هر نفر ۷۰ کیلوگرم ضایعات کشاورزی تولید می کند / ۶۰ درصد پست های جهادکشاورزی خالی استایسنا/ همدان رئیس جهادکشاورزی استان همدان اعلام کرد: بزرگترین مشکل کشور و منطقه همدان ضایعات کشاورزی است و رسانه ها باید در این مسائل ورود کنند.

غلامحسین تقوی روز سه شنبه ۲۴ خرداد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود، هر نفر در طول سال ۷۰ کیلوگرم زباله در بخش کشاورزی تولید می کند که این امر به بخش کشاورزی آسیب می زند، بنابراین باید میزان ضایعات را کاهش دهیم. تا حد ممکن.

راه اندازی ۲۹ طرح جهاد کشاورزی در هفته

وی در مراسم افتتاحیه ۲۹ طرح به مناسبت هفته جهادکشاورزی گفت: ۱۴ طرح در حوزه تولیدات گیاهی با اشتغال ۶۳ نفر و در حوزه دامپروری ۶ طرح با ۲۴ نفر در حوزه کشاورزی مشغول به کار شدند. چهار پروژه صیادی با اشتغال ۱۲ نفر و معاونت تحول و صنعت کشاورزی پنج پروژه را با اشتغال ۷۳ نفر افتتاح می کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اعتبار این طرح ها را ۱۰۲۰ میلیارد ریال برآورد کرد که در هفته جاری رونمایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۲۹ طرح برای ۱۷۲ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی می کند و مزایای آن منطقه ای و ملی خواهد بود که برخی از این طرح ها قران است.

۵۰ درصد از فعالیت شرکت های دانش بنیان در بخش کشاورزی است

وی از پیش بینی ۲۰ درصدی شرکت های دانش بنیان کشاورزی در منطقه همدان خبر داد و گفت: منطقه همدان از پتانسیل کشاورزی بسیار بهتری نسبت به سایر مناطق برخوردار است که در تلاش هستیم از میزان پیش بینی شده ۲۰ درصد و ۵۰ درصد از فعالیت های دانش بنیان عبور کنیم. – شرکت های مستقر در حوزه کشاورزی.

وی افزود: رویکرد سنتی به بخش کشاورزی دیگر پاسخگوی نیاز جامعه نیست و باید به سمت عقل سلیم برویم که فرآیند تولید نان یکی از این مراحل است.

تقوی با اشاره به نامگذاری امسال «مولد، دانش بنیان، اشتغال زایی» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: با توجه به کاهش بارندگی و مواجهه منطقه همدان که یکی از پنج منطقه خشکسالی است، باید تولید کنیم. بر اساس علم است. می توان از توان شرکت های دانش بنیان بهره برد.

وی گفت: برخی محصولات مقاوم به خشکی و برخی کم آب هستند، بنابراین باید بسته به شرایط از این نوع کاشت بهره ببریم. شعار سال این است که می توان از این فرصت استفاده کرد زیرا بدون پیگیری علمی و علمی، امنیت غذایی کشور به خطر می افتد.

ما باید به سمت گلخانه های هوشمندتر برویم

وی با بیان اینکه مراکز تحقیقات کشاورزی در گروه های مختلف برای دستیابی به تولید دانش بنیان راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون گلخانه در حال توسعه و ساخت متناسب با ظرفیت است، یعنی حرکت به سمت گلخانه هوشمند و روی تولید. طرف ” دامی می تواند سود ببرد. از موضوعات دانش محور

وی در خصوص قانون جهادکشاورزی گفت: این طرح از زمستان سال گذشته به جهادکشاورزی واگذار شده است و همدانا یکی از مناطق برتر در این زمینه محسوب می شود. سیستم به خوبی انجام شده است مردم دغدغه خرید کالاهای ضروری را نداشتند، مردم نه تنها گرانی را تجربه کردند که نه تنها همدان را شامل می شد، بلکه گرانی را در سطح کشور نیز شامل می شد.

افزایش ۶۰ درصدی تولید طیور

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۰ درصد رشد تولید طیور داشته ایم. ایالت های دیگر تشکیل شده است.

رئیس جهادکشاورزی استان همدان اذعان داشت: گرانی مواد باید از تولید حمایت کنیم که دولت بسته حمایتی خوبی در نظر گرفته است، مرغداران نگران نباشند.

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان به گوشت قرمز در بازار اشاره کرد و گفت: در این زمینه کمبودی نداریم و همه در بازار می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

وی درباره وضعیت محصولات دامی صحبت کرد و گفت: از ۲۰ اردیبهشت ماه محصولات دامی در بازار آزاد اعلام شده و تولیدکنندگان محصولات دامی را رایگان عرضه می کنند.

تقوی به حفظ اراضی کشاورزی اشاره کرد و یادآور شد: خدمات تعطیلی و غیر تعطیل در حال انجام است، اقدامات مثبتی در این زمینه صورت گرفته است و باید از آب و خاک در آینده و تغذیه آینده حفاظت شود. در کشور. “

وی با اشاره به اینکه تولید گندم، حبوبات و محصولات کشاورزی گفت: مصرف صیفی جات، حبوبات، گندم، حبوبات و سایر محصولات متناسب با تقاضا است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

۶۰ درصد پست های انجمن جهادکشاورزی خالی است

وی گفت: ۴۰ درصد کارکنان جهادکشاورزی شامل ۱۲۰۰ نفر شاغل هستند بنابراین ۶۰ درصد پست های سازمان خالی است و برای استفاده از ارتش نیازمند مجوز هستیم که تست شده اما هنوز استفاده نشده است. “

وی با اشاره به حضور بازرسان جهادکشاورزی برای نان، گفت: نان می شود. در صورت مشاهده کاری باید انجام داد.”

انتهای پیام/