مکزیک، روسیه را تحریم نمی‌کندرئیس جمهور مکزیک گفت، کشورش هیچ تحریم اقتصادی علیه روسیه از بابت حمله به افراد اعمال نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک همچنین در اظهاراتی از آنچه سانسور رسانه دولتی روسیه توسط شرکت های رسانه های اجتماعی خواند انتقاد کرد.

لوپز اوبرادور در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما دست به گونه ای تلافی جوی اقتصادی نمی زنیم زیرا می بینم روابط خوبی با تمام دولت های جهان داشته ایم.

این موضع لوبرادور در شرایط اوصافی است که بسیاری از کشورهای مختلف را در صدد اعمال تحریم های بین المللی علیه روسیه به بهانه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سراسر کشور هستند.

روابط روسیه قوی با دولت های مختلف در آمریکای لاتین، به ویژه دولت های کوبا، ونزوئلا و نیکاراگوئه ایجاد کرده است، اما به نظر می رسد که روابط این کشور با مکزیک به دلیل روابط قوی است که با آمریکا محدود است.

اقتصاد مکزیک و آمریکا در هم تنیده شده اند. با این حال لوپز اوبرادور، رهبر چپ‌گرای مکزیک، گاهی روابطی پرتنش با آمریکا و از سیاست خارجی و.

این اظهارات لوپز اوبرادور در پاسخ به سوالی درباره شرکت لوک اویل، دومین تولیدکننده بزرگ نفت روسیه و شرکت روسیه آئروفلوت به مکزیک مطرح می شود. شرکت لوک اویل روز جمعه اعلام کرد که خرید ۵۰ درصد سهام در یک پروژه نفتی فراساحلی در مکزیک را در تلاش خود برای توسعه فعالیت جهانی تکمیل کرده است.

رئیس جمهور مکزیک همچنین از آنچه سانسور کرد رسانه های دولتی روسیه خواند انتقاد کرد. لوپز اوبرادور گفت: من با این واقعیت که رسانه های روسیه یا هر کشوری سانسور موافق نیستم.

آخرینا شرکت گوگل که زیرمجموعه شرکت آلفابت است، دریافت پول توسط شبکه دولتی روسیه راشاتودی و کانال های دیگر از بابت تبلیغات وب سایت ها، اپلیکیشن ها و ویدیوهای یوتیوبی آنها را ممنوع کرد; اقدامی که مشابه با اقدام فیسبوک بعد از حمله به کشور است.

انتهای پیام