میزان تولید مرغداری‌ها با میزان اسمی افزایش می‌یابدایسنا / ایلام بازرس کل استان ایلام گفت: باید میزان تولید واقعی مرغداری ها با ظرفیت اسمی آنها افزایش یابد تا سودآوری و بهره برداری از آن افزایش یابد و سیستم عاملی را افزایش دهد.

مهدی در نشست کمیسیون علمی و تخصصی بازرسی کل که با حضور جمعی از مدیران کل دستگاه های نظارتی و اجرایی و اتحادیه های مرغداران، دامداران و عشایری در بازرسی کل استان برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی ذیربط باید با سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت برای حمایت از تولید و توانمندسازی فعالان تولیدی در بخش های خصوصی و مشارکتی برای افزایش تلاش و همگان باید برای سرمایه گذاری و حمایت از تولید و گره از تولیدکنندگانی که به عنوان برجسته ای از رهبری رهبری و سران قوای حاکمیتی نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند، اقدام ایجاد و برقراری در سطح استان ایلام با هم متمایز و سازنده و خوب حساس و شورای دستگاه های نظارتی استان ایلام به این مهم توجه ویژه ای دارند و از امکانات موجود در این حمایت می کنند.

بازرس کل استان با توجه به اینکه باید پتانسیل ها و مزیت های استان نسبی شناسایی و موقعیت های بالقوه استان بالفعل تا شاهد پیشرفت و توسعه استان باشد، تصریح کرد: استان ایلام در زمینه تولید گوشت گوشت، گوشت قرمز و شیر نمک های بالاتر دارد و بر اساس آمار دریافتی از اتحادیه های متولی، روزانه ۱۱۵ تن شیر و ماهانه ۳۴۵۰ تن شیر در استان تولید می شود که تقریبا نیمی از آن معادل ۱۶۲۰ تن در داخل استان مصرف می شود.

اصلانی ادامه داد ۱۷ هزار ۵۰۰ تن گوشت قرمز در استان تولید می شود که از این میزان حدود ۸ هزار تن در داخل استان مورد استفاده قرار می گیرد و مازاد آن به خارج از استان صادر می شود و ۳۸۵ واحد دارای پروانه بهره برداری مرغداری وجود دارد که ۳۳۵ واحد دارد. فعال در سامانه سماسط ثبت شده است که ظرفیت اسمی واحدهای مرغداری، ماهانه ۶ هزار تن و سالانه حدود ۷۲ هزار تن است، ویژهکه ماهانه حدود ۱۵۰۰ تن مرغ تولیدی داخل استان مورد استفاده قرار می گیرد و حدود چهار برابر نیاز مصرف داخلی استان، ظرفیت تولید اسمی وشت. مرغ وجود دارد.

وی با بیان اینکه تولید گوشت واقعی گوشت در سطح استان روزانه حدود ۸۰ تن است و ۵۰ تن از آن در داخل استان مصرف می شود و باید میزان تولید واقعی مرغداری ها نسبت به ظرفیت اسمی آنها افزایش یابد تا سودآوری و بهرهوری افزایش یابد. داد: مدیران باید خود سند آمایش برنامه را در این خصوص مشخص کنند.

بازرس کل استان ایلام تاکید کرد: سیاست گذاری و برنامه ریزی و نظارت برای افزایش بهره وری تولید، تامین نیازهای داخلی و تولید محصولات بر اساس قانون تمرکز و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی، برعهده وزارت جهاد کشاورزی و محصولات کشاورزی. تابعه استانی است و اداره کل جهاد کشاورزی باید با سایر دستگاه ها و نهادهای مربوط به برنامه ریزی، حمایت، هدایت و نظارت در امر افزایش محصولات کشاورزی نقش آفرینی کند تا تولیدات کشاورزی مازاد نیاز استان به خارج از کشور صادر شود. باید از روزمرگی خارج شد و با برنامه‌محوری عمل کرد.

اصلی با توجه به اینکه باید زیرساختهای لازم را برای تولید محصولات بسته، بازار فروش و … ایجاد و توسعه دهد تا بتوان محصولی را به سایر استانها تولید کرد و همچنین از کشور خارج شد، گفت: اداره کل گمرک فهرست اقلام موجود از انواع محصولات کشاورزی و کشاورزی که در کشور عراق از دامی در بالا استفاده می‌شود و از سایر استان‌ها با دیگر مانند ترکیه به مقصد عراق ترانزیت می‌شود، طی مکاتب‌های به دستگاه‌های متولی‌رسی کل استان معرفی و حتی در پایگاه‌های اطلاع رسانی می‌شود. عمومی منتشر می کند.

بازرس کل استان بر اجرایی شدن پیشنهاد پیشنهادی پیشنهاد شده در نشست علمی و تخصصی برای برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی با تولید کنندگان مرغ و گوشت و شیر با حضور رایزن اقتصادی ایران در عراق و سایر عوامل مرتبط و ایجاد شرایط بازدید و کسب درآمد. تجارب استان های موفق در این زمینه پایین کرد و افزود: اداره کل صمت با ارائه فهرست برنامه های حمایتی و تخصصی و شرایط برگزاری نمایشگاه هایی برای تولید کنندگان ویژه داشته باشید و همچنین فهرست اقلام پرتقاضای مصرف بازارهای هدف بر روی سایت اداره کل صمت. قرار گرفتن تا تولید کنندگان و افرادی که در این زمینه علاقه دارند و می گیرند، در این مسیر قرار دارند.
بازرس کل استان مشخص کرد: شورای هماهنگی بانک ها و اداره کل دارایی استان و دستگاه های متولی نیز در زمینه و نظارت بر مدیریت امور مالی بانکی بخصوص تسهیلات ارزان قیمت با هدف صحیح در هدایت توسعه زیرساخت های موردنیاز تولیدی و فروش واحدهای تولیدی. شاورزی و صنایع بسته بندی اقدام کنید.
بیان کرد: بر اساس بحث برنامه محوری در سند آمایش تاکید شده و باید این مهم به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد و باید متولیان حوزه تولید توانمندسازی، حمایت و رفع موانع تولید و ایجاد و توسعه زیرساخت ها و شناسایی و اشتراک گذاری مکان ها باشد. توسعه استانی یا استانی مجاور ماشین در افزایش بهره وری در تولید و فروش محصولات کشاورزی برنامه ریزی و اهتمام لازم را داشته باشد و ویژگی های خاص با پشتیبان و اصلاح نگرش و ویژگی های فروش محصولات در سطح استانی را برای بررسی برون استانی و در خارج از کشور مورد بررسی قرار دهد. کشور با شناسایی و نظر علایق و ذائقه های بازارهای هدف هدفی که اقدام کنند و بازرسی کل استان در این مسیر پیشرفت و آبادانی استان کمک کار و همراه و عوامل تولیدی خواهد بود و نظارت بر تدوین و اجرای برنامه ها و راهکارهای حمایت از تولید و فروش محصولات کشاورزی و کشاورزی استان را با جدیت دنبال خواهد کرد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری