مشاور وزیر ورزش: باید برای حل مشکلات ورزش استفاده شود


نشست تخصصی “نقش بسیج در ورزش توسعه کشور” در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانی های محوری آن حول پاسخ به پرسش دو اصلی بود; نخست این که نقش بسیج در توسعه همه ورزش کشور چیست؟ و دوم، دانشگاه‌ها بویژه دانشکده‌ها و گروه‌های تربیت بدنی و علوم ورزشی چه نقشی در این زمینه دارند.

به گزارش ایسنا، در ابتدای ابتدایی دکتر هنری رئیس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی به طرح موضوع و ظرفیت های بسیج و دانشگاه برای توسعه ورزش پرداخت و در ادامه دکتر واحدی دانشجویی و رئیس بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبایی نیز به میزان قابل توجهی در حدود بیست میلیونی خواهد رسید. برای توسعه ورزش همگانی و همچنین نهادینه کردن ورزش پهلوانی از طریق بسیج اشاره کرد.

همچنین دکتر احمدی مشاور وزیر ورزش و جوانان از تبیین دیدگاههای امام خمینی (ره) درباره بسیج به عنوان یک فرهنگ و تفکر و نقش آن در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، توانهای بسیج به عنوان یک نهاد پیشگام و مکمل در توسعه ورزش پس از توصیف کرد. و گفت: با توجه به مردمی بودن و گستردگی شبکه بسیج در همه احاد و اقشار جامعه انتظار میرود از این نهاد در جهت حل مسائل و مشکلات کشور هرچه بیشتر و بیشتر استفاده شود.

وی توجه به ورزش همگانی از طریق بسیج را برای تقویت توسعه ورزش دانست و افزود: در حوزه ورزش قهرمانی نیز در زمینه های مختلف فرهنگی و فنی نقش بسزایی در جامعه ورزش داشته و همکاری در توسعه ارزش های فرهنگی و اخلاقی و منش پهلوانی و تحکیم معنویت و تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی در قهرمانان و ورزشکاران و مربیان و صیانت از پاک بودن محیط و فضای ورزش و مقابله با آسیب ها و آسیب ها از جمله موفق بسیج بوده است.

مشاور وزیر ورزش و جوانان، توجه به امر استعدادیابی در رده های پایه را از سایر تلاش ها در شناسایی و پرورش استعدادها دانست و گفت: بسیج در امر استعدادیابی و همچنین رشد و توسعه کمی و کیفی ورزش بانوان نقش مهمی را ایفا کرده است.

دکتر سلمان عضو هیئت علمی دانشگاه نیز به نقش ورزش زنان و ورزش زنان در توسعه ورزش اشاره کرد و گفت: با توجه به وضعیتی که در بسیج وجود دارد این توسعه می تواند شتاب دهد و باید بیشتر به ورزش زنان توجه شود، افزایش سلامتی را افزایش دهد. جسمی و روانی خانواده بود.

در ادامه، سردار میرجلیلی سازمان بسیج ورزشکاران، رئیس جمهور به تاکید مقام معظم رهبری ایشان به ورزش، فرهنگ ورزش و توجه تمام آحاد جامعه به فعالیت و ورزش اشاره کرد گفت: ظرفیت های بسیج – با توجه به پایگاه های بسیج در کل کشور – گستردگی اقلیمی، ساختاری و نیروی انسانی از اهم توجه به ورزش است. نیاز به گفتمان سازی در ورزش برای مربیان، مدیران و ورزشکاران در دانشگاه و جریان سازی مناسب، در جهت توسعه ورزش و جلوگیری از نتیجه گیری صرف و توجه به توسعه اخلاق در ورزش، نگاه راهبردی ورزش بسیج می شود.

همچنین، دکتر ترکی رئیس شورای سیاست گذاری ورزش کلانشهرها در سخنرانی خود، به نقش بسیج در ورزش در زمینه های فرهنگ سازی، امکانات و سالن های ورزشی، پایگاه های استعدادی، قهرمانپروری و ورزش همگانی پرداخت و به فعالیت های عامالمنفعه در ایام خاص، از جمله کمک های مومنانه به ورزشکاران آسیب دیده. علت بروز، شناسایی افراد بی‌بضاعت ورزشکار، ضد عفونی کردن سالن‌های ورزشی و تهیه پوستر ایمنی

در ادامه، دکتر علیزاده رئیس مرکز مطالعات سازمان ورزش بسیج، اظهار کرد: توانایی‌شناسی باید به عنوان چراکه دانشگاه باید به خوبی از ظرفیت های ورزش بسیج آگاه باشد و همچنین دانشگاه همچنین امکانات علمی و تخصصی خود را در اختیار ورزش قرار دهد تا نتیجه آن به توسعه ورزش کشور منجر شود.

بر اساس این گزارش، بر ادامه برگزاری چنین نشست های تخصصی و انجام تحقیقات و همچنین برگزاری دوره های آموزشی، از جمله موضوعاتی بود که حاضران در این نشست در زمینه توسعه ورزش مطرح می شدند.

انتهای پیام