هشدار پلیس نسبت به تردد جاده‌ای در ۲۴ استانمرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهنمایی و رانندگی با اشاره به پیش بینی هواشناسی و هشدار سطح نارنجی این سازمان برای روزهای پنجشنبه و جمعه، اعلام کرد که آخرین هفته زمان خوبی برای انجام سفرهای غیرضروری در اکثر استان های کشور نیست.

سرنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت ترافیکی جاده های کشور گفت: برابر گزارش های دریافتی، درحال حاضر حاضر تردد به آرامی در تمام جاده های کشور در جریان بوده و مشکل و گره ترافیکی ویژگی گزارش نشده است.

وی درباره وضعیت جوی جاده ها نیز اظهار کرد: هم اکنون پدیده جوی گزارش نشده اما بنابر پیش بینی و اعلام هواشناسی تا ساعاتی دیگر باران و برف، وزش باد شدید و رعد و برق در برخی از جاده های ۲۴ استان کشور شامل آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، خوزستان، فارس، سمنان، خراسان شمالی، البرز، تهران، مازندران، خوزستان، ایلام، کرمانشاه، اردبیل، قم، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، قزوین، سیستان و بلوچستان و کرمان، پیش بینی شده است که این وضعیت تا پایان روز جمعه ادامه خواهد داشت.

مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ادامه داد: بر این اساس کاهش میدان دید در رانندگی، لغزندگی جاده ها، اختلال در تردد، کولاک برف در جاده های کوهستانی غالب در جاده های این استان ها خواهد بود و شرایط متفاوتی را برای رانندگی ایجاد خواهد کرد. کواهد کرد.

شیرانی با بیان اینکه در این شرایط پایان این وضعیت وضعیت مناسبی برای مسافرت در جاده های کشور وجود ندارد، گفت: توصیه به پرهیز از سفرهای غیرضروری از سوی پلیس مطرح و لازم است که مسافران در صورت لزوم حتما با پیش بینی و آمادگی لازم در جاده ها قرار گیرند. دریافت کنید. اطمینان از سالم بودن سیستم بخاری و برف پاکن ها، چراغ ها، مه شکن و همراه داشتن زنجیر چرخ بسیار.

وی با اعلام شماره ۱۲۰ از مسافران خواست که قبل از شروع تردد در جاده ها با این شماره تماس گرفته و از وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها در مسیر خود اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام