نماینده دامغان: دولت عملا ابزاری جز دستوری کردن قیمت برنج نداشتیک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس دستوری شدن قیمت برنج را مسکن موقت دانست و گفت: از بعد از جنگ تحمیلی.

علی اکبر علیزاده برمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره دستوری شدن قیمت برنج در بازار گفت: دولت‌ها همیش. به این معنا که ابزار استفاده از استراتژی استراتژیک برنج با استفاده از بازار را به تجارت می‌رس

نماینده مردم دامغان در مجلس یازدهم با بیان اینکه طبق قانون دولت حق ندارد محصولات داخلی را – که تملک با چشم غیردولتی است – ذخیره کند، گفت: به همین خاطر دولت برنج خارجی را وارد بازار میکرد تا بازار را تنظیم کند. ابزارهای دیگر دولت ارزش گذاری است که همان قیمت دستوری است. امکان این ابزار این است که به تفاسیر و نیروهای ناظر امکان شفافیت برای نظارت می‌دهد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم با اشاره به تساعدی شدن قیمت برنج و فشار اقتصادی به اقشار ضعی دولت نمی‌تواند کنار بنشیند و هیچ کاری نکند. دستوری کردن قیمت برنج یک مسکن موقت است. راه حل طراحی یک سیستم تولید قوی است. بعد از جنگ تحمیلی هیچ سیستم جامعی برای توزیع نداشتیم.

علیزاده برمی در مورد احتمال افزایش مصرف برنج گفت: میگویند دستوری شدن قیمت گندم باعث افزایش مصرف این کالا می شود بنابراین دستوری شدن قیمت برنج هم باعث افزایش مصرف می شود. حال اینکه این دو محصول کاملاً متفاوت است. ما قیمت خرید تضمینی برنج نداریم که می‌توانیم خرید تضمینی داشته باشیم. حق خرید برنج را ندارد اما نمی‌تواند برای آن نرخ تعیین کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس در پایان دستوری قیمت برنج را مسکن موقت دانست و گفت: نار نشستن هم گما

انتهای پیام