نقش میکروبیوتای روده و پروبیوتیک ها در افسردگی


اغلب فراموش می شود که دانشمندان این نظریه را ارائه کرده اند میکروارگانیسم ها نقش مهمی در بسیاری از جنبه های زندگی ما دارند. بیش از ۱۰۰ سال پیش، الی متچنیکوف این فرضیه را مطرح کرد که میکروب ها حتی ممکن است در روند پیری. هوبرت جی. نورمن و جورج پورتر فیلیپس مفاهیم مربوط به مزایای آن را آزمایش کردند باکتری اسید لاکتیک بر افسردگی.

اخیراً، پیشرفت‌های فناوری علمی به دانشمندان این امکان را داده است که مزایای بالقوه میکروارگانیسم‌ها را عمیق‌تر کشف کنند. مشخص شده است که بین مغز و باکتری های روده از طریق عصب واگ و اینکه این رابطه بر فرآیندهای مغزی متعدد و حتی بر رفتار اجتماعی تأثیر می گذارد.

طولانی شدن عمر اثر الی متچنیکوف

مولکول دوپامین

نکته کلیدی توانایی باکتری های روده برای ایجاد است انتقال دهنده های عصبیمانند نورآدرنالین یا دوپامین. این مواد شیمیایی می توانند بر انواع شرایط از جمله افسردگی و اعتیاد تأثیر بگذارند. بیایید نگاهی دقیق تر به تأثیر میکروبیوم روده بر اختلالات مرتبط با استرس مانند اضطراب و افسردگی.

با جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد میکروبیوم روده، بسیاری از مطالعات مشاهده کرده اند که ممکن است بین افسردگی و عدم تنوع در میکروارگانیسم های موجود در میکروبیوم روده که نامیده می شود دیس بیوز. همچنین نشان داده شده است که گونه‌های خاصی از باکتری‌ها ممکن است در کل تأثیر داشته باشند تندرستی. به عنوان مثال، در موش‌ها نشان داده شده است که موارد کم لاکتوباسیلوس مربوط به استرس مزمن. در این مطالعه خاص، کاهش نسبت باکتری Firmicutes/Bacteroidetes نیز مشاهده شد. این نسبت به عنوان یک عامل در بیمار نیز مورد بررسی قرار گرفته است چاقی سطوح، با نتایج مختلط. در یک یادداشت جانبی، سطوح بالاتر از اسیلوباکتر به عنوان بازیکنی که با استرس مزمن گره خورده است دیده می شود که منجر به اختلال در تنظیم میکروبیوتای موش می شود.

هنگامی که به بیماران مبتلا به افسردگی نگاه می کنند، دانشمندان در حال مطالعه میکروب های مدفوع و پیوند زدن این میکروب ها به حیوانات تبدیل می شوند که نشان می دهد پس از پیوند حیوانات نیز رفتار افسردگی از خود نشان می دهند. این حیوانات همچنین افزایش نسبت کینورنین/تریپتوفان را نشان می‌دهند که ممکن است به معنای افزایش سطح متابولیت باشد. کینورنین. این بدان معنی است که تولید متابولیت می تواند یک عامل تاثیرگذار در آن باشد افسردگی.

سندرم روده تحریکپذیر

دانشمندان همچنین انتقال میکروبیوتا افراد با سندرم روده تحریکپذیر (IBS) به موش هایی با نتایج مشابه؛ موش ها به ارث برده اند مشکلات گوارشی و همچنین علائم اضطراب. این به ما نشان می دهد که اختلال در میکروبیوتای روده می تواند منجر به افسردگی یا علائمی شبیه به اضطراب شود.

چگونه پری بیوتیک ها با پروبیوتیک ها و افسردگی مرتبط هستند؟

در یک مطالعه اخیر الف پری بیوتیک به موش هایی که در شرایط استرس زا قرار داشتند داده شد. پری بیوتیک به بهبود علائم افسردگی در موش ها کمک کرد و نه تنها بر اهمیت حفظ میکروبیوم روده سالم، بلکه بر اهمیت کلنی پروبیوتیک نیاز به مقادیر مناسب غذا برای باکتری ها یا پری بیوتیک ها.

علاوه بر این، سویه پروبیوتیک بیفیدو لانگوم نشان داده شده است که منجر به کاهش استرس در داوطلبان مرد سالم می شود B. longum یک کاندید عالی برای یک پروبیوتیک روانی یا خلقی. در مطالعه دیگری، یک محصول شیر تخمیر شده به داوطلبان زن داده شد تا پتانسیل آن را آزمایش کنند سایکوبیوتیک اثرات نشان داده شد که سویه‌های پروبیوتیک نواحی مغز مرتبط با احساسات را در افراد مورد مطالعه تغییر می‌دهند، که نشان دهنده ارتباط احتمالی با پروبیوتیک‌هایی است که دارای اثرات روان‌شناختی یا تغییر خلق هستند.

سایکوبیوتیک تی شرت زنانه مقیاس شده

نقل قول:

شروین ای، دینان تی جی، کریان جی اف. پیشرفت‌های اخیر در درک نقش میکروبیوتای روده در سلامت و بیماری مغز. ان NY Acad Sci. ۲۰۱۸؛ ۱۴۲۰ (۱): ۵-۲۵. doi:10.1111/nyas.13416

سریعترین رژیم لاغری