نوروز ۱۴۰۱ برای مشهد شرایط اضطراری در نظر گرفته شده استایسنا/ خراسان رضوی شهردار مشهد گفت: با وجود حجم عظیم ورود زائران به مشهد در نوروز ۱۴۰۱ باید یک شرایط اضطراری برای ای.

سیدعبدالله ارجایی امروز در جلسه ستاد خدمات سفر که در استانی خراسان رضوی برگزار شد، گفت: پیش بینی می شود نوروز متراکمی در پیش بینی داشت. تمهیدات مردم برای سفر این نوید را می‌دهد که نوروز امسال به سال‌های پیش از سفر به زائر برگزار می‌شود.

وی افزود: به همین منظور در حوزه های ترافیکی اطراف حرم، اسکان از جنس اضطراری، تنطیم بازار

سفر ویژه شهردرای مشهد در نوروز ۱۴۰۱

علی نجفی، معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد نیز در خصوص خدمات مدیریت شهری مشهد برای نوروز ۱۴۰۱ گفت: برای ایام پیش رو کاهش چهار دقیقه سرفاصله زمانی در خطوط شهری در شب و چند سال تحویل، کاهش چهار دقیقه سرفاصله در مسیر شهری جهت پوشش سرویسدهی. زمان سخنرانی مقام معظم رهبری و افزایش یک ساعت بهره‌برداری در شب سال تحویل در خطوط یک و ۲ قطارشهری.

وی افزود: همچنین در این روزها ۱۰ هزار و ۷۵۰ تاکسی در سطح شهر مشهد در حالت آماده باش قرار دارد و ناوگان تاکسیران در خطوط مبادی ورودی به حرم رضوی از ۲۹ اسفند تا ۶ فروردین سال آینده با ۳۳۰ تاکسی موقت تقویت شده است.

معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: همچنین خطوط اتوبوسرانی میدان فردوسی و میدان شهدا به حرم مطهر تا سقف ۲۵ دستگاه و خط آرامستان بهشت ​​رضا تا سقف ۱۰ دستگاه تقویت شده است. طوط BRT در مسیرهای منتهی به حرم رضوی نیز تا سقف ۵۰ دستگاه تقویت شده است. در کنار این‌ها سرویس‌های مینی‌بوس در ایام نوروز و در ساعات شرعی به معنای نمازگزاران نماز جمعه

نجفیان گفت: علاوه بر این بر هفت جایگاه در خطوط مبادی ورودی حرم رضوی و میدان بیتالمقدس جهت دریافت و رسیدگی به شکایت مردمی از ناوگان تاکسیرانی راه اندازی شده است.

وی افزود: ارائه شده گذر هنر سرود و تئاتر در ایستگاه های قطار شهری برپا شود و سه دستگاه اتوبوس موزه در ۱۷ پایانه ططط پهر به صورت گردشی استقرار پیدا کند.

معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد مشخص کرد: پارکینگ‌های مرکزی شهر در ۸۵ نقطه تجهیز و آماده‌سای ش. مجموع۱ پارکینگ هسته مرکزی شهر ۱۸۴۴ است که در حال حاضر ۵۳۲۰ توان کمکی برای آن شناسایی شده است.

نجفی بیان کرد: سرویس دهی ویژه تحویل سال نو با ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و انتقال زائران و مجاوران برای شرکت و بازگشت از سخنرانی مقام معظم رهبری با ۳۵۰ دستگاه اتوبوس پیشبینی شده است.

وی با بیان اینکه ۳۰ هزار اسکان برای زائران در شرایط اضطراری پیش بینی شده، گفت: سه بازار موقت میوه و ترهبار، کالاهای اساسی و نان بسته نیز در سطح شهر استقرار یافته و فعالیت دو بازار دائمی در اطراف حرم رضوی برنامه ریزی شده است. همچنین توزیع میوه در طرح تنطیم بازار بر اساس برنامه زمان بندی دولت در بازارهای میوه در نظر گرفته شده است بسترسازی جهت راهاندزای هفت جایگاه عرضه محصولات مستقیم و ۲۰۹ غرفه با مشارکت اتاق اصناف مشهد، سازمانهای جهاد ککورزی و تعزیرات استان نیز صورت گرفته است.

معاونت شهری شهرداری مشهد بیان کرد: ۱۵ اجرای برنامه رویدادی مردممحور شامل بازیهای خدمات خانوادگی، نقالی، نمایشنامه خانگی، پاتوق گفتوگو و … در دستور کار گرفته شده است. همچنین ۱۴ مرکز راهنمای زائر آماده سازی شده است.

انتهای پیام