هره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب اسلامی انتخاب می شودمعاونت هنری حوزه هنری از آغاز به کار هیات علمی برای معرفی چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، مجدالدین معلمی معاونت هنری با اعلام این خبر گفت: برای انتخاب چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب در دو سطح هیئت علمی و نخبگانی تشکیل می شود که روش انتخاب را بر اساس شاخص هایی چون. خلق اثر با انتشار گسترده یا اکران موفق در سال ۱۴۰۰ تأثیرگذاری اجتماعی، تلاش ویژه درباره هنر هنر به هنرمندان جوان انقلابی، تجربه تجربه در جریان سازی فرهنگی هنری همسو با انقلاب اسلامی و آموزش واکنش هنرمندان، تأثیرگذار و سریع به اتفاقات و رویدادهای روز کشور خواهند رساند.

وی افزود: انتخاب و معرفی کاندیداها در رشته های داستان، شعر، نمایش، موسیقی، عکس، معماری، طنز، ادبیات پایداری، خوشنویسی، نقاشی، گرافیک، نگارگری، کاریکاتور، مجسمه سازی، تصویرسازی، فیلم داستانی، مستند، انیمیشن و پژوهش انجام خواهد شد و در هر رشته یک هنرمند به عنوان کاندیدا به هیئت عالی انتخاب و نهایتا طی فرآیندی از میان این هنرمندان ۵ کاندیدای نهایی و چهره سال ۱۴۰۰ هنر انقلاب معرفی خواهند شد.

معاونت هنری حوزه هنری همچنین به انتخاب یک رویداد ویژه هنری که می‌باشد تأثیر اجتماعی فوق‌العاده‌ای در میان مردم می‌گذارد و سطح مخاطب قابل نمایش را به خود اختصاص می‌دهد به عنوان رویداد برگزیده هنر انقلاب اسلامی در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: برگزیدگان در آیین پایانی هفته انقلاب هنری که از ۲۰ تا ۲۷ فروردین ماه همزمان با ایام شهادت شهید آویی

وی افزود: همین فرآیند در استان ها نیز به انجام می رسد و چهره سال هنر انقلاب در هر استان نیز معرفی و در ویژه برنامه اختتامیه هفته هنر انقلاب در استان تجلیل خواهد شد.

دبیر هفته هنر انقلاب اسلامی درباره برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی در این باره گفت: برنامه های متنوعی از سوی ستاد هفته هنر انقلاب در تهران و استان ها تدارک دیده شده است که جزئیات آن در یک جلسه در رسانه به اطلاع رسانی خواهد رسید. پخش از سینماهای حوزه هنری در سطح و کشور کتاب فروشی های مرتبط در آن ایام اشاره کرد و افزودن این برنامه در رشته های هنرهای تجسمی، موسیقی، تئاتر، ادبیات، طنز و پژوهش در طول هفته هنر انقلاب در تهران و استان ها برگزار می شود. واهد شد.

هفته هنر انقلاب اسلامی هر سال در ایام شهادت شهید آوینی با محوریت حوزه هنری انقلاب اسلامی و سایر دستگاه های هنری و چهره سال هنر انقلاب معرفی می شود.

پیشتر چهره های مثل مرتضی سرهنگی مجید مجیدی ابراهیم حاتمی کیا وحید مسعود پور مسعود شجایی طباطبایی به عنوان چهره چهره سال هنر انقلاب انتخاب و معرفی شدند.

انتهای پیام