نیاز به تعادل بین نیازهای لجستیک و یادگیری



ایسنا/ چهارمحال و بختیاری معاون آموزشی سازمان حرفه آموزی کشور نیاز به ایجاد تعادل بین نیازهای آموزشی را ضروری دانست و گفت: کارگاه های آموزشی بر اساس نیاز ادارات که افتتاح کارگاه هاست برگزار می شود. تا جایی که ظرفیت و انگیزه برای آموزش کارکنان در منطقه وجود داشته باشد.

محمدرضا شاهپسند ۲۳ تیرماه در سفر به چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: مرجع فنی و فنی کشور به این نتیجه رسیده است که باید تعادل بین لجستیک و نیازهای آموزشی ایجاد شود و این سازمان و آموزشی آن موسسات در تدارکات هستند، دارند، اما بعد از هیئت جذب، گروه حرفه آموزی تشکیل شد که ما را موظف کرد نظام آموزشی خود را اصلاح کنیم و برنامه های آموزشی را به سازمان منتقل کنیم تا اجرا شود. و نیاز به آن

قائم مقام معاونت آموزشی سازمان فنی و حرفه ای افزود: روند جذب وزارت کار و امور اجتماعی، طرح ابتکاری ایران و تمام مناطق کشور، سند آماده سازی زمین وجود دارد که تعیین می کند. با این حال، در طول مسیر، نیروهای آموزش دیده در این مسیر ممکن است برای اتصال آنها به استخدام کافی باشد.به مدت ۱۸ ماه بدون محدودیت تامین اجتماعی و با توجه به ظرفیت آنها تا ۱۵ استخدام کننده کار می کنند.

وی با اشاره به عدم محدودیت در برگزاری کارگاه ها در هر منطقه، ادامه داد: یک نفر از نمایندگی فنی به عنوان معلم شاغل در واحدهای پذیرش دانشجو برای انجام نظارت و ارجاع حضور خواهد داشت. جوهره دیدگاه دانشجویان و هدف از این طرح نیز آموزش محیط کار است که علاوه بر فراگیری مهارت های فنی، مهارت های کسب و کار را نیز فرا می گیرند، در واقع تمامی کارهایی که فرد باید در بخش صنعتی یا تولیدی انجام دهد فراهم می شود. آنها

شاهپندسند گفت: برای افرادی که دارای کد QR هستند نیز مجوز صادر می شود و ناظران رابط تامین اجتماعی یا استخدامی در حال بررسی این کد هستند تا ببینند افراد چقدر می توانند در این آموزش و بخشی که آموزش می دهند، شرکت کنند.

نایب رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در بوشهر واحدهای حرفه آموزی زیادی در حوزه کارگاهی وجود دارد و به دلیل اینکه با نیازهای کشور همخوانی دارد در زمینه کشتی سازی و نگهداری کشتی فعالیت داشته اند. منطقه و همچنین استان چهارمحال و بختیاری در زمینه های صنعتی، کشاورزی و هنری مورد نیاز است که تا حدودی با نیازهای شغلی آینده در حوزه های علمی و فناوری مرتبط است.

در انتهای پیام