مغز بخور تا باهوش شوی


در آن روز، طی گفتگوی کوتاهی با یکی از دوستانش، او به من گفت که آنزیم های مکمل خوراکی مصرف می کند که به سلامت او کمک می کند. او معتقد است که وقتی این آنزیم را خورد، آنزیم‌ها همان کاری را انجام می‌دهند که اگر به جریان خون تزریق شوند، معمولاً انجام می‌دهند. او کاملاً معتقد است که این اتفاق در بدن او می افتد و سلامت او را بهبود می بخشد. راستش من تعجب کردم. اما بعد شروع کردم به فکر کردن در مورد آن و متوجه شدم که شرکت های مکمل و شرکت های آرایشی و بهداشتی سود زیادی به دست می آورند تا زمانی که مردم به این اشتباه اعتقاد داشته باشند.

ابتدا، شروع کردم به فکر کردن در مورد تجارت مراقبت از پوست که مصرف مکمل های کلاژن را برای بهبود ظاهر پوست ترویج می کند. مردم این ایده را می خرند زیرا می دانیم که کلاژن چیزی است که پوست را نرم و صاف نگه می دارد. وقتی در آینه نگاه می کنید و متوجه می شوید که خطوط کوچکی در همه جا ظاهر می شوند، ممکن است چند لحظه دیگر را در پیشخوان لوازم آرایشی یا اینترنت صرف کنید تا بفهمید چگونه آنها را پاک کنید. بهشت می‌داند که همه ما می‌خواهیم کلاژن تکه‌تکه‌شده و فرسوده‌ای را که بدن‌های مسن‌ترمان تداوم می‌بخشد، ترمیم کنیم، به‌ویژه آنهایی که در صورت‌مان هستند. اگر سلول‌های تولیدکننده کلاژن بتوانند مانند زمانی که ما جوان بودیم عمل کنند، عالی خواهد بود.

متأسفانه، اگر می‌خواهیم باهوش‌تر شویم، نمی‌توانیم به سادگی مغز بخوریم. یا قلب اگر شجاعت بیشتری می خواهیم. مصرف انسولین قند خون را کاهش نمی دهد و دیابت از بین نمی رود. مصرف کلاژن صورت صاف و جوانی را به همراه نخواهد داشت. یک عملکرد مهم بدن برای درک وجود دارد که به محافظت از هر یک از ما در برابر شارلاتان ها کمک می کند.

وقتی پروتئین را هضم می کنید، همه پروتئین ها، اعم از کلاژن، آنزیم یا انسولین (هورمونی، اما پروتئین) به دو یا سه اسید آمینه تجزیه می شوند. ما به این پپتیدها می گوییم. پپتیدها و اسیدهای آمینه می توانند از طریق دیواره روده به خون جذب شوند. سپس، هر گروه از سلول‌های تخصصی در بدن ما از اسیدهای آمینه پپتیدها برای ساخت پروتئین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و بافت‌های همبند مانند کلاژن استفاده می‌کنند که این سلول‌ها برای تولید آنها از پپتیدها برای ما طراحی شده‌اند.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا افراد مبتلا به دیابت باید از سوزن یا پمپ برای وارد کردن انسولین به خون استفاده کنند؟ چرا فقط به صورت خوراکی مصرف نمی کنند؟ این به این دلیل است که انسولین به پپتیدها و اسیدهای آمینه هضم می شود و دوباره به انسولین تبدیل نمی شود. مگر اینکه سلول های لوزالمعده به اندازه کافی خوب کار کنند تا آمینو اسیدها را از همه منابع غذایی و مکمل ها برای تولید انسولین از ابتدا دریافت کنند. توجه: گاهی اوقات افراد متحیر می شوند که داروهای خوراکی که می تواند به کاهش قند خون یا بهبود توانایی سلول ها در جذب قند کمک کند انسولین است. نه، داروهایی وجود دارند که باعث می‌شوند کبد گلوکز (قند خون) کمتری تولید کند یا حساسیت سلول‌ها را به هر نوع انسولین تولید شده توسط پانکراس بهبود می‌بخشد. این “انسولین خوراکی” نیست. متفورمین و سایر داروهای خوراکی که به کنترل قند خون کمک می کنند انسولین نیستند.

خوب است که به سیستمی برای ساختن تمام قسمت های حاوی پروتئین در بدنمان فکر کنیم – به نظر تا حدی معجزه آسا است. این سیستم یک سیستم نسبتاً پیچیده است، مانند بسیاری از چیزهایی که در بدن انسان اتفاق می افتد، با انواع سیستم های نظارتی که بر آن حاکم است. اما درس طرد نسبتاً ساده است. اگر متوجه شویم که خوردن پروتئین مانند مرغ، ماهی، گوشت گاو و پروتئین موجود در آجیل، دانه ها، سبزیجات و غلات؛ یا انسولین یا کلاژن از شیشه، یا مکمل های آنزیمی – همه اینها به اسیدهای آمینه و پپتیدها تجزیه می شوند. وقتی این درس را یاد گرفتیم، اجازه نمی‌دهیم تولیدکنندگان مکمل یا کسی ما را گول بزند.

همه ما باید بخوریم. و اگر رژیم غذایی پروتئینی سالم داشته باشیم، به استثنای چند مورد، بیشتر غذاها (نه فقط گوشت) حاوی پروتئین هستند. پروتئین موجود در انواع غذاها به ما بلوک های سازنده پروتئین (اسیدهای آمینه) را برای ساخت آنزیم ها، کلاژن و بقیه بدن شما می دهد. پرداخت هزینه مکمل ها اشتباه است.

برای من، یکی از آزاردهنده ترین جنبه های این نوع کلاهبرداری این است که بدانم برخی از افرادی که برای این نوع مکمل ها پول خرج می کنند، می توانند با پول غذای بهتری بخرند. آنها به اشتباه به این باور رسیده اند که مکمل پروتئین سلامت و زیبایی بهتری را تضمین می کند. مردم دارند پول خود را هدر می دهند.

ما ظاهراً باورهای دوران تاریکی را پشت سر گذاشتیم، زمانی که مردم معتقد بودند شما می توانید مغز خود را بخورید تا باهوش باشید. و دل شجاعت دارد. اکنون باید این ایده نادرست را پشت سر بگذاریم که می‌توانیم آنزیم‌ها و سایر پروتئین‌های تخصصی را بخوریم و از همان سودی که گویی انسولین به جریان خون تزریق می‌شود بهره ببریم.

سریعترین رژیم لاغری