نفت خود را آشکارا می فروشیم/ دنیا به نفت ایران نیاز داردیکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه با دیپلماسی فعال انرژی توانستیم به فروش بالای سوخت دست پیدا کنیم و امروز به صورت علنی به مشتریان خصوصی خود می فروشیم.

قاسم سعید در گزارشی به ایسنا، از وضعیت فروش سوخت در سال جاری خبر داد و گفت: به لطف خدا همانطور که دولت و شورای نمایندگان اجرا کردند، توانستیم قیمت سوخت را بالا ببریم و به تعداد زیادی برسیم. مردم.” بسیاری. این میزان فروش سوخت تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور دارد. از سوی دیگر زمانی که فروش سوخت افزایش یافت، تحریم های سیاسی و اقتصادی به خودی خود شکسته شد.

مشتریان خوبی برای نفت ایران وجود دارد

وی در ادامه با بیان اینکه امروز به صورت علنی نفت می فروشیم، گفت: با توجه به بحث افزایش فروش نفت، یک سری همکاری ها در پالایش مرزی ایجاد شده است، ایران توانسته در منطقه و دوردست همکاری کند. . . یک جایی، یک پالایشگاه را اداره کنید. ایران امروز از نظر فروش نفت در وضعیت بسیار بهتری نسبت به سال های گذشته قرار دارد.

ایران برای فروش نفت خود به چند کشور وابسته نیست

نماینده مردم دشت آزادگان در شورای اسلامی گفت: امروز قیمت نفت ایران افزایش یافته و مشتریان خوبی برای نفت ایران پیدا شده است. بسیاری از مردم بر این باور بودند که پس از جنگ اوکراین و روسیه و تحریم‌های روسیه، این کشور بازار نفت ایران را در اختیار خواهد گرفت، در صورتی که ایران تنها به چند کشور برای فروش نفت متکی نباشد، اما امروز دنیا نمی‌تواند نیازهای انرژی خود را بدون آن تامین کند. نفت ایران پیدا نشد به آرامی

هیچ ابرقدرتی نمی تواند جای خالی ایران را در بازار نفت پر کند

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید کرد: ادعای قدرت های بزرگ نمی تواند خلأ گمشده ایران در بازار جهانی نفت را پر کند. امروز دنیا به نفت ما نیاز دارد و هیچ کشور و دولتی نمی تواند مانع فروش نفت ایران شود. دولت دیپلماسی انرژی بسیار خوبی را در پیش گرفته و کمیسیون انرژی نیز اقدامات موثری در این زمینه انجام داده است. دیپلماسی سیاسی عالی نیز در منطقه و فراتر از آن انجام شد. امروزه جمهوری اسلامی ایران به تامین کننده نفت بسیاری از کشورها تبدیل شده است.

تحریم های انرژی شکست خورده است

ساعدی با بیان اینکه قدرت های بزرگ نمی توانند جایگزینی برای نفت ایران بیابند، افزود: عربستان حتی اگر صادرات نفت خود را افزایش دهد باز هم پاسخگوی نیاز جهانی نخواهد بود. ذخایر نفت آمریکا رو به کاهش است. سروصدای آمریکا درباره تحریم نفتی ایران هنوز اثری نداشته است و آمریکا به این نتیجه رسیده است که سیاست تحریم در بخش انرژی شکست خورده است. از سوی دیگر، با توجه به تحریم‌های اروپا و آمریکا علیه روسیه، روسیه با شرکت‌های دانش بنیان ایران جلساتی برگزار کرده و به تبادل تحقیقات پرداخته است و روسیه می‌خواهد با استفاده از ایران خلأهای موجود در صنعت و فناوری خود را پر کند. شرکت های دانش بنیان.

در انتهای پیام