موضوع مهمتر از اشتغال زایی در منطقه نداریمایسنا/ سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان شورای کار را مهم ترین شورای منطقه دانست و ادامه داد: موضوعی مهمتر از اشتغالزایی در منطقه نداریم.

به گزارش ایسنا، حسین مدرس خبانی در جلسه شورای کار منطقه افزود: با تلاش ها و پیگیری های انجام شده این منطقه رتبه ششم کشوری را در زمینه اشتغال زایی کسب کرد.

رئیس در ادامه بیان کرد: خوشبختانه برای کار نمره خوبی گرفته ایم اما باید تلاش کنیم ۱۰۰ درصد امتیاز را جذب کنیم.

وی افزود: جوانان بیکار منطقه با کسب مهارت می توانند در پروژه های عمرانی، شهرهای صنعتی و سایر مشاغل به کار گرفته شوند.

وی گفت: برای من بانک ها و استانداری ها هدف دیگری ندارند و هدف و هدف آنها باید ایجاد اشتغال باشد، بنابراین باید از هر آنچه در این زمینه می توانند و دارند بهره ببرند.

مدرس خبانی گفت: اگر بخواهیم مشکل منطقه را در همه ابعاد حل کنیم باید بتوانیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم.

وی ضمن صحبت از تمرکز همه دستگاه های اجرایی در حوزه کار، تاکید کرد: هر قدمی که در کشور برداشته می شود باید منجر به ایجاد اشتغال برای جوانان شود، در صورتی که اشتغال بی فایده ایجاد نمی کند.

استاندار سیستان و بلوچستان بر جلوگیری از مهاجرت مردم سیستان تاکید کرد و افزود: یکی از مهمترین مسائل منطقه سیستان اشتغال زایی برای ماندگاری مردم در این منطقه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: میزان جذب اعتبارات تبصره ۱۸ به ۵۰ درصد رسید و صنعت و معدن نیز توانستند ۸۰ درصد این تسهیلات را جذب کنند.

داود شهرکی ادامه داد: در حوزه تبصره ۱۶ نیز ۱۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب داریم که ۲۰ درصد آن در کمتر از یک ماه جذب شده که ۵۰ درصد آن در پایان شهریور جذب می شود.

در انتهای پیام