نگرانی جهانی از نسخه خطرناک تر امیکرونمطالعه انجام شده در ژاپن نشان می دهد که زیرسویه Ba2 امیکرون می تواند علاوه بر بیماریزایی، بیشتر از آنتیبادی های طبیبادی و ناشی از واکسن راحتتر فرار کند.

به گزارش ایسنا، روزنامه همشهری «ویروس BA2 که زیرسویه امیکرون است، اگر چه در مقایسه با نسخه اصلی سویه سرایت بالاتری نیست اما طبق یک تحقیق جدید ممکن است باعث بیماری سختتر و خنثیکردن اسلحه های ما در مبارزه با کووید -۱۹ شود.

به گزارش سیانان، آزمایشی که توسط کارشناسان ژاپنی در آزمایشگاه های محیطی انجام شده است، نشان می دهد که BA2 ممکن است ویژگی هایی داشته باشد که به بیماری سخت تر مانند های قبلی کووید از جمله دلتا می شود. به نظر می‌رسد این ویروس مانند امیکرون، تا حد زیادی از مصونیت ایجاد شده توسط واکسن‌ها فرار می‌کند. با این حال، دوز تقویت‌کننده، جلوگیری از بازیابی می‌کند و احتمال بروز بیماری پس از مقابله با آن وجود دارد.

۲یرسویه BA2 همچنین به برخی درمان‌ها از جمله سوترویماب – آنتی‌بادی مونوکلونال – که هم‌اکنون به عنوان دنیل راودز، مدیر بخش میکروبیولوژی در کلینیک کلیولند اوهایو میگوید: از منظر این ویروس ممکن است از BA1 بدتر باشد و علاوه بر آن بر سرعت بیشتر در سرایت، باعث بیماری سخت شود. روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و هوا از بیماری‌های آمریکا، می‌گوید که این مرکز از نزدیک در حال حاضر است. ۲یرسویه BA2 در مقایسه با ویروس اصلی که در ووهان اولین بار دیده می شود، جهش های بسیار بیشتر دیده می شود. همچنین دارای تغییر ژنی است که نه‌تنها آن را از سویه اصلی امیکرون بلکه از سایر سویه‌ها از جگ.

توجه بیشتر به BA2

کی ساتو، محقق دانشگاه توکیو، که این مطالعه را شکل داده است، میگوید این یافته ها ثابت می کند BA2 نباید یک نوع از امیکرون در نظر گرفته شود و نیاز باشد که با وسواس بیشتری مورد بررسی قرار گیرد. ساتو به سی‌ان‌ان می‌گوید: همان طور که شاید BA2 را امیکرون مخفی نامیده‌اند. به این دلیل که در تست های PCR خودش را نشان نمی دهد. بنابراین آزمایشگاه‌ها باید یک قدم بیشتر بردارند و ویروس را توالی کنند تا این سویه را پیدا کنند. دبورا فولر، ویروس شناس دانشکده پزشکی دانشگاه واشینگتن، که این مطالعه را بررسی کرده است، با این نظر موافق است: به نظر می رسد که احتمالا باید دنبال یک حرف یونانی جدید باشد.

ترکیب داده‌های دنیای واقعی

گبق گفته سازمان بهداشت جهانی این طور تخمین زده می‌شود که زیرسویه BA2 حدود ۳۰ درصد بیشتر از امیکرون مرکز کنترل و بحران از بیماریهای آمریکا تخمین میزند که در حدود چهار درصد از مردم این کشور به BA2 مبتلا هستند اما بسیار بیشتر از دنیا تجربه سختی در مواجهه با این سویه دارند. بنا بر گزارش هفتگی سازمان بهداشت جهانی، در ۱۰ کشور از جمله بنگلادش، برونئی، چین، دانمارک، گوام، هند، مونته، نپال، پاکستان و فیلیپین حالا BA2 تبدیل به گونه ای است.

با این حال ترکیبی از شواهد در بیماری سختی بر اثر BA2 در دنیای واقعی وجود دارد. میزان بستری ها در BA2 درگیر بودند، مانند آفریقای جنوبی و انگلیس رو به کاهش اما در دانمارک، جایی که BA2 به علت اصلی آسیب ها تبدیل شده است، طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، بستری شدن در بیمارستان و مرگومیر در حال افزایش است.

مقاومت در برابر درمان آنتی‌بادی مونوکلونال

نکته‌ای که در مطالعه جدید درباره BA2 یافت شد، این است که می‌توان از نسخه BA1 خیلی سریعتر کرد. این زیرسویه همچنین در چسبندگی سلول‌ها به پیوند بسیار ماهرتر است. این کار به امکان می‌دهد توده‌های سلولی بزرگ‌تری به نام سینسیتا ایجاد کند. این توده‌ها بعداً می‌توانند به کارخانه‌های تبدیل شوند تا نسخه‌های بیشتری از ویروس‌ها تولید شوند. سویه دلتا هم در ایجاد سینسیتا ماهرانه عمل می‌کرد که می‌شود یکی از مخرب‌بودن آن را برای یک. وقتی بیماران همسترها را با BA2 و BA1 مبتلا کردند، آنهایی که با BA2 آلوده شدند، بیشتر بیمار شدند و عو. در نمونه ریه‌های مبتلایان به BA2 آسیب بیشتر نسبت به بافت‌های مبتلا به BA1 وجود داشت. مشابه با سویه اصلی امیکرون ، BA2 نیز می‌توانم از آنتی‌بادی خونی که علیه کووید -۱۹ واکسینه داده. این زیرسویه همچنین به آن‌ها مبتلا می‌شوند. مقاومت به درمان های ضد مونوکلونال نیز از ویژگی های این سویه است. اما یک نقطه روشن وجود دارد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری