نقش استرس در شیوع و ترویج بیشتر بیماری عروق کرونر قلب

دسته‌بندی نشده


بیماری عروق کرونر قلب

بیماری کرونر قلب از دهه 1960 به عنوان یک عامل بیماری زای انسان شناخته شده است. ویروس کرونا انسان و بسیاری از مهره داران را مبتلا می کند. در انسان ، این بیماری عمدتا با عفونت های دستگاه تنفسی یا دستگاه گوارش همراه است ، اما علائم از سرماخوردگی تا عفونت های شدید دستگاه تنفسی تحتانی مانند ذات الریه را شامل می شود.

تعدادی از ویروس های کرونا در خفاش ها یافت می شوند که ممکن است نقش مهمی در توسعه ویروس های توالی ویروس آلفا ایفا کنند. با این حال ، گونه های جانوری دیگر نیز می توانند به عنوان میزبان عمل کنند.

فشار

هر کس استرس را احساس می کند و واکنش متفاوتی به آن نشان می دهد. میزان استرس شما و نحوه واکنش شما به آن می تواند منجر به انواع مشکلات سلامتی شود ، بنابراین این کاری است که شما در طول استرس انجام می دهید. این می تواند بسیار مهم باشد.

بیماری عروق کرونر قلب یک بیماری ناشناخته است که هیچ گونه کنترلی برای آن در هیچ کجای دنیا پیدا نشده است و این باعث ایجاد ترس در بین مردم سراسر جهان می شود.

علم پزشکی هنوز نتوانسته است درمان مناسبی برای این بیماری پیدا کند. رسانه ها و پزشکان مدام تاکید می کنند که ما باید از حضور در جلسات عمومی اجتناب کنیم ، مراقب باشیم ، بهداشت شخصی را رعایت کنیم و در خانه بمانیم. همه اینها باعث ترس بیشتر می شود.

برای داشتن آرامش روحی و درونی در مبارزه با این بیماری ، به انسجام اجتماعی نیاز است ، اما متأسفانه در کشور ما ، ایران ، این همبستگی بین خود مردم و بین مردم و دولت وجود ندارد. برخی از آنها گران هستند ، مردم نمی توانند از داروخانه ها ماسک و ضدعفونی کننده بخرند و این مسائل باعث ایجاد استرس در افراد می شود و سیستم ایمنی را تا حد زیادی کاهش می دهد ، در حالی که ایمنی پایین باعث بیماری می شود.

با تغذیه از کرونا سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید

قرنطینه

مردم از شیوع ویروس در سراسر جهان نمی ترسند ، بلکه از ترس ناشناخته ها هستند.

بیماران آلوده به ویروس آنفولانزا معمولاً حدود یک روز قبل از شروع علائم آلوده می شوند و ظرف پنج روز آینده آلوده می شوند ، اما بیماران در معرض خطر کروناویروس نمی دانند بدن آنها چه زمانی آلوده می شود یا چقدر باقی می ماند.

دولت ها برای کنترل ویروس از شلوغی زیاد جلوگیری کرده اند. قرنطینه در تمام شهرها اعلام شد قرنطینه در شهرهای بزرگ برای بسیاری از مردم چشم انداز ترسناکی است و واقعیت این است که در دنیای مدرن این امکان وجود ندارد.

چینی ها بیمارستان های بزرگی را برای قرنطینه افرادی که مشکوک به آلوده شدن یا آلوده شدن به ویروس هستند ، ساخته اند و باعث ترس عموم مردم از این بیماری شده است.

واقعیت این است که کروناویروس بسیار مسری نیست و فقط برای قسمتهای ضعیف یا ایمنی سیستم ایمنی بدن ، مانند سایر ویروسهای عفونی ، در نظر گرفته شده است.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد که در حالی که میزان شیوع کووید 19 بالا است ، مرگ و میر کمتر است.

تقریبا 80 درصد از افرادی که در سراسر جهان با آزمایش کووید 19 تشخیص داده شده اند علائمی را نشان نداده اند که نیاز به بستری شدن داشته باشد. به عبارت دیگر ، زیاد نگران نباشید.

زیرا به بررسی ویروس کرونا در زمینه بیماریهای دیگر کمک می کند. در حال حاضر ، مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان 2 درصد است. هنوز مشخص نیست که چگونه ویروس آلوده شده است ، اما تصور می شود که علائم cdc2 14 روز پس از عفونت ظاهر می شود و بیشتر از طریق راه هوایی منتقل می شود.

علائم این ویروس تب ، سرفه و تنگی نفس است.مثل بسیاری از بیماری های دیگر ، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند در معرض خطر بیشتری هستند.

پیامدهای روانی

پس از صحبت با 5 نفر در مورد این بیماری ، پاسخ های بسیار متفاوتی دریافت خواهید کرد ، برخی ماسک صورت سفارش می دهند و آب جمع آوری می کنند ، برخی در فکر رفتن به جای دیگر هستند و برخی هنوز در مورد این ویروس چیزی نشنیده اند.

علاوه بر این ، بخشی از مشکل این است که افراد در ارزیابی خطرات چندان موفق نیستند. به گفته پل اسلوویچ ، مردم ریسک را با احساسات خود ارزیابی می کنند ، نه تحلیل و منطق.

کنترل استرس

برای اینکه مردم کمی مضطرب شوند ، بهتر است از منابع معتبر اطلاعات کسب کرده و به حقایق فکر کنید. قبل از غذا خوردن و لمس بینی ، سرفه یا عطسه با حوله یا حوله ، باید دستان خود را حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید یا از ضدعفونی کننده دست یا الکل حاوی حداقل 60 درصد الکل استفاده کنید. داخل آرنج

از ورود بافت به چشم ، بینی و دهان خودداری کنید زیرا ویروس از طریق مجاری تنفسی منتقل می شود. اگر شخصی در خانه بماند ، ممکن است فرد مبتلا به ویروس نباشد ، اما مقامات توصیه می کنند که مردم در خانه بمانند و در صورت مشکوک بودن به ویروس کرونا ، با کلینیک محلی خود تماس بگیرید تا سطوح تمیز بماند.

از اسلحه های اسپری یا دستمال مرطوب روی سطوح لمسی مانند کلیدهای روشنایی ، میزهای پیشخوان ، تلفن ها و غیره استفاده کنید و از افراد بیمار دوری کنید.

خطر استرس در بیماری عروق کرونر قلب

محققان دریافتند برخی از افراد ممکن است برای اولین بار در هنگام شیوع بیماری مشکلات روانی را تجربه کنند و در تنظیم افسردگی و اضطراب مشکل داشته باشند.

برخی از شرایط بهداشت روانی موجود می تواند بدتر شود تحقیقات نشان می دهد افرادی که مستعد استرس و اضطراب هستند بیشتر در معرض خطر هستند. اضطراب شدید همچنین می تواند مصرف مواد را افزایش دهد. با افزایش استرس ، بیماری در افراد بهبود یافته بیشتر تکرار می شود.

ورزش ، خواب و رژیم غذایی مناسب

این همیشه توصیه خوبی است که در صورت عدم قطعیت ارزش تأکید دارد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال ، تحقیقات نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک در برابر علائم اضطراب محافظت می کند.

مطالعات نشان می دهد که یک پیاده روی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. علاوه بر این ، رژیم سبک می تواند استرس افراد را کاهش دهد.

مطالعات نشان داده است که رژیم غذایی سبک غنی از میوه ها و سبزیجات ، غلات کامل و پروتئین بدون چربی به کنترل بیماری های مرتبط با استرس کمک می کند. افرادی که خوب استراحت می کنند در مبارزه با ویروس ها و خلاص شدن از شر آنها نیز موفق تر هستند.

غذاهای مناسب دوران کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *