معرفی اسوه های جنگ ضرورت داردیک نویسنده دفاع مقدس گفت: باید اسوه‌های جنگ را معرفی کنیم که در راهبری و هدایت نیروها موثر بودند.

به گزارش ایسنا، امیر رزاق زاده در مصاحبه با برنامه «الف ب بسم الله» درباره جشن امضای کتاب تاریخ شفاهی سردار مرتضی قربانی در نمایشگاه کتاب تهران بیان کرد: ایشان از اسوه‌های دفاع مقدس هستند و جزو اولین افرادی هستند که در خرمشهر و حصر آبادان حضور داشتند. این فرمانده یکی از چهره‌های نادر و بازمانده جنگ تحمیلی هستند.

رزاق زاده ادامه داد:کتاب تاریخ شفاهی سردار مرتضی قربانی از دوران تولد و انقلاب و همچنین در حوزه جنگ در بر می‌گیرد. بنده در دوران دفاع مقدس راوی بودم و در کنار شهید جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان، شهید همت، شهید قاسم سلیمانی حضور داشتم. در همان دوران نسبت به ثبت و ضبط موضوعات اقدام می‌کردیم.

وی خاطرنشان کرد: از دل این مطلب باید زوایای تاریک و مکشوفی را برای مردم بازگو کنیم و در این راستا کتاب «نبرد طریق القدس» که چند سال پیش چاپ شد، بازگو کننده واقعیت‌ها بود. درباره کتاب تاریخ شفاهی سردار مرتضی قربانی هم ضمن بررسی تقاطع اطلاعاتی اجازه تحریف ودروغ گویی  وجود نداشت و لذا این آثار ورای دیگر نگاشته‌ها است.

این نویسنده تأکید: باید اسوه‌های جنگ را معرفی کنیم که در راهبری و هدایت نیروها موثر بودند. سردار قربانی هم بارها در مناطق جنگی و در جلوترین خطوط با نفربر حضور داشتند و نیروی تحت امر ایشان با دیدن فرمانده پیش می‌کشیدند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری