافت انحطاطی را نشان می دهد که به عنوان “فوی گرا سبزیجات” توصیف شده است. همچنین قلعه ای از کره بادام زمینی و حداقل یک شیر گیاهی وجود دارد. اگر نمی توانید آنها را در فروشگاه های خرده فروشی محلی خود پیدا کنید ، می توانید به راحتی محصولات آجیل قلعه را بصورت آنلاین سفارش دهید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *