مردم ایلام امسال ۳۰ روز بیماری را تجربه کرده اند / ۱۰ روز بیماری جدی استایسنا/ ایلام مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: از ابتدای امسال ۳۰ روز کثیف شامل ۱۸ روز هشدار، ۱۰ روز بحرانی و ۲ روز اضطراری داشته ایم که در مقایسه با ۶۰۰ درصد افزایش داشته است. مدت مشابه سال گذشته.»

غلامرضا ابدالی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در استان ایلام ۴۲۰ هزار هکتار زمین گرد و غبار داریم که حدود ۱۴۰ هزار هکتار آن در شرایط بحرانی تولید گرد و غبار است که بیشتر آن جنوب منطقه است، اما در بحث ریزگردها تاثیرگذار است. منطقه ما بیش از ۹۵ درصد از خارج از منطقه مانند عراق آمده است.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۰ روز کثیف شامل ۱۸ روز هشدار، ۱۰ روز بحرانی و ۲ روز اضطراری داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰۰ درصد افزایش داشته است. در ۸ فرودگاه استان که دو فرودگاه آن در ایلام و در شهرهای ایوان، مهران، دهلران، آبدانان و سرابله ایستگاه های شبانه روزی وضعیت منطقه را رصد می کنند. غبار.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام ادامه داد: کارخانه سیمان دارای تکنولوژی بسیار قدیمی است که نیاز به فیلتر جدید دارد و تذکرات لازم را داده ایم و حتی مراجع قضایی در شهرستان سیروان نیز ورود کرده اند و دریافت کرده ایم. اجازه بسته شدن بخشی از آلودگی را تعطیل کردیم و اکنون در صدد نصب سیستم جدید هستیم که به دلیل محدودیت های مالی تصمیم داریم ۳۰ میلیارد تن تجهیزات از کارخانه از محل صندوق ملی محیط زیست استخراج کنیم که اراده شده است. ۱۵ میلیارد در دو مرحله در سال جاری، و در ۱۵ میلیارد سال آینده برای کار در زمینه توسعه داده خواهد شد.

وی افزود: شرکت نفت آلاینده‌هایی هم داشت، ما هشدارهای لازم را داده‌ایم و پاسخ این بوده است که فرآیند را شروع کرده‌ایم و اکنون مواد شیمیایی به سطح پایداری رسیده‌اند و ما متعهد به نظارت و حذف آلاینده‌ها هستیم. بوی آخر سال اگر مواد شیمیایی پتروشیمی خوب کار کند فیلتر هم خوب کار می کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: با توجه به وجود پالایشگاه های مختلف نفت، قطعا آلودگی جمعی دارند که ما از آن مطلع هستیم و صنایعی که رعایت نمی کنیم صنعت محسوب می شوند و کثیف هستند و در ربع سوم. سال.” ۱۰ مورد را برای صنعت آلایندگی انتخاب کرده ایم که قانوناً موظفند یک درصد از فروش خود را به دولت بپردازند تا برای حفاظت از محیط زیست استفاده شود که به عنوان اثرات آلودگی شناخته می شود.

ابدالی تاکید کرد: زمانی می‌توانیم افتخار کنیم که صنایع سبز بیشتر باشد، مثلاً سیستمی داشته باشیم که صاحبان صنایع نظر خود را بیان کنند و اگر شرایط آن را به یک صنعت سبز محترم تبدیل کند، گواهینامه داشته باشیم. متعلق به آنهاست

انتهای پیام/