مقیاس ملی: هرکس اعتراض کند تحقیر می شودمحمد زارعی گفت: هرکس معترض باشد مورد انتقاد قرار می گیرد و تلاش می کند از مطالبات وزنه گیران کاسته شود.

ملی پوش سنگین وزن ایران در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت اردوی تیم ملی که منجر به تصمیم مسئولان برای جدایی شد، اظهار کرد: بهرام افشارزاده بود. آن موقع شرایط خوبی داشتیم. من حتی مدت ها از بال ملی استفاده نکردم و یک سال بعد آنها را به مناطق فرستادند و بال های جدید ملی را به آنها دادند. اردوهای داخلی در بهترین شرایط و متناسب با شرایط آب و هوایی کشور میزبان برگزار می شود. امثال من، مجید عسگری، کیانوش رستمی، جابر بهروزی در رده جوانان و نواب نصیر شلال و بهداد سلیمی در رده جوانان حضور داشتند و مدال های زیادی کسب کردند. کم کم که جلوتر رفتیم اوضاع بدتر شد تا اینکه آقای. مرادی برگشت.

وی افزود: در ابتدای کار مرادی شرایط تغییر کرده و اوضاع تغییر کرده است، اما شروع کار بود و کم کم مجاهدان، مربیان و سنگین وزن ها رفته اند. در این مدت افراد سنگین وزنی بودند که از این رابطه خشمگین شدند و انتقادات کمی دریافت کردند. امکانات خیلی ضعیف بود چه ملی و چه منطقه ای و شرطش این بود که امکانات باشگاه خصوصی که در آن تمرین کرده بودم بهتر از اردوی ملی باشد.

* اردوی تیم ملی برای اردوهای طولانی مدت مناسب نیست

زارعی درباره وضعیت نامناسب امکانات گفت: شاید خیلی ها باور نکنند که اردوی تیم ملی مغفول مانده است و فکر می کنند ما مدال گرفته ایم و با آن بیشتر و بیشتر طلب داریم. در جلسه ای که با رئیس کمیته بین المللی المپیک آقای صالحی امیری داشتم، من هم گفتم اردویی که ما به هر نحوی که فکر می کنند تمرین می کنیم برای بازداشت مناسب نیست. سالن گرم مسابقات و سقف آن برای تمرین کوتاه است ما ورزشگاه نداریم خسته شد و افتاد لبه سالن.

وی افزود: بیش از این نمی خواهیم وجهه را خدشه دار کنیم، می خواهیم مشکلات حل شود و مسئولیت را بر دوش کل جامعه وزنه برداری احساس می کنیم. اردویی داریم که شامل فدراسیون، سالن تمرین، تئاتر تهران و اسکان بانوان و آقایان در هر سنی است. از نظر تغذیه و مکمل هم شرایط اردوی تیم ملی به قدری نامناسب بود که اصلا نمی توانستیم کنار بیاییم. اگر یکی دو روز بود هرگز به خروج از بازی های کشورهای اسلامی و اولین اردوی انتخابی المپیک نزدیک نمی شدیم.

* آنها به همه چیز می چسبند تا استرس را به حداقل برسانند

گروه های سنگین وزن ایران به صراحت اعلام کرده اند که پس از گزارش مشکلات خود متهم به باج گیری شده اند: مرادی سال هاست که در این سمت بوده و هر کاری که در توانش بوده انجام داده است. حالا هرکس اعتراض کرد چوب دارد. آنها به همه چیز می چسبند تا استرس را به حداقل برسانند. چرا افرادی مثل سیاهپور، مقامی مالمیر و باقری رفتند؟ مدال هم گرفتند که از آن پول بگیرند؟ آیا ممکن است همه، از قهرمان گرفته تا قهرمان، مربی و بازیکن مورد تمسخر قرار گیرند؟ در بدترین حالت، بچه ها انواع سختی ها را برای کسب مدال تحمل کردند، اما توسط شورشیان و آشوبگران مورد انتقاد قرار گرفتند.

تیم ملی بپوش، همه در خانه تمرین می کنند

گروه وزنی ایران با اشاره به سخنان علی مرادی مبنی بر اینکه انجام برخی از خواسته های وزنی در حیطه تعهدات رابطه نیست، تاکید کرد: مرادی گفت که آنها مسئولیتی در قبال یارانه دادن به این رابطه ندارند. از زمانی که یادم می آید، در مدیریت های مختلف، فدراسیون یارانه می داد. او گفت زیرساخت ها آنقدر کثیف است که هیچ جا پیدا نمی شود. حال برای من این سوال پیش می آید که وقتی یک رابطه نمی تواند مکمل غیر کثیف ارائه کند چگونه می توان این کار را به خود لاشخورها سپرد؟ اگر یکی از وزنه بردارانی که مکمل ها را تولید می کند مبتلا شود، پس چه کسی مسئول عواقب آن است؟ به خصوص که شرایط خطرناکی داریم که هر تست دوپینگ می تواند سهمیه المپیک پاریس را به خطر بیندازد.

وی در ادامه عنوان کرد: اگر فدراسیون پرداخت نکند من به عنوان بازیکن کجا می توانم هزینه هایم را پرداخت کنم؟ ۱۰ میلیون تومان در تمرینات پرفشار هزینه می کنم و وقت کار ندارم. آیا پدر و مادرم کار می کنند و برای حضور در تیم ملی به من پول می دهند؟ پس نقش رابطه چیست؟ اگر اینطور است باید تیم ملی تعطیل شود، همه در خانه تمرین کنند و در نهایت رکورد بزنند و نفرات را بفرستند که نیازی به آژانس و کادرفنی نیست. بودجه ای که کمیته ملی المپیک ارائه می کند می تواند نیازهای اولیه ارتش را تامین کند، پس آن بودجه چه شد؟ درآمد اجاره سالن کنسرت چقدر است؟ چه اقداماتی برای جذب اسپانسر انجام شده است؟

* بدون بهبودی مصدوم شدم

زارعی با توجه به نیاز به وزنه زدن برای ریکاوری گفت: ورزش در دنیا برای ریکاوری بسیار مفید است. بحث اول در مورد بازیابی تغذیه مناسب است که همه از آن آگاه هستند، همانطور که در بحث تغذیه ما وجود دارد. در سال های گذشته همیشه فیزیوتراپ در سالن بدنسازی همراه با ماساژور داشتیم، اما اکنون برای انجام کارهای خانه یک پزشک آموزش دیده جدید تعیین کرده اند که تجهیزات و لوازم لازم را ندارد. . مصدومیت اخیر من به دلیل عدم ریکاوری و تمرینات پرفشار بود. باشگاه فوتبال ایفمارک فاصله کمی با اردوی سنگین‌وزن‌های ملی دارد و می‌توانستند با ما در ارتباط باشند تا از خدمات آن‌ها استفاده کنند، اما این اتفاق نیفتاد و من در هر جلسه‌ای که حضور داشتم از خدمات باشگاه فوتبال استفاده می‌کردم. Ifmark با هزینه ویژه. حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار گوجه فرنگی.

* حضور رسانه ها برای آموزش حذف شد

وی در مورد دیگر مشکلات تحمل وزن نیز گفت: رابطه بدنسازی قبلاً زیرمجموعه بود که بعداً جدا شد. او یک سیستم جدید راه اندازی کرد و یکی از وزنه ها روی آن دانش کار می کرد. محل اسکان آنها در هتل المپیک است و همه امکانات در محل است. در سال های حضورم در تیم ملی هر روز مصمم بودم که پرس در تمرین باشد، اما آنها کنار رفتند. ما مخفیانه کار می کنیم تا کسی صحبت نکند و هیچ فیلمی منتشر نشود. وزن قهرمان جام جهانی می شود اما فدراسیون برای دیدن بازیکن کار رسانه ای نمی کند.

انتهای پیام/