نسلی از جودوی ایران با اقدامات بی تدبیری نابود شد


اولین مربی آرش میراسماعیلی که نقش پررنگی در قهرمانی او داشت از وضعیت جودوی ایران انتقاد کرد و دلیل اصلی نابودی جودوی ایران را بد مدیریتی و شخصیت آرش میراسماعیلی می داند.

یوسف مهری پور در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: درک اینکه رئیس فدراسیون جودو دلیل مشکلات جودو است نیاز به تجربه ندارد. با نگاهی به عملکرد این رابطه در طول ۳ سال و نیم گذشته، این به راحتی قابل درک است. بدون شک اگر به دنبال حل مشکل هستیم و خواهان آرامش جودوی ایران هستیم، باید مشکل را اصلاح کنیم و رئیس فدراسیون و عملکرد او را ارزیابی کنیم و اگر نتیجه نشان داد که مشکل از شخصیت اوست، باید به او تبدیل شود. خود. حتما استعفا بده متاسفانه در این سال ها نسلی از جودوکاران ایران با اقدامات نادرست و سخنان نسنجیده نابود شده اند.

آرش میراسماعیلی مربی لرستان در جریان برگزاری لیگ افزود: وضعیت جودوی ایران دور از دانش و تجربه مدیرانی مانند سردار درخشان است که در لیگ جهانی جای گرفته است، سوال اینجاست که چرا جودو ایران وارد چنین شرایطی می شود. وضعیت. ? متاسفانه از توانایی های برتر او و دیگر هواداران برای رفع مشکل توقف جودو استفاده نشد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه ۳ سال پیش جلسه ای با وزارت ورزش و جوانان برگزار کرد تا آقای … درخشان از رابطه خوب خود با دنیا برای حل مشکل توقف جودو در ایران استفاده می کند اما پس از این دیدار گفت: فدراسیون با او تماس گرفت و گفت شما حق صحبت با فدراسیون جهانی را ندارید. عاملی که بر مشکلات جودو افزوده و تا به حال توافق کرده ایم در این زمینه تصمیم درستی نگیریم.

نسلی از جودوی ایران با اقدامات بی تدبیری نابود شد

استاد مهری پور در کنار آرش میراسماعیلی (دوم از راست)

پاسخ به راه حل جودو راه حل شرایط فعلی چیست؟ وی با اشاره به اینکه از این فرصت برای توقف جودو در ایران استفاده می کند، تاکید کرد: این هدف در ۳ سال و نیم گذشته فراموش شده است. وی ادامه داد: متأسفانه در این سال ها کاری کردند که جودوی ایران نابود شد و جودوی ایران تا سال ها نمی تواند کمرش را صاف کند.

این مدرس جودو افزود: پس از این همه جودوکار ۱۴ جودوکار راهی مسابقات کشورهای اسلامی شدند اما حتی یک مدال هم کسب نکردند. بهترین راه حلی که من از سالها تجربه در جودو دارم این است که همه چیز از جمله مدیریت جودو را تغییر دهم. شک نکنید که در این رویداد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، جودوی ایران که روزگاری آقای. آسیا و بقیه جهان بار دیگر در مسیر رشد باقی خواهند ماند. اکنون بسیاری از مربیان، ورزشکاران و پیشکسوتان تیم جودو ایران در خانه هستند و به امید روزی هستند که جودو ایران به شکوه سابق خود بازگردد.

مهری پور با بیان اینکه رئیس فدراسیون جهانی جودوی ایران بیشترین سخت گیری ها را به دلیل اظهارات تند و غیرعادی رئیس فدراسیون جودو انجام داد، خاطرنشان کرد: مصاحبه های تند و تیز که خارج از حدود اختیارات مدیر ورزشی است و نادیده گرفته می شود. الزامات موضوع توقف جودو را دشوار و غیر قابل حل کرد. امیدوارم مسئولان ورزش به این موضوع توجه کنند و تصمیمات لازم را که به نفع جودوی ایران باشد، اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه سال ها میراسماعیلی را برای رسیدن به مجله تربیت کرده است، گفت: باید به او بگویم که خیلی به او مدیونم اما نه تنها به این دلیل که به این موضوع توجه نکرده، بلکه در مصاحبه هستم. که تصمیمات او جودو را نابود کرد، او دستورات من را به عنوان مربی و داور غیرقانونی لغو کرد. متاسفانه مرا از مربیگری تیم محروم کردند. این کارها غیرقانونی بود اما من سکوت کردم تا درگیری بین استاد و دانشجو ایجاد نشود.

در انتهای پیام