هشدار ایران درباره بازی دوگانه غرب بر سر «متن» و «زمان» در وینبا وجود اینکه روسای هیأت های انتخاب کننده سه کشور اروپایی وین را به منظور همراهی هیئت های سیاسی شان در مونیخ و انجام برخی از بررسی ها با پایتخت هایشان ترک کرده اند اما در سطوح مختلف در وین ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، با توجه به برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ، نمایندگان ارشد انگلیس، فرانسه و آلمان با هیئت های خود در این کنفرانس وین را ترک کردند. با این هیئت‌های کارشناسی این سه وین حضور دارند و در حال حاضر در جلسات کشوری شرکت می‌کنند.

شایان ذکر می‌کند که هیئت‌های مذاکره‌کننده ایران، روسیه و چین و اتحادیه اروپا به دانشگاه‌های اروپا در سطوح مختلف دو. در همین جلسه جلسه دوجانبه هیأت‌های مقابله‌کننده ایران و روسیه در روز شنبه برگزار شد. یش از این نشست هم دیدار دوجانبه‌ای میان علی باقری داوری ارشد کشورمان و انریکه مورا هماهگ‌کگ‌ک. هیئت های تعیین کننده ایران و چین نیز روز شنبه با نمایندگان دیدار کردند.

میخاییل اولیانوف نماینده رئیس جمهور روسیه نیز شنبه شب از دیدار نمایندگان در توییتر با هیئت رئیسه شورای نظارت کننده ایران و انریکه مورا معاون سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین خبر داد.

اولیانوف تاکید کرد که دیدارها بر روی یک مهم باقی مانده ماید قبل از دستیابی به توافق برای احیای برجام حل و فصل گفتگو، شده است.

در همین حال روسای جمهوری ایران و فرانسه نیز روز شنبه در گفتگویی تلفنی به بررسی آخرین تحولات در مذا.

رئیس جمهور کشورمان در این تماس خطاب به همتای فرانسوی خود گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول جلسات پیشنهادهای سازنده پیشنهاد شده است و پیشنهادهای پیشنهاد شده از سوی دیگر را بر اساس میزان انطباق آنها با ملت ایران، بررسی قرار داده است.
رئیسی با بیان اینکه هیئت ایرانی بارها اعلام کرد از ابتکاراتی که متضمن تامین و حقوق ملت ایران باشند، استقبال می کند، افزود: فشارها یا ادعاهای سیاسی با هدف حفظ اهرم فشار بر ملت ایران مطرح شده و چشم اندازه حصول توافق را تضعیف می کنند. توافقی در وین باید شامل لغو تحریم‌ها، ارائه مجوز قانونی و بسته شدن مسائل و ادعاهای سیاسی باشد.

هم حسین امیرعبداللهیان چنین وزیر امور خارجه کشورمان که در مونیخ به سر می برد، با اشاره به مذاکرات وین اظهار کرد: ایران در دور جدید مذاکرات، با جدیت، حسن نیت و با ارائه ابتکارات متعدد جهت حصول توافق خوب مشارکت کرده است. نچه ایران از نتیجه این مذاکرات در نظر دارد کاملا منطقی و عادلانه است: لغو همه تحریم‌ها، راستی.

وزیر امور خارجه نیز از بازی های دوگانه طرف غربی بر سر “متن” و “زمان” در انتقادات و انتقادات و اینکه ایران به توافق خوبی دست پیدا کند را در کوتاه ترین زمان ممکن به شرطی که از طرفی دیگر برای تصمیم گیری های سیاسی مورد نیاز باشد. .

امیرعبداللهیان تصریح کرد: ایران متعهد به پایان‌های موفق گفت‌وگوهای وین است. ما همه تصمیم گرفتیم، تصمیم گرفتیم که کار کنم و جدیت خودمان را به طور کامل نشان بدهیم. برای این که به توافق نهایی برسیم، نیاز است تا سه کشور اروپایی و آمریکا فورا ما عمل کنند.

به گزارش ایسنا، طی روزهای اخیر آخرین بسته پیشنهادی و دیدگاه ها و راهکارها برای عبور از اختلاف میان ایران و در مقابل تبادل شده است و ایران پاسخ ها و راهکارهای خود را برای حل مسئله ارائه کرده است و آنگونه که مقامات ایرانی ارائه می کنند. تاکید دارند، اکنون نوبت سه کشور اروپایی و آمریکاست که باید را در این مرحله از مذاکرات ند.

در همین حال، جن ساکی بیان کاخ سفید که هیئت نماینده کشورش به سرپرستی راب مالی نیز در وین حضور دارد، گفت که ما احساس می کنم پیشرفت قابل توجهی در هفته گذشته به دست آمده است و این پیشرفت ها ادامه دارد.

در روزهای اخیر رسانه‌های غربی با هدایت مقامات اروپایی و آمریکا، با رسانه‌ای از پیش‌نویس توافق‌نامه و مذاکره در حال انجام، با هدف اعمال فشار به ایران به دولت‌ها را به چالش کشیدند که با اعتراض و انتقاد از سیاست‌ها و سیاست‌ها. ایران شد.

تهران تاکید کرده است، در این گام آخر در مقابل اشتباه محاسباتی طرف و مذاکره را به فضای رس.

انتهای پیام