مکرون: هزینه تحریم‌ها علیه روسیه زیاد استرئیس جمهور فرانسه در یک سخنرانی تاکید کرد که از تصمیم ترکیه برای حمایت از پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو خوشحال است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه بر لزوم رعایت منافع امنیتی هر یک از متحدان ناتو در تصمیم گیری های راهبردی این ائتلاف از جمله منافع ترکیه تاکید کرد.

مکرون در یک کنفرانس مطبوعاتی در پایان نشست سه روزه ناتو در مادرید اسپانیا، سخنان خود را با تشکر از کشور میزبان آغاز کرد، اما به سرعت به خطرات فزاینده و لزوم تقویت وحدت کشورهای عضو اشاره کرد.

وی گفت: امروز صبح این فرصت را داشتیم تا در مورد خطرات و چالش هایی که همه با آن روبرو هستیم و لزوم احترام به منافع امنیتی هر یک از شرکا در تصمیمات راهبردی خود بحث کنیم.

مکرون خاطرنشان کرد: در ابتدا با ترکیه درباره این موضوعات گفتگوهای صادقانه داشتیم. ما دنبال می کنیم زیرا اتحادی برای این کار ایجاد شده است و من مصمم هستم که در ارتباط باشم.

در ماه مه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، فنلاند و سوئد را به مدارا با شورشیان کرد متهم کرد و گفت که از پیوستن این دو کشور به ناتو جلوگیری خواهد کرد.

مکرون همچنین گفت که هزینه تحریم ها علیه روسیه و حمایت کامل از اوکراین بسیار بالاست.

رئیس جمهور فرانسه گفت: در حالی که تحریم ها (علیه روسیه) و حمایت کامل ما از اوکراین اکنون بسیار زیاد است، این بهای جنگی است که ما نمی خواهیم. این بهایی که اروپا باید برای بازگرداندن صلح بپردازد.

در انتهای پیام