نحوه شروع تمرین مدیتیشن

دسته‌بندی نشده


ذهن آگاهی در قلب کار من ، روش تغذیه آگاهانه و هر کاری که ما با Nutrition Stripped انجام می دهیم ، است ، اما اکثر مردم فکر نمی کنند که آگاهی یک عنصر اصلی تغذیه خود است.

شیوه های آگاهی روزانه می تواند عادات غذایی شما را پشتیبانی کند و مزایای بسیاری دیگر از مدیتیشن را برای شما به ارمغان بیاورد.

اگر هنوز هوشیار نیستید ، بگذارید ابتدا تعریف کنیم که چیست:

آگاهی عبارت است از درک لحظه حال ، هنگامی که افکار ، احساسات ، رفتارها ، محیط و احساسات جسمانی خود را هنگام تمرین عدم محکومیت و شفقت درک می کنید.

این درک شما را در نحوه غذا خوردن بیشتر و بیشتر حمایت می کند ، بنابراین بیایید ببینیم چرا استفاده از آگاهی در هنگام ایجاد عادات غذایی برای شما بسیار مهم است.

چگونه تمرین مدیتیشن می تواند عادات غذایی شما را مثبت حمایت کند

1. با غذا رابطه مثبت برقرار می کنید

با نگاه آگاهانه به تغذیه ، هیچ روش “درست” یا “غلط” غذا خوردن وجود ندارد. آگاهی به شما کمک می کند تا از قضاوت ، گناه و کمال گرایی خلاص شوید و تمرین شفقت را بیاموزید تا بتوانید از تجربیات خود درس بگیرید و همچنین از نقش های متعدد غذا در زندگی خود قدردانی کنید.

2. اعتماد به نفس را در مورد آنچه برای نیازهای منحصر به فرد شما مناسب است ایجاد می کنید

شما یاد خواهید گرفت که درک عمیق تری از بدن و تجربیات خود داشته باشید که به شما کمک می کند نیازهای منحصر به فرد خود را کشف و درک کنید. همانطور که به طور فزاینده ای با بدن خود سازگار می شوید ، اعتماد به نفس خود را در مورد بهترین روش غذا خوردن و مراقبت از خود افزایش می دهید ، بنابراین عادات غذایی خود را آسان می کنید.

3. شما از همه جنبه های رفاه خود مراقبت بهتری می کنید

مدیتیشن آگاهانه و کاهش استرس مبتنی بر هوشیاری (MBSR) سطح استرس ، اضطراب ، افسردگی ، درد جسمی ، ضربان قلب و فشار خون بالا را کاهش می دهد ، در حالی که باعث افزایش و تقویت سلامت احساسی ، تمرکز ، عملکرد سیستم ایمنی ، فعالیت مغز ، وضوح ذهنی ، ذهنی می شود. وضوح ، احساس آرامش و خواب. آگاهی نه تنها بر رفاه شما تأثیر مستقیم می گذارد ، بلکه وقتی از این مناطق بهزیستی شما به خوبی مراقبت می شود ، از توانایی شما در انتخاب های مستقل پشتیبانی می کند.

4 مرحله برای ایجاد تمرین مدیتیشن

راه های زیادی برای شروع مدیتیشن وجود دارد! ترجیحات یادگیری شما هر چه باشد ، منابعی شامل برنامه ها ، کتاب ها ، فیلم ها ، کلاس های گروهی و آموزش های فردی وجود دارد که می توانید برای شروع مدیتیشن از آنها استفاده کنید.

1. یک فضای آرام و راحت آماده کنید

نشستن آرام می تواند بسیار چالش برانگیز باشد ، به خصوص اگر شما در حال شروع سفر آگاهی هستید. مهمترین چیز داشتن یک مکان راحت برای نشستن برای مدیتیشن است.

من بالش مدیتیشن تشک آووکادو را دوست دارم زیرا یک ماده گیاهی طبیعی و ارگانیک و پرکننده گندم سیاه است که پایه ای محکم و راحت ایجاد می کند که با بدن منحصر به فرد شما سازگار می شود.

من مدتها مشتری آووکادو بودم زیرا آنها متعهد به تولید محصولاتی هستند که هم از نظر کیفیت و هم برای سلامتی شما ، کشاورزان و کره زمین بهتر است ، که برای رفاه ما بسیار مهم است.

2. برنامه مدیتیشن را بارگیری کرده و با حجم کم شروع کنید

اگر به تازگی شروع به کار کرده اید ، یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که از یک برنامه تلفن استفاده کنید تا مدیتیشن های هدایت شده را امتحان کرده و نوع مدیتیشن مورد علاقه خود را تعیین کنید.

برخی از برنامه های دارای رتبه خوب عبارتند از:

  1. فضای سر
  2. آرام
  3. تایمر بینش

وقتی برنامه مدیتیشن مورد نظر خود را پیدا کردید ، به دنبال چند مدیتیشن باشید که بیش از 5 دقیقه طول نکشد. به یاد داشته باشید که شما تازه شروع کرده اید و وقتی آرام بنشینید و ذهن خود را پاک کنید ، به کمی صبر ، راحتی و سبکی نیاز خواهید داشت.

شما مجبور نیستید از 30 دقیقه شروع کنید (و ممکن است شما هرگز حتی به این مدت زمان نیاز نداشته باشید یا بخواهید!) یک قدم در هر مرحله بردارید و بدانید که 2-5 دقیقه برای احساس تغییر کافی است!

چگونه ارتباط بین ذهن و بدن را تقویت کنیم

3. انتخاب کنید که کدام قسمت از برنامه معمول شما با تمرین مدیتیشن شما سازگار است

تنظیم زنگ هشدار برای زودتر بیدار شدن ممکن است بهترین زمان برای مدیتیشن نباشد.

در عوض ، به روز جاری خود نگاه کنید و دریابید که معمولاً 5 تا 10 دقیقه کجا دارید. این می تواند استراحت ناهار شما باشد ، درست قبل از خواب یا صبح ، در حالی که قهوه یا چای در حال آماده شدن است.

گنجاندن تمرین مدیتیشن در برنامه معمول شما ، انجام آن را برای شما بسیار ساده تر می کند! هنگامی که می دانید چه زمانی برای شما مناسب است ، یک یادآوری یا زنگ ساعت روی تلفن یا تقویم خود تنظیم کنید تا فراموش نکنید. این یک عادت جدید است و داشتن آن یادآوری در پرورش این عادت بسیار مفید خواهد بود.

4. یک گزارش منعکس کننده داشته باشید

من نمی توانم وبلاگ نویسی را توصیه کنم زیرا یکی از قوی ترین ابزارها است.

شما می توانید از مجله به طرق مختلف برای حمایت از شما در مجلات غذایی (به عنوان مثال ، آنچه که خوردید ، چه موقع ، چه احساسی داشتید ، چقدر گرسنه بودید ، هوس ، مشکلات گوارشی ، سلامت عاطفی هنگام غذا خوردن و غیره) ، استرس روزانه وبلاگ ها به عنوان راهی برای بازتاب ، مجلات در مورد آنچه هر روز صبح از آنها سپاسگزارید و غیره.

نشان داده شده است که نوشتن قلم فیزیکی با قلم و کاغذ عملکرد شناختی و حفظ اطلاعات را بیشتر از دیجیتال افزایش می دهد-بنابراین روش قدیمی را امتحان کنید و برای خود ثبت نام کنید.

پس از تمرین میانجیگری ، چند دقیقه وقت بگذارید تا بنویسید و در مورد احساس خود ، آنچه در طول تمرین بوجود آمد ، و آنچه در روز برنامه دارید انجام دهید (یا روز بعد اگر در حال مدیتیشن شب هستید) فکر کنید. این لحظه آگاهی اضافی پس از تمرین مدیتیشن به همدلی بیشتر با ذهن و بدن شما کمک می کند و می تواند به عمق بخشیدن به تمرین شما کمک کند.

این را عملی کنید

مدیتیشن به دلایلی یک تمرین است. هیچ روش اشتباهی برای مدیتیشن وجود ندارد و در حین تمرین و سازگاری ، آنچه را که برای شما مناسب تر است پیدا خواهید کرد. شروع کار اولین قدم در جهت ایجاد یک تمرین مدیتیشن قوی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *