نیاسین و کلسترول بالا – نیاسین چیست و برای کلسترول بالا چه می کند؟

وقتی پزشک به شما می گوید کلسترول شما بالا است، واکنش شما چه بود؟ اگر شما هم مثل من بودید، از فکر حمله قلبی یا سکته می ترسید. علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده بیماری قلبی است. بسیاری از موارد بیماری قلبی مربوط به افرادی است که کلسترول بالایی داشتند.

متأسفانه، هنگامی که به آن سطح در نظر گرفته شده رسیدیم، “بالاتر از نرمال” باید دریابیم که چگونه این اعداد را به سطح ایمن کاهش دهیم. به احتمال زیاد در جستجوی روش های کاهش کلسترول در مورد نیاسین شنیده اید. مصرف نیاسین برای کلسترول بالا اولین قدم عالی برای بهبود سلامت است.

پیدا شد؟

این ویتامین در بسیاری از منابع گیاهی و حیوانی یافت می شود. بیشترین غلظت نیاسین در قارچ کریمینی، ماهی تن، سینه مرغ و ماهی قزل آلا یافت می شود. با گنجاندن این غذاها در رژیم غذایی روزانه خود می توانید به افزایش سطح نیاسین در بدن خود کمک کنید.

چگونه کار می کند؟

نیاسین یا ویتامین B3 که همچنین شناخته می شود، به سلول ها کمک می کند تا از چربی در غشای خود در جایی که چربی مورد نیاز است استفاده کنند. علاوه بر این، این ویتامین در کبد نیز کار می کند و به تولید کلسترول کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که دوزهای بالای نیاسین از مکمل ها به کاهش کلسترول خون کمک می کند.

مزایای آن چیست؟

اول از همه، نیاسین به متابولیسم چربی کمک می‌کند، به این معنی که کمک می‌کند تا چربی‌هایی که می‌خورید، به جای دفع شدن از بدن، به همان شکلی که قرار است کار کنند. اگر بدن شما نتواند چیزی را متابولیزه کند بدن شما باید آن را حذف کند. این روند شما را خسته و همیشه گرسنه نگه می دارد.

علاوه بر این، نیاسین به کاهش کلسترول بالا کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که دوزهای بالای نیاسین از مکمل ها به کاهش کلسترول خون کمک می کند.

چگونه می توانم یک منبع خوب پیدا کنم؟

خوردن غذاهای حاوی نیاسین یک شروع عالی است، اما همانطور که قبلاً گفتم، برای دریافت اثرات کاهش کلسترول، واقعاً باید نیاسین را به شکل مکمل ایمن با دوز بالا مصرف کنید.

سریعترین رژیم لاغری