ن عملیات نظامی روسیه را «تهجم» نمی داند / گفتگوی تلفنی وزیر خارجه روسیه و چین


وزیر امور خارجه روسیه و همتای چینی وی در مورد وضعیت شرق گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از تاس، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که طرفین در مورد رسمیت شناختن جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک توسط روسیه و تصمیم رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در مورد مسائل نظامی در تبادل نظر می کنند. این وزارتخانه وزیران همچنین می‌گوید که بحران کنونی ناشی از رد اجرای بسته تصمیم‌گیری شورای امنیت سازمان ملل از سوی کیف – با آمریکا و متحدانش – است.

نها همچنین “تاکید کردند که روسیه و چین عصرار دارند که همه باید به اصل امنیت تقسیم ناپذیر باشند

این وزارتخانه اعلام کرد که طرفین در مورد اجرای توافقات که در بالاترین سطح در ۴ فوریه به دستآ. لاوروف همچنین میزبانی موفقیت آمیز المپیک زمستانی در پکن را به همتای چینی خود تبریک گفت.

هوآ چونیینگ، وزارت خارج چین گفت: این از نزدیک آخرین وضعیت را زیر نظر دارد. ما از همه طرف ها می اندیشم تا برای جلوگیری از خارج شدن اوضاع از کنترل، خویشتن داری کنند.

او گفت: در مورد تعریف تهاجم، من فکر می کنم که باید چگونه نگرش به وضعیت فعلی مردم بازگردیم. مسائل منطقه پیشینه تاریخی بسیار پیچیده دیگری دارد که تا امروز ادامه داشته است. ممکن است آن چیزی نباشد که همه می توانند ببینند.

وی تاکید کرد که چه چیزی را که “نگرانی های مشروع” روسیه در مورد امنیت می نامد می کند.

هوآ در پاسخ به این سوال که آیا پوتین به چین گفته است که قصد دارد به آن حمله کند، گفت روسیه به عنوان یک قدرت مستقل نیازی به جلب رضایت چین ندارد.

انتهای پیام