نظارت‌ها از بازار خراسان شمالی ۱۰ برابر شد/ گران فروشی در راس تخلفاتایسنا/خراسان شمالی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از افزایش ۱۰ برابری تیم های نظارت بر بازار در استان خبر داد.

حسین حاجی بگلو در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: پرسنل اداره کل صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتحادیه ها، اصناف، تعزیرات و نیروهای بسیج در قالب ۱۰۰ تیم در سطح بازار، مشغول نظارت هستند.

وی با بیان اینکه از یکشنبه هفته گذشته تاکنون حدود ۴ هزار بازدید از سطح بازار استان انجام شده است، افزود: طی این بازدیدها حدود ۶۰۰ تخلف به ثبت رسید که عمده آن ها گران فروشی، عدم درج قیمت و توزیع خارج از شبکه بوده است.

وی با اشاره به اینکه بازرسی از انبارها نیز آغاز شده و در این خصوص با احدی تعارف نداریم، ادامه داد: کشفیات بسیاری نیز توسط نیروهای نظارتی ما انجام شد که آخرین مورد از آن به کشف احتکار ۱۰ تن روغن در شهرستان اسفراین مربوط می شود.

حاجی بگلو تصریح کرد: تمام هم و غم ما نظارت بر بازار و جلوگیری از سوءاستفاده دلالان است؛ خوشبختانه بازاریان با ما همکاری و همراهی دارند و ما نیز در چارچوب وظایف خود به نظارت بر بازار ادامه می‌دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: هرچند اولویت ما در نظارت ها بر واحدهای صنفی مرتبط با کالاهای اساسی است اما این بدان معنا نیست که از سایر اقلام غافل باشیم.

انتهای پیام