هجوم ادامه دار مردم به جاده‌ها در آستانه نوروز


سفرهای جاده ای مردم در هفته گذشته هم نسبت به هفته قبل از آن افزایش پیدا می کند که نشان می دهد، ترددهای بیناستانی در فاصله دو هفته مانده به سال نودر حال اوج گیری است.

به گزارش ایسنا، سفرهای جاده‌ای مردم در هفت‌های که در شرایطی هستند که هر روز شاهد تعداد بیشتری از شهرهای استرالیایی و جولان ویروس‌های امیکرون در کشور بودیم، تغییر محسوسی را نسبت به هفته قبل از آن تجربه کرد.

هجوم ادامه دار مردم به جاده‌ها در آستانه نوروز

چرا که بر اساس تازه ترین آمارهای منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه های کشور در مورد وضعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی ششم تا ۱۲ اسفند ماه، به صورت متوسط ​​یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۵۱۳ وسیله نقلیه در هر روز در انجمن های مواصلاتی کشور تردد کردند. ه نسبت به هفته قبل از آن افزایش ۱۰ درصدی را تجربه کرد و در قیاس با هفته مشابه سال گذشته رشد شص.

هجوم ادامه دار مردم به جاده‌ها در آستانه نوروز

همچنین در این بازه زمانی بیش از هشت میلیون و ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه با پلاک یکتا تردد انجام شد که آمارها نسبت به هفته قبل از نظر تعداد پلاکهای یکتا با کاهش قابل توجهی نسبت به هفته قبل از این بررسی همراه بود اما تعداد تردد و سفر همین بود. تعداد خودرو نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است. همچنین هفته‌های گذشته خودروهای شخصی با پلاک استان‌های تهران و البرز با سهمی بیش از ۲۵ درصد د.

ترد ورود و خروج و سفرهای جاده ای مردم با خودروهای شخصیشان همه استان های کشور با افزایش ۴۹ درصدی در استان های خوزستان، گیلان با ۴۴ درصد و مازندران با ۳۴ درصد بیشترین افزایش را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته داشته است.

هجوم ادامه دار مردم به جاده‌ها در آستانه نوروز

سفرهای جاده ای در این بازه زمانی نسبت به هفته گذشته تنها در استان کهکیلویه و بویر احمد آن هم با کاهش سه درصدی روند نزولی داشته و در استان محال و بختیاری بدون تغییر مانده است اما در بقیه استان های کشور روند افزایشی را تجربه کرده است. به گونه ای که ترددهای بین استانی در بازه ششم اسفند ماه تا ۱۲ اسفند ماه در زنجان، کردستان، و آذربایجان غربی به ترتیب با درصد ۱۸ ۱۷ ۱۰ درصد و درصد رشد، بیشترین افزایش سفرهای را زمانی می کنند.

انتهای پیام