نگاه مسئله‌محور باید بر سیستم اداری حاکم شود


ایسنا/ خراسان رضوی معاونت توسعه مدیریت و منابع استانی خراسان رضوی گفت: نگاه دستگاه اجرایی را از روزمرگی خار از همین رو، اداره کل کار‌محور باشند تا حل مسائل و مشکلات متعدد حوزه کارگری ب

مرتضی دهقانی عصر امروز، هشتم اسفند ماه، در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی که در سالن تلاش مجموعه ورزشی برگزار شد، اظهار کرد: نسبت به رابطه جامعه و حکومت چهار وجهی می توانم متصور شود. این چهار وجه جامعه قدرتمند و حکومت قدرتمند، جامعه قدرتمند و ضعیف، جامعه ضعیف و حکومت قد

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی جامعه قدرتمند را تجربه کردیم. به گونه‌ای که از موضع ذلت خارج و به موضع عزت رسیدیم. شرایط سپ تحمیلی را جنگی و با حضور و مشارکت مردم جامعه قدرتمند را به حداعلای خود رساند.

مدیریت توسعه مدیریت و منابع استانی خراسان رضوی با اشاره به اینکه امروز جامعه قدرتمند ما دچار آفاتی شده است، نگاهان کرد: باید از فرصت حضور دولت سیزدهم با انسجام و هماف بهره مندی از جامعه قدرتمند آفت زدایی استفاده کنیم.

نگاه مسئله‌محور باید بر سیستم اداری حاکم شود

دهقانی بیان کرد: اگر بتوانیم با سازماندهی امکانات، تجهیزات و امکانات حکومتی می‌توانیم بر مسائل و چالش‌ها پیروز شویم، این ماجرا شبیه یک افسانه است. یروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به ما ثابت کرد مردم باید پرچمدار تحول‌آفرینی باشند. مردم کشور ما ثابت کرده‌اند که نقش‌آفرینی را رقم زده‌اند و حکومت می‌کنند باید مشارکت کنند و نقش‌آفرینی مردم باشند. تفاوت نگاه ارزشی ما با غرب در همین موضوع است. ربی‌ها مردم را از ابزاری که می‌توانند می‌سازند، مشارکت می‌کنند ولی ما مردم را شریک راهبردی در همه عرصه‌ها می‌کنند.

معاونت توسعه مدیریت و منابع استانی خراسان رضوی بیان کرد: مشارکت مردم در عرصه سیاسی ثابت شده و به همین منظور باید در زمینه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مشارکت مردم را بیش از پیش از ارائه نماییم.

دهقانی با بیان اینکه به فضل الهی بر مشکلات پیروز شد، گفت: به شرط اینکه انسجام و هم افزش شود. این سرعت و پیشرفت ما را بالاتر خواهد برد. در واقع جامعه قدرتمند را دوباره به رخ کشیده و حضور مردم را بیشتر می‌کنیم، مردم بایر حقوق را بدانند و بخوانند و تکلیف خود را نیز بشناسند و به آن عمل کنند.

فضای کارآفرینی و محیط‌زایی در خراسان رضوی بحرانی است

در ادامه محمد حسین روشنک، رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی، اظهار کرد: مدیریت در این دوران کارای نبوده و کار بسیار ساده ای است زیرا شرایط بسیار سختی دارد. امروز با اعمال شرایط سختی را می‌گذرانیم. علاوه بر این در خراسان رضوی مدیریت کردن سخت است.

وی درباره افزودن: در خراسان رضوی سرمایه‌گذاری و کارآفرینی که آن را به دست می‌آورد، بیشتر به کار گرفش می‌دهد فضای این استان فضای کارآفرینی و محیط‌زایی نیست.

رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی کرد: در دیگر سرمایه گذاران و کارآفرینان جایگاه ویژه دارند ولی در خراسان رضوی آن گونه که باید به این افراد بها داده نمی شود. فضای کارآفرینی و محیط‌زایی در خراسان رضوی بحرانی است.

نگاه مسئله‌محور باید بر سیستم اداری حاکم شود

در ادامه این مراسم محمد امین بابایی، مدیر کل جدید همکاری، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، اظهار کرد: امید است با همکاری همکاران راهی که دیگر در این ۴۳ سال پیموده اند را ادامه دهم. شفافیت، صداقت و نوآوری چرخه‌ای است که ما در شرایط سختی از پیچ و خم مشکلات عبور خواهیم کرد. امید است این سه محور در درون و برونسازمانی وجود داشته باشد. از تمام امکانات موجود در خراسان رضوی و با همکاری شرکای اجتماعی جهت احیای کافی استان بهره برداری

وی با اشاره به جایگاه و جایگاه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی افزود: به اعتقاد من قدرت خدا در دست جم. من به عنوان عضو کوچکی از جامعه کارگری که نماینده دولت در استان است، دست شرکای اجتماعی خود را م. از شرکای اجتماعی استفاده می کنم در شواری راهبردی با محوریت موضوعات فرهنگی و اجتماعی که امروز جامعه کارگری است و باعث ارتقای فرهنگ کار می شود، در کنار ما باشند.

انتهای پیام