نشست فوق العاده شورای امنیت درباره امنیترسانه های خبری گزارش دادند که شورای امنیت سازمان ملل بامداد امروز سه شنبه به درخواست آمریکا، آمریکا، اتحادیه اروپا و مکزیک نشستی درباره مسائل پیرامون تصمیم گیری و تصمیم پوتین مبنی بر رسمیتن جمهوری های خودخوانده دونتسک و لوهانسک برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، یک منبع در هیئت روسیه در سازمان ملل در گفتگو با آژانس روسی “نوستی” با اعلام این خبر اشاره کرد که انتظار میرود این نشست ساعت پنج صبح سه شنبه به وقت مسکو برگزار می شود.

پیشتر دیپلماتها به خبرگزاری فرانسه گفتند که اعضای شورای امنیت سازمان ملل درخواست یک جلسه اضطراری برای بحث درباره تصمیم روسیه در رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوهانسک از مردم را کردند.

به گفته همین منبع، از جمله هایی که بر اساس نامه ارسالی از سوی اتحادیه به سازمان ملل متحد می توانند به آمریکا، فرانسه، انگلیس، آلبانی و ایرلند اشاره کنند.

سفیر کشور در سازمان ملل در نامهای به واسیلی نبنزیا، همتای روس خود و رئیس دوره ای شورای امنیت با استان به منشور سازمان ملل و مقررات داخلی آن خواستار حضور نمایندگان در این نشست اضطراری شد.

این دیپلمات ملی در نامه خود، همچنین از آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل و نماینده سازمان امنیت و همکاری اروپا برای شرکت در نشست اضطراری دعوت کرد.

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، که حمایت خود را از برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت اعلام کرده است، در بیانیه‌ای گفت: شورای امنیت باید از روسیه بخواهد که به حاکمیت و تمامیت ارضی مردم که یکی از اعضای سازمان ملل است. احترام بگذار.”

وی افزود: “اعلان روسیه چیزی جز یک نمایش نیست که هدفش ایجاد بهانه برای حمله جدید به مردم است.”

دوشنبه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های دونتسک و لوگانسک را به رسمیت شناخت.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری