نشست بزرگداشت پروفسور “هایدماری کخ” می‌شود


به مناسبت گرامیداشت یاد پروفسور کخ، نشستی تحت عنوان “هایدماری کُخ و تاریخ نگاری ایران باستان” برگزاو.

به گزارش ایسنا، هایدماری کخ (Heidemarie Koch) ایرانشناس مشهور آلمانی و یکی از پنج دانشمندی بود که در زمینه تاریخ “عیلام قدیم” تحقیقات انجام شده و از علایق خاص او، هنر اسلامی و بهویژه معماری و هنر سرامیک بود و بیشتر باستانشناس ایرانی، وی را از جمله سردمداران مطالعه‌های تحلیلی روی گل نوشته‌های بایگانی بارو تخت جمشید می‌دانند. پروفسورهایدماری کُخ که در ایران بیشتر با کتاب «از زبان داریوش» می‌شود، اوایل بهمن‌ماه امس.

نشست “هایدماری کخ و تاریخ نگاری ایران باستان” به همت اتحادیه انجمن های علمی-دانشجویی تاریخ و انجمن علمی دانشجویی تاریخ دانشگاه شهید بهشتی، با همکاری ایکوم ایران (ICOM) و گروه کارزارنامه روز شنبه ۳۰ اسفند ۱۴۰۰ از ساعت ۲۰ به صورت صورت برگزار می شود.

دکتر کوروش محمدخانی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی با موضوع “شرح زندگانی و حضور هایدماری کخ د” دکتر علی موسوی، باستان‌شناس و پژوهشگر دانشگاه کالیفرنیا با موضوع «حیدماری کخ و پژوهش‌های ایران». دکتر محمدتقی عطایی، دانشجوی دکترای باستانشناسی دانشگاه مونیخ آلمان با موضوع “هایدماری کخ و جای نامهای هخامنشی در کرمان” و دکتر کامیار عبدی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با موضوع “هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی” در این نشست سخنرانی خواهند کرد.

نشست بزرگداشت پروفسور "هایدماری کخ" برگزار می شود

این نشست به صورت زنده از طریق صفحه اینستاگرام انجمن علمی دانشجویان تاریخ دانشگاه شهید بهشتی به شه.

انتهای پیام