نخست وزیر جدید ایتالیا راه ترامپ و اوربان را دنبال خواهد کرد.نایب رئیس پارلمان اروپا با ابراز نگرانی از رهبر حزب «برادران ایتالیا» که انتظار می رود اولین نخست وزیر زن این کشور باشد، گفت که «جورجیا ملونی» راه دونالد ترامپ و ویکتور را دنبال خواهد کرد. اوربان سیاست های.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کاترینا بارلی، نایب رئیس پارلمان اروپا، رهبری ائتلاف راستگرای ایتالیا را نگران کننده توصیف کرد و به روزنامه آلمانی “ولت” گفت که “جورجیا مالونی” و … این سیاست از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده الگوبرداری شده است و ویکتور اوربان که نخست وزیر مجارستان است، نخست وزیر ایتالیا خواهد شد.

توماس ویتز، نماینده پارلمان اروپا و رئیس حزب سبز اروپا نیز گفت که اتحادیه اروپا تنها می تواند به عنوان یک گروه عمل کند و مالونی در این مورد می تواند برای اروپا “فاجعه” باشد.

این روزنامه آلمانی به نقل از ویتز نوشت: اگر ایتالیا، سومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا، توسط ائتلافی از احزاب «پسا فاشیست» و راست اداره شود، اساس و ارزش های این اتحادیه در این اتحادیه خواهد بود. خطر.

به گفته ماریو دراگی، نخست وزیر، رهبران اتحادیه اروپا که از حفظ وحدت پس از حمله روسیه به اوکراین ناامید هستند، نگران هستند که ایتالیا به متحدی “غیرقابل پیش بینی” تبدیل شود.

اوایل بعدازظهر امروز (دوشنبه) خبرگزاری ایتالیایی آنسا گزارش داد که نتایج اولیه شمارش آرا نشان می دهد که خانم. ملونی با لیگ ماتئو سالوینی و سیلویو برلوسکونی فورزا ایتالیا ۴۳.۶۴ درصد آرا را به دست آوردند. او در مجلس سنا و مجلس نمایندگان ایتالیا پیروز شد.

در انتهای پیام