نج سناریوی احتمالی برای حمله نظامی روسیه به روسیه: عاقبت جنگ چه خواهد شد؟تحلیلگران در سراسر جهان روی این نکته اتفاق نظر دارند که داخل یک جنگ هستند، نسبتاً آسان است. اما خروج از آن بسیار پیچیده و غیرخطی است. در واقع شما ممکن است به تصمیم خود وارد شوید وارد شوید ; اما پایان دادن به آن الزاما تنها در دستان شما قرار ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه در میان سناریوهای احتمالی برای جنگ نظامی، پنج سناریو به طور مرتب در پیش بینی ها می توانند هرکدام با عدم قطعیت قابل توجهی روبرو شوند.

سناریوی یک: وتین سقوط می کند

این همان سناریوی است که غربی رویایش را در سر دارند. آن‌ها می‌خواهند با ضربه زدن به اقتصاد روسیه از طریق تحریم‌های پیاپی، ولادیمیر پوتین را تا حد.

این می تواند به این شکل باشد که ارتش تصمیم بگیرد دیگر از او نکند، یا مردم در مقابل یک بحران اقتصادی بزرگ شورش کنند و یا الیگارشها پس از توقیف دارایی های خود از هسته حکومت جلوگیری کنند. با این حال چشم‌انداز روشنی برای این احتمالات وجود ندارد.

ساموئل چاراپ، پژوهشگر در اندیشکده رند، با بیان اینکه “تغییر رژیم در روسیه به عنوان تنها برونرفت از این تراژدی” اوضاع را احتمال بدتر هم خواهد کرد، با طنز میگوید “سناریوی جانشین اصلاحطلب لیبرالی که برای گناهان پوتین طلب می کند عالی است.” ، درست به همان اندازه برنده شدن در لاتاری ».

به نقل از یورونیوز، آندری کولسنیکوف، از مرکز کارنگی، نیز میگوید پوتین طبق تحلیلهای مستقل محبوبیت خود را حفظ کرده و فشار مالی بیسابقه غرب در منطقه سیاسی مسلط روسیه و علیگارشها را “به حامیان راسخ” رهبر خود تبدیل کرده است.

سناریوی دوم: تسلیم شود

این سناریویی است که پوتین آن را نوشته است. ارتش روسیه برتری قابل توجهی دارد و می‌توان ارتش را تسلیم کند. با این حال مشکلات زیادی بر سر این راه هستند.

لارنس فریدمن، مورخ بریتانیایی از کینگز کالج لندن، میگوید “این جنگی است که ولادیمیر پوتین نمی تواند برنده شود، مهم نیست چقدر طول بکشد و تا چه میزان از روش های بیرحمانه برای پیروزی در آن استفاده کند.”

یا در صورت تسلیم شدن، روسیه می‌تواند این کشور را به خاک خود ضمیمه کند؟ برونو ترترایس، معاونت تحقیقات استراتژیک، در این باره می‌گوید: «تقریبا هیچ شانسی برای حرکت تقسیم مشابه، مانند کره یا آلمان در سال ۱۹۴۵ به سختی قابل پذیرش است. ینای که باقی می‌ماند این است که روسیه موفق به شکست نیروهای مردمی و یک رژیم دست‌نشانده می‌شود.

سناریوی سوم: گرفتار شدن روسیه در باتلاق

تا اینجای جنگیها توسها، غرب و شاید حتی حتی را غافلگیر کنند حتی اگر بپذیریم ویرانی و تلفات نزاع برایان بسیار زیاد بوده است.

یک دیپلمات غربی در این باره می‌گوید: «دولت، ارتش و ساختار اداری کشور از هم نپاشیده است». او اضافه می‌کند بر خلاف اظهارات ولادیمیر پوتین، مردم مردم روسیه را به عنوان نیروی «رهایی‌بخش» می‌گویند. این علاوه بر مشکلاتی است که احتمالاً در ارتباط نظامی روسیه وجود دارد و البته برای کیفیت‌سنجی آن‌.

مقاومت عمده تا حد زیادی توسط ولودیمیر زمدین سابق و رئیس جمهور فعل کشور، انجام می شود که با خونسردی با شجاعت خود جهان را مبهوت کرده است. نیروهای ارتشی با پشتیبانی سرویس‌های اطلاعاتی غربی و گرفتن تسلیحات می‌توانند دشمن خود را مکانی که از وضعیت زمین تعیین کننده خواهد بود. در این صورت نشان داده است که چریکها به شکست میخورند.

سناریوی چهارم: درگیری گسترش بیشتر

منطقه با چهار عضو ناتو، که بخشی از اتحاد جماهیر شوروی به حساب می‌آمدند، مرز مشترک دارد و پوتین حسرت خود را دوباره در اختیار گرفتن آنها پنهان نمی‌کند. پس از جذب بلاروس و حمله به مردم، آیا او می تواند به مولداوی، این کشور کوچک که بین داخلی و رومانی قرار دارد، و یا حتی گرجستان که در ساحل شرقی دریای سیاه قرار گرفته چشم طمع داشته باشد؟

علاوه بر این آیا روسیه جرأت خواهد کرد که ناتو و ماده ۵ آن را که مشخص می کند در صورت حمله به اک است.

پاسکال آسور، مدیر بنیاد مدیترانه برای مطالعات استراتژی (FMES) در این باره میگوید “این احتمال کمی دارد چرا که هر دو طرف معمولاً از رویارویی جلوگیری کردهاند.” با این حال، «ورود نیروهای روسی به یک کشور عضو ناتو، به عنوان مثال لیتوانی، برای ارتباط کالینین.

سناریوی پنجم: رویارویی هستهای

وتین روز گذشته با قرار دادن نیروهای خود در حالت «آماده‌باش»، به قدرت‌نمایی پرداخ. دستوری بدون ماهیت واقعی چرا که برخی از سلاح‌های هسته‌ای در کمترین زمان ممکن قابل استفاده هستند و.

در اینجا دو نظر وجود دارد. کریستوفر چیوویس از بنیاد کارنگی میگوید حرفهای او حتی اگر «تاکتیکی» باشد و در نتیجه دارای «تأثیر موضعی» باشد، کماکان برایش مفید بودهاند «شکستن مرزهای هستهای لزوما به معنای یک جنگ جهانی اتمی نیست. با این حال این یک نقطه عطف بسیار خطرناک در تاریخ جهان خواهد بود. »

در سوی دیگر اما، مانند گوستاو گرسل از شورای روابط خارجی اروپا، قرار دارند. وی میگوید: «هیچ آمادگی از سوی روسیه برای حمله وجود ندارد. بیانیه های پوتین عمداً مخاطبان غربی را هدف قرار داده تا ما را بترساند. »

تمام این گمانه‌زنی‌ها در حالی است که تنها یک هفته از جنگ در گذشته است. مان و سیر رخداد تحولات نشان خواهد داد که سرنوشت جنگ در این کشور به کدام سمت و سو خواهد رفت.

انتهای پیام