هشدار مدیرکل خراسان شمالی درباره وقوع سیل و آبگرفتگی مسیلایسنا/ خراسان شمالی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی نسبت به وقوع طغیان و سیلاب در رودخانه های منطقه هشدار داد.

جواد نظری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اعلام هشدار نارنجی هواشناسی خراسان شمالی، از شهروندان تقاضا می شود در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری به نکات امنیتی توجه کنند.

وی با بیان اینکه امروز و فردا شهروندان از حفر بستر رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند، گفت: در صورت آبگرفتگی منازل یا کوچه ها آب، برق و گاز برای جلوگیری از طغیان و برق قطع می شود.

وی ادامه داد: مردم از عبور از سیل اکیدا خودداری کنند و هرگز از درختان افتاده به عنوان مکان امن استفاده نکنند.

نظری عبور از پل های چوبی در زمان وقوع سیل را بسیار خطرناک عنوان کرد و گفت: در چنین مواقعی وسایل نقلیه، حیوانات و وسایل قابل حمل را به نزدیک ترین ارتفاعات منتقل کنید.

با تاکید بر اینکه ارتفاع آب ۳۰ سانتی متری می تواند بیشتر خودروها را شناور کند و حادثه ساز شود که سیلاب ها تا ۱۵ سانتی متر هم می رسد. تعادل آنها

نظری بیان کرد: پس از وقوع سیل امکان شیوع بیماری های عفونی از جمله عفونت های گوارشی از جمله هپاتیت، وبا و … وجود دارد و باید مراقبت های لازم و حفظ سلامت فردی و عمومی مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی اعلام کرد: نیروهای اورژانس هلال احمر در آماده باش هستند و شهروندان می توانند در صورت بروز حادثه با شماره اورژانس ۱۱۲ تماس بگیرند تا در کمترین زمان ممکن تیم های امدادی به محل حادثه اعزام شوند. .

در انتهای پیام