مصوبه مهم توسعه شهرستان مرزی آستارا / ره آورد سفری پربار برای ریشه کنی کمیابیایسنا/ گیلان سفر رئیس و اعضای کمیسیون مالی مجلس، رئیس گیلان و تنی چند از مدیران ارشد به آستارا راهبردی بود. چرا که برخی از گره های منتهی به پرش این شهر مرزی تنها با مجوز مسئولان کشوری رفع شد تا خط ریلی جدیدی برای آینده آستارا هموار شود.

جلسه هیأت امنا و شورای برنامه ریزی توسعه شهرستان مرزی آستارا هفته گذشته با حضور رئیس و اعضای کمیته مشورتی اقتصادی مجلس شورای اسلامی، استاندار گیلان و مسئولین در محل کشوری برگزار شد. سطوح منطقه ای و منطقه ای هتل بین المللی اسپیناس آستارا ترخیص هوشمند، مسائل مربوط به پل راه آهن نزدیک ایستگاه راه آهن، مشکلات آب و فاضلاب، تماشاچیان ورزشگاه وحدت آستارا، آسفالت معابر شهری و روستایی، تخلیه بندر، بررسی طرح جامع، حیاط خلوت پرنده مزرعه، احداث کمربندی لوندویل، گازرسانی چهارخطه پرتردد بین المللی آستارا به آق چای، ۲۴ واحد در شهر مهدی (عج) و سایر پروژه های اقتصادی در این شهرستان بررسی و تصمیمات لازم برای رفع این مشکل اتخاذ شد. موانع

تاریخچه شهرستان آستارا به کوتاهی این نشست است که با هدف توسعه و رفع موانع توسعه برگزار شد و یکی از نکات قابل توجه این همایش با حضور نمایندگانی از اقشار مختلف جامعه برگزار شد. تالار و با شنیدن مقامات عالی کشور، ایالت و شهر بود.

تصمیماتی برای توسعه، آبادانی و رونق اقتصادی آستارا

خوشبختانه سفر یک روزه رئیس و اعضای کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی، استاندار گیلان و مسئولان کلیدی کشوری و منطقه ای از شهرستان مرزی بندر آستارا با حضور نماینده برگزار شد. مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در کنار رشد، توسعه و شکوفایی در این شهرستان مرزی مورد تایید اعضای این همایش قرار گرفتند.

پروژه های عمرانی در حوزه زیربنایی و همچنین مسائل کلیدی در توسعه اقتصادی شهرستان از بزرگترین نیازهای مردم بوده است که برای رونق بخشیدن به مدت معینی در مناطق و نواحی کشور اجرا می شود. اقتصاد. رونق و تسریع در روند توسعه، توسعه و آبادانی شهرستان مرزی آستارا موثر خواهد بود.

در همین حال عنایت رضایی پور استاندار آستارا در گفت وگو با ایسنا، از سفر رئیس و اعضای کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی و استاندار گیلان و مدیران ارشد در سطح ملی و منطقه ای تقدیر کرد. . در شهرستان مرزی آستارا توسعه این منطقه مرزی در شمال کشور برگزار شد: هیئت دولت، برنامه ریزی و توسعه آستارا با تشکیل نماینده مردم آستارا در مجلس تصمیماتی اتخاذ شد. برای رفع موانع این شهرستان با اختیارات کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی صورت گرفت و تصمیمات این همایش به طور کامل پیگیری خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات اتخاذ شده در همایش فوق نیاز به پیگیری و پیگیری همه مسئولان کشوری، منطقه ای و منطقه ای دارد تا موثر و موثر باشد و در توسعه و توسعه اقتصادی منطقه آستارا و کل منطقه موثر باشد. افزود: آستارا شهری با ظرفیت های ملی است. .

استاندار آستارا با اشاره به اینکه مصوبه جلسه شورا و همچنین برنامه ریزی و توسعه آستارا در شش محور کلیدی بررسی و بررسی شده است، گفت: برای شروع. ساخت کمربند لوندیل.

رضایی پور ادامه داد: همچنین وزارت راه و شهرسازی و سازمان ملی زمین و مسکن متعهد شده اند که طرح جابجایی شهر و زمین پشت مزرعه پرندگان را اجرا کنند و ساماندهی شود تا مشکلات منطقه حل شود. ساکنان. محیط. “

لزوم تکمیل پل راه آهن و قطع بندر آستارا

وی گفت: وزارت راه و شهرسازی با ارسال جدول زمانبندی تکمیل پل راه آهن آستارا به کمیسیون مالی مجلس مقرر شد تا پایان سال ۱۴۰۱ این پروژه را تکمیل کند. بندر آستارا ظرف سه ماه از تاریخ تشکیل جلسه و ارسال برنامه و گزارش ماهانه آن به کمیسیون مالی مجلس.

رئیس هیئت مدیره آستارا گفت: همچنین طبق توافق آرتا و کاوه، ظرف یک هفته از درخواست سرمایه گذاری شرکت آرتا برای احداث بندر آستارا و اعلام نتایج کمیسیون به همراه مقدمات اجرایی خواهد شد. “

وی با اشاره به اهمیت زیرساخت ها در شهرستان مرزی و بندر آستارا افزود: وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای متعهد شده اند تا قیر مورد نیاز را برای پوشش ۱۷ کیلومتری راه روستایی آستارا تامین کنند. پایان سال ۱۴۰۱ اجرا شود.

رضایی پور گفت: استانداری گیلان قول داده است با انجمن منابع طبیعی، شورای شهرسازی و عمران و همچنین بخشداری آستارا برای تعیین مالکیت و مالکیت زمین مورد نیاز پروژه ۲۴ واحدی ارتباط برقرار کند. فاز سوم مهدی (عج) ع) در شهر آستارا.

وی در ادامه بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وعده تکمیل ۱۴۰۱ پنج طرح بازنگری شده تکمیل شده و آغاز بررسی ۵ طرح هادی در شهرستان را داده است که آستارا با استفاده از منابع ملی و ظرف مدت یک هفته کمیسیون فهرست موارد مذکور را اعلام خواهد کرد. روستاها

عرضه قیر در شهرستان های آستارا و لوندویل

فرماندار آستارا افزود: به گفته نماینده مردم آستارا در مجلس، انجمن شهرداری ها و دهیاری های کشور متعهد به تحویل قیر به شهرستان های آستارا و لوندویل است و نتیجه را به اقتصاد گزارش می دهد. کمیسیون مجلس شورای اسلامی

وی افزود: گمرک جمهوری اسلامی ایران قول داده است که فاز اول گمرک آستارا را تا پایان مرداد ماه تکمیل و ظرف دو هفته با استانداری گیلان برای تامین مالی فاز دوم اقتصاد منطقه‌ای و ملی به توافق برسد. اجرای آن را آغاز کرده و به کمیسیون تسلیم کنید.

رضایی پور ادامه می دهد: ایکس ری دوم گمرک آستارا با احتساب شروع ساخت سوله آن تا پایان مهرماه نصب و خاموش می شود.

وظیفه نظافت و ضدعفونی کردن

فرماندار آستارا با بیان اینکه وزارت نیرو و شرکت خصوصی آب و فاضلاب کشور ۲۰۲۰ میلیارد برای تکمیل تصفیه خانه بهارستان و اعلام نتیجه به کمیسیون متعهد شده اند، گفت: برنامه زمان بندی و اجرا را به دستگاه اجرایی ارسال کنید. این وظیفه کمیسیون

وی گفت: وزارت نیرو اعتبار لازم را برای تکمیل تصفیه خانه و خطوط لوله مربوطه تامین می کند و ظرف یک ماه کمیسیون برنامه زمان بندی را ارائه می کند.

رضایی پور گفت: فاز اول ساخت تصفیه خانه فاضلاب آستارا در قالب پکیج تصفیه به فاز عملیاتی می رود و فاز نهایی در شهریور ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد.

وی با اعلام اینکه تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار آستارا تا پایان امسال از آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند، گفت: شرکت گاز ایران قول تغییر برد ۱۳۰۰ متری خط لوله گاز اگزوز به منطقه لوندویل در محدوده را داده است. دو ماه به بعد در این جلسه گازرسانی به مناطق روستایی بیش از ۲۰ خانوار آستارا به تصویب رسید.

اهمیت ورزش در مناطق مرزی مانند آستارا

فرماندار آستارا با اشاره به اهمیت ورزش در مناطق مرزی و حضور دو تیم در آستارا در لیگ های فوتبال کشور، گفت: وزارت ورزش و جوانان متعهد به تکمیل ورزشگاه و استخر وحدت آستارا است. استخر در اواخر خرداد ماه سال جاری.شهر اقدام خواهد کرد.

وی گفت: فروش و نصب تابلو در ورزشگاه وحدت آستارا از دیگر مصوبات این جلسه است.

رضایی پور تردد داخلی و خارجی از مرز آستارا و لوندویل و جبران سایر مسائل مهم مربوط به این جلسه را مورد توجه قرار داد و افزود: باید تمام تلاش ها برای توسعه شهر مرزی بندر آستارا و برون رفت از مشکلات به کار گرفته شود.

آستارا در خدمت اقتصاد ملی است

به گزارش ایسنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از ۹۱ هزار نفر در شمال غربی استان گیلان و در حاشیه دریای خزر و در اطراف آذربایجان، محل توسعه اقتصادی جمهوری اسلامی است. ایران با همسایگان خود نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و از نظر جغرافیایی، اقتصادی و منطقه ای قدرت بسیار خوبی در شمال کشور دارد.

امید است تلاش همه مسئولان کشوری، منطقه‌ای و منطقه‌ای در مرز و در این شهر راهبردی ایران از مداخله فراتر رفته و با رفع موانع موجود در خدمت اقتصاد ملی باشد.

انتهای پیام/