مزایای لیپوماتیک برای کاهش وزن و تناسب اندام در مقایسه با روش های دیگر چیست؟

دسته‌بندی نشده


درمان و از بین بردن چاقی موضعی موضوعی است که مدتهاست توسط بسیاری از پزشکان و بیماران در سراسر جهان مورد بحث قرار گرفته است. روشهای مختلفی برای دستیابی به این هدف پیشنهاد و آزمایش شده است که یکی از آنها لیپوماتیک است. لیپوماتیک یک تکنیک شکل دهی و شکل دهی بدن با حداقل تهاجم است که نتایج ظریفی را در مناطق درمانی ارائه می دهد. برخلاف روش تزریق چربی کدام چربی ها به درستی از بدن حذف می شوند ، آنها از روش لیپوماتیک برای ایجاد فرم بدن خاص استفاده می کنند و چربی هایی که ماهیچه ها را می پوشانند و بر شکل طبیعی بدن تأثیر می گذارند را با دقت از بین می برند. ارتعاشات و ارتعاشات لیپوماتیک باعث از بین رفتن چربی در مکان های خاصی می شود بدون اینکه مزاحمتی برای آنها ایجاد شود. اگرچه این روش به زمان بازیابی بسیار کمی نیاز دارد ، اما نتایج تجزیه چربی بهتری را به دست می آورد.

بسیاری از ما در هنگام کشیدن تصویری از خود معمولی هستیم. در زنان ، این مشکل معمولاً در داخل یا خارج ران ها و بالای یا زیر شکم ایجاد می شود. از طرف دیگر ، برای مردان اغلب شبیه چربی اضافی در کناره ها یا قفسه سینه است. لیپوماتیک می تواند به خلاص شدن از شر چربی اضافی ذرات چربی در مناطقی از بدن که در حین ورزش یا رژیم غذایی برداشته نشده است ، کمک کند. این روش مدرن و پیشرفته راهی مطمئن ، م effectiveثر و دائمی برای دستیابی به فرم بدن مورد نظر با از بین بردن چربی و برجستگی های ناخواسته بدن است. اگر می خواهید به صورت لیپوماتیک وزن خود را کاهش دهید ، می توانید به کلینیک تناسب اندام رازی پس از مشورت با پزشک و اطمینان از اینکه این روش برای شما مناسب است ، از خدمات این کلینیک استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ لطفا با من تماس بگیرید.

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها چیست؟


برخی از مزایای لاغری و لیپوماتیک عبارتند از:

 • این یک سیستم ایمن است که بلافاصله هنگامی که به بافتهای غیر از چربی می رسد متوقف می شود.
 • کبودی های کمتری به دلیل جراحات و تورم وجود دارد.
 • واکنش عالی برای پوست صاف
 • یک روش ملایم تر برای بیمار
 • عمر مفید کوتاه تر
 • درد کمتر
 • بهبود سریعتر

این روش برای چه کسانی مناسب است؟


لیپوماتیک برای از بین بردن چربی زیاد طراحی نشده است و برای افرادی که رژیم غذایی و ورزش روزانه آنها تغییر کرده است مناسب است ، اما تا حدی مناسب است. این روش برای ورزشکاران و افراد فعال مناسب است که در شکل دهی و کشش نواحی که چربی در آنها مقاوم تر است به کمک نیاز دارند. تزریق چربی با دستگاه پرس شکم به اندازه لیپوساکشن مثر نیست. متقاضی مناسب برای عمل لیپوماتیک نه تنها باید بدنی تقریباً مناسب داشته باشد ، بلکه باید:

 • سیگار نکشید و سلامت باشید.
 • برای یک عمل جراحی ملایم آماده باشید.
 • شما می توانید در یک دوره بهبودی کوتاه استراحت کنید.
 • آماده باشید تا گام هایی را که باید برای حفظ نتایج بردارید ، بردارید.

قبل از عمل چه کاری انجام می شود؟


قبل از عمل جراحی لیپوماتیک ، بیمار باید با پزشک مشورت کند ، در طی آن شرح حال عمومی بیمار جمع آوری شده و یک معاینه جامع برای ارزیابی وضعیت بیمار انجام می شود. در طول مشاوره ، پزشک روش جراحی و نتایج مورد انتظار را توضیح می دهد و به تمام سوالات و نگرانی های بیمار پاسخ می دهد. پزشک شما سایر گزینه های درمانی را نیز در نظر می گیرد و خطرات و مشکلات احتمالی را که ممکن است در طی این روش ها بوجود آید توضیح می دهد. برای ارزیابی میزان بهبودی و نتایج کار ، تصاویر بیمار قبل و بعد از عمل گرفته می شود. آنتی بیوتیک ها در روز عمل تجویز می شود. ژن مناسب بعد از عمل 2 تا 4 هفته قبل از عمل برای بیمار تهیه می شود. تا شش هفته قبل از عمل از هیچ گونه آسپرین یا داروهای مرتبط با آسپرین استفاده نکنید. تنها مسکن بی خطر پاراستامول است. تا شش هفته قبل از عمل از خوردن ویتامین E یا جینکو استفاده نکنید.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟


ثابت شده است که لیپوماتیک امن ترین روش لاغری موضعی است که برای حذف دقیق مقدار زیادی چربی از تمام نقاط بدن استفاده می شود. روش لیپوماتیک از میله ای به نام کانولا استفاده می کند که با لرزش ، چرخش و ارتعاش بافت چربی را از بین می برد ، که این کار را بدون آسیب به بافت های دیگر با خیال راحت و ملایم انجام می دهد. کانول از طریق یک برش کوچک که در مکانی نامشخص در نزدیکی محل درمان ایجاد شده است ، وارد می شود. چربی اضافی از طریق لوله تحت خلاء با فشار بالا برداشته می شود. ارتعاش دستگاه باعث آزاد شدن سلول های بنیادی متصل به سلول های چربی می شود. این سلول های بنیادی آزاد شده به روند بهبود کمک می کند و به نتایج طبیعی و شادابی پوست دست می یابد. طراحی خاص کلزا امکان برداشت کامل بافت چربی را حتی از نقاطی که دسترسی به آنها دشوار است ، می دهد. روش لیپوماتیک نیازی به برش های بزرگ روی پوست ندارد ، اما یک سوراخ بسیار کوچک برای قرار دادن کانول ایجاد می شود ، بنابراین هیچ اسکار باقی نمی ماند. در مقایسه با سایر روش های جراحی ، چون در حین عمل هیچ برشی ایجاد نمی شود ، پس از این عمل هیچ زبری و برجستگی روی پوست وجود ندارد و پوست صاف می شود. علاوه بر این ، جدیدترین و ایمن ترین روش لیپوماتیک در بیشتر موارد تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار می تواند فعالیتهای روز خود را از روز بعد از عمل از سر بگیرد.

بعد از جراحی لیپوماتیک به چه مراقبت هایی نیاز است؟


بسیار طبیعی است که بیمار هنگام بلند شدن از حالت خوابیده یا نشسته کمی احساس سرگیجه و سنگینی کند. بیمار باید انتظار داشته باشد که مقدار زیادی محلول بی حسی خونین 24 تا 48 ساعت پس از عمل از محل برش خارج شود. این مقدار از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. به طور کلی هرچه دفع بیشتر باشد کبودی و تورم کمتری دارد. ممکن است بیمار برش های کمتری داشته باشد ، اما ترشحات ممکن است تا یک هفته طول بکشد. اگر مایع قرمز باشد ، حدود 1٪ خون و بقیه حاوی محلول بیهوشی و مایع بافت است. توصیه می شود از پدهای مخصوص برای بانداژ نواحی بریده استفاده کنید. این پدها باید دو بار در روز تعویض شوند تا از عفونت جلوگیری شود. روز بعد از عمل ، می توانید تفنگ را برای شستشو بردارید. یک دوش کوتاه بگیرید ، بانداژ را عوض کنید و گاز را تا زمانی که خیس شود بپوشید. سپس با سشوار خشک کنید. اسلحه را در خشک کن قرار ندهید تا از ایجاد چین و چروک جلوگیری شود. به مدت سه هفته پس از جراحی ، بیمار نباید حمام طولانی یا گرداب بکند. در هفته اول ، ژن مخصوص باید 24 ساعت بعد از عمل پوشیده شود و تنها با دوش گرفتن و هفته دوم به مدت 12 ساعت در روز قابل استفاده است. قبل از عمل به او داروهایی داده می شود و آماده می شود تا بعد از عمل مورد استفاده قرار گیرد. اینها پانادین هستند که می توان هر 4 ساعت بعد از درد بعد از عمل مصرف کرد و آنتی بیوتیکی است که بیمار می تواند صبح بعد از عمل از آن استفاده کند. بیمار باید یک دوره آنتی بیوتیک را تکمیل کند. محدودیت غذایی وجود نخواهد داشت. مقدار زیادی مایعات شفاف بنوشید. پزشکان توصیه می کنند که بیمار روزانه 8 لیوان آب بعد از عمل بنوشد. وقتی ترشحات برش ها متوقف شد ، کمی وازلین روی زخم ها بمالید. اگر تفنگ در محل برش قرار گرفت ، آن را با مشمع کف اتاق بپوشانید.

آیا نتیجه این عمل پایدار است؟


لیپوماتیک می تواند شکل و هماهنگی مناسب بدن را ایجاد کند ، اما نمی تواند از تجمع چربی در آینده جلوگیری کند. برای حفظ نتایج ، او باید از شیوه زنگ زدن سالم پیروی کند. حفظ وزن مناسب ، ورزش و تغییر شیوه زندگی از مهمترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

این روش چه عوارضی دارد؟


برخی از عوارض و عوارض لیپوماتیک شامل خونریزی ، عفونت و واکنش به داروهای بیهوشی است ، اگرچه همه این موارد نادر است. قاعدگی نامنظم و قاعدگی زودرس یا دیررس از عوارض مهم هر نوع جراحی هستند و این امر باعث آزاد شدن استروژن از چربی می شود. پس از لیپوماتوز ، صورت ، گردن و قسمت بالای قفسه سینه قرمز می شود و ممکن است یک یا دو روز طول بکشد. افزایش اندک دما در 48 ساعت پس از عمل ، عارضه جانبی طبیعی واکنش بدن به جراحی است.

هزینه لیپوماتیک در ایران چقدر است؟


برخی از عواملی که می تواند بر هزینه لیپوماتیک تأثیر بگذارد ، تجربه پزشک و نوع روش مورد استفاده است. هزینه های مربوط به عمل لیپوماتیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه ها و هزینه های جراحان بیمارستان و تجهیزات جراحی
 • هزینه بیهوشی
 • تجویز داروها
 • گناه بعد از عمل و تحقیق

سوالات متداول


برخی از سوالات متداول در مورد روش لیپوماتیک عبارتند از:

لیپوماتیک چه محدودیت هایی دارد؟

هدف از لیپوساکشن کاهش وزن نیست. بلکه هدف این روش تشکیل مناطقی است که در آن تجمع مداوم چربی به رژیم و ورزش پاسخ نمی دهد و به همین ترتیب باقی می ماند. بهترین نتایج لیپوماتیک در مکانهایی رخ می دهد که ماهیچه ها به خوبی کشیده شده اند ، پوست به خوبی کشسان است و چربی زیادی وجود ندارد. در مواردی که کشش عضلانی و کشسانی پوست بسیار کم است ، ممکن است جراحی لیپوماتیک و جوانسازی پوست برای برداشتن بافت اضافی و افتاده مورد نیاز باشد تا به نتایج عالی برسد.

چه قسمت هایی از بدن را می توان با لیپوماتیک درمان کرد؟

هر قسمتی که به طور واضح حاوی چربی تجمع یافته باشد می توان با لیپوماتیک درمان کرد. بیشترین تأثیر این روش ها چانه ، داخل و خارج ران ، شکم ، باسن ، پهلوها و پشت است.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن چیست؟

لیپوماتیک اغلب با تزریق چربی این می تواند اشتباه گرفته شود ، اما این یک روش جراحی متفاوت است که بیشتر بر اصلاح شکل بدن تمرکز می کند. اکثر مردم بر این باورند که لیپوماتیک راهی برای کاهش وزن است اگر این روش فقط برای اصلاح شکل نواحی تغییر شکل یافته بدن استفاده شود. در حالی که کلمه لیپوساکشن به معنی فرآیند استخراج چربی است ، لیپوماتیک همچنین به معنای حذف بافت چربی برای اصلاح و زیباسازی نواحی بدن است. در حین عمل جراحی لیپوماتیک ، چربی از قسمت های مختلف بدن از طریق خلا مانند کمر ، کمر ، شکم ، پاها ، باسن ، زانو یا زیر چانه برداشته می شود ، سپس بدن شکل زیبایی به خود می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *