میلیارد تومان برای ساماندهی گلزارهای شهدای استان قم تصویب شدایسنا / قم هنرمند با بیان اینکه در سفرهای بعدی رئیس جمهور دو بودجه در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: ۲۵ میلیارد تومان برای مرکز نگهداری و توانبخشی جامعه جانبازان و ایثارگری در نظر گرفته شده است که ۱۰ میلیارد تومان تامین می شود و برای ساماندهی گلزار شهدا می شود. ۷ تخصیص داده شد که ۴ میلیارد تومان تامین شده است.

حجت الاسلام حسن هنرمند کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در نشست خبری که مناسبت روز جانباز و روز بزرگداشت شهدا با حضور اصحاب در حسینیه امام خامنه ای برگزار می شود، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و آدای. احترام به خانواده شهدا، جانبازان و ایثار عنوان کردند: ایثارگران، رزمندگان و شهدای ما با ایثار جان خود مردانگی خود را ثابت کردند که هر چقدر بخواهیم یاد آنها را گرامی بداریم و فرهنگ ایثار را ترویج کنند این حرکت ما در مقابل ایثار آنها قطره است. در برابر اقیانوس است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان دیدار با جانبازان و خانواده شهدا، دیدار با مراجع تقلید و مقامات ارشد استان برای ارائه گزارش عملکرد یکساله بنیاد، فضای تبلیغی مناسب در سطح شهر، رونمایی از ده سردیس ایجاد شهید بزرگوار، غرس بیش از ۶. هزار نهال به یاد شش هزار شهید استان، تجلیل و حضور از مدال آوران ورزش ملی و بین المللی از جامعه ایثارگری، برگزاری مسابقات فوتسال چند جانبه بین فرزندان شهداو ایثارگران و پرسنل، دشت پیمایی، اجرای تئاتر خیابانی نماز با موضوع شهدا، مسابقه کتابخوانی چلچراغ. و خانواده ویژه پرسنل، ایجاد فضای یادمان در ورودی گلزار شهدا، نورافشانی در شب ۲۲ اسفند در گلزار شهدا، گردهمایی پرسنل و تکریم خانواده شهدا، پویش اهدای خون توسط ایثارگران و پرسنل را از جمله برنامه های روز جانباز و بزرگداشت شهدا عنوان کرد.

هنرمند با اشاره به ۴۵۰ شهید مدافع حرم در استان، ادامه داد: احراز هویت جانبازان و شهدا توسط ایگان اعزامی انجام می شود و این قانون در مورد شهدا و جانبازان مدافع حرم و سلامت هم جاری بود همیشه ایگان ها هر کدام از جانبازان و شهدای مدافع حرم بودند. اعم از ایرانی و اتباع خارجی را تایید کردند پرونده آنها انجام شده و در حد بضاعت در حال خدم.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اظهار کرد: جامعه ایثارگران و جانبازان در سنین میانسالی هستند و نیاز به درمان و داروی بیشتری دارند و برای درمان این امر که درمان جزئی از مشکلات جسمی متحمل فشارهای دیگری هستند، بیمه مکمل را نیز بر بیمه می کنند. ایه تنظیم کرده و بیمه در قالب بیمه خارجی می کند و اگر پزشک مسر به مصرف داروی باش

با بیان اینکه استان قم ۹۲ گلزار دارد و از این تعداد ۲۳ گلزار در مناطق روستایی نیازمند ساماندهی هستند، اضافه می شود: در ویژه گلزار شهدای شیخان طرح جدی و اساسی با استاندارد و معاون سیاسی استانداری، شهرداری و اداره کل اوقاف انجام شده و طرحی تقریبا آماده است. شده است که امیدواریم بهتر باشد برای ساماندهی و رفع نواقص این اماکن انجام شود.

هنرمند با بیان اینکه در سفرهای بعدی رئیس جمهور دو بودجه در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: ۲۵ میلیارد تومان برای مرکز نگهداری و توانبخشی جامعه جانبازان و ایثارگری در نظر گرفته شده است که ۱۰ میلیارد تامین شده و تقریباً قابل برداشت است و برای ساماندهی گلزار شهدا. ۷ تخصیص داده شده است که ۴ میلیارد تومان تامین شده است.

وی بیان کرد: در خصوص مناسب سازی خودرو برای جانبازان بالای ۷۰ درصد به ویژه جانبازان نخاع در بودجه سال ۱۴۰۱ پیش بینی ها صورت گرفته و امیدواریم در طول شش ماه اول سال آینده این کار انجام می شود.

انتهای پیام