مشکلات و موانع توسعه مناطق خراسان جنوبی بررسی می‌شودایسنا/خراسان جنوبی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در سفر به خراسان جنوبی در بازدید میدانی با حضور تعدادی از دستگاه‌ها به نمایندگی از وزارتخانه‌ها، مشکلات و موانع توسعه برخی مناطق خراسان جنوبی بررسی خواهد شد و صورتجلسه‌ای هم در همین خصوص تنظیم می‌شود.

علی نیکزاد، امشب ۱۰ خرداد در بدو ورود به خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: این سفر به دعوت مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی انجام شده است؛ به جهت اهمیت موضوع، تعدادی از مدیران حوزه‌های وزارتی و سازمانی نیز در این سفر حضور دارند.

به گزارش ایسنا، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل پهناوری و وسعت خراسان جنوبی، در این سفر، مناطق غربی استان بازدید می‌شوند و ۲۰ روز بعد هم برای رصد شرایط در دیگر نقاط، دوباره به خراسان جنوبی سفر خواهیم کرد.

نیکزاد با تأکید بر اینکه قصد دخالت در امورات اجرایی را نداریم، افزود: استان استاندار دارد و شهرستان‌ها هم دارای فرماندار هستند که وظیفه اجرای امورات را دارند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۵ درصد اعتبارات و بودجه‌ها در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها متمرکز است، گفت: در بازدید میدانی با حضور تعدادی از دستگاه‌ها به نمایندگی از وزارتخانه‌ها، مشکلات و موانع توسعه برخی مناطق خراسان جنوبی بررسی خواهد شد و صورتجلسه‌ای هم در همین خصوص تنظیم می‌شود.

نیکزاد افزود: یک ماه بعد با حضور مسئولان مربوطه در هیئت رئیسه مجلس جلسه‌ای برگزار می‌کنیم تا نتایج این بازدیدها بررسی شوند و امیدواریم بتوانیم گرهی از گره‌های مردم استان باز کنیم.

عضو هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، معاون شرکت ساخت و توسعه زیربنای حمل و نقل، مدیرکل اصلاح نژاد معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی و معاون سازمان امور عشایری نیز در این سفر یک روزه دکتر نیکزاد را همراهی می کنند.

انتهای پیام