مرحله اول تراز آینه تلسکوپ “جیمز وب” به پایان رسید


مرحله اصلی از طول تراز ۱۸ بخش آینه‌ای تلسکوپی جیمز وب به پایان رسید.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس ، تصویر ثبت شده از تک ستاره‌ای که این رصدخانه فرو سرخ آن را رصد کرده است به شکل یک شش ضلعی چیده شده است. ۱۸ در نهایت این تصویر تبدیل به یک تصویر واحد می شود اما در حال حاضر این ستاره است که در یک الگوی شش ضلعی ۱۸ بار تکرار شده است و ظاهری شبیه به یک دانه برف خیره کننده دارد.

مقامات ناسا در یک پست وبلاگی روز جمعه ۱۸ فوریه نوشتند: تصویر به دست آمده نشان می دهد که تیم «وب» ۱۸ بخش آیینه اصلی این تلسکوپ را جا به جا کرده است و ۱۸ تصویر غیر از یک ستاره واحد را به شکل یک شش ضلعی نشان می دهد. از پیش برنامه ریزی شده است. هر یک از بخش‌های آینه اصلی یک تصویر از ستاره ثبت کرده‌اند.

مرحله اول تراز آینه تلسکوپ "جیمز وب" به پایان رسید

«متیو لالو» (متیو لالی) دانشمند سیستمها و مدیر بخش تلسکوپها در موسسه علمی تلسکوپ فضایی که وب را مدیریت می کند در این بیانیه گفت: تصاویر ستاره ها به شکل الگویی خاص در می آیند به گونه ای که مکان آنها به طور نسبی با محل قرارگیری آینه ها یکی است. باشد.

در مرحله بعدی این تلسکوپ پروسه را می‌کند که مهندسان آن را «تزار قطعه» (تراز بخش‌ها) می‌نامند. در این مرحله خطا در محل قرارگیری ۱۸ بخش آینه تصحیح می شود و نحوه قرارگیری آینه ثانویه به شو

زمانی که تراز قطعات با موفقیت به پایان برسد مرحله سوم آغاز می‌شود. این مرحله “image stacking” نام دارد که در آن ۱۸ تصویر ثبت شده روی هم قرار میگیرند تا یک تصویر واحد و واضح ایج.

ناسا تصویر ستاره “HD 84406” را که برای تزار کردن آینه‌ها ثبت شده بود در روز ۲۲ بهمن منتشر کرد. این ستاره خورشید مانند در صورت فلکی دُب اکبر و در فاصله‌ی تقریبی ۲۴۱ سال نوری از زمین قرار دارد. آنچه شبیه به یک تصویر ساده از نور تار یک ستاره به نظر می رسد بیشتر و بنیانی برای تراز تلسکوپ توسط استاد تا وب رستوران در تابستان سال جاری مناظر بینظیری از کیهان را به نمایش بگذارد.

مرحله اول تراز آینه تلسکوپ "جیمز وب" به پایان رسید

در طول روند تصویربرداری که از روز دوم فوریه آغاز شد “وب” ۱۵۶ جهت مختلف در اطراف مناطقی که پیشبینی میشد ستاره در آن قرار داشته باشد را رصد کرد و ۱۵۶۰ تصویر با استفاده از دوربین مادون قرمز خود ثبت کرد که ۵۴ حافظه مخفی ایجاد می کند. میکردند.

این روند به طور نزدیک به ۲۵ ساعت به طول انجامید اما این تلسکوپ به ستاره مورد نظر را طی شش ساعت اول توسط همهی اجزاء آینه خود هدف قرار دهید.

تراز کردن آینه ها هدف اصلی “وب” است و انتظار می رود در تابستان سال جاری به پایان برسد. این ماموریت در روز ۲۵ دسامبر (چهارم دی) آغاز شد. این رصدخانه گردان فروسرخ به کاوش تشعشعات اجرام فضایی می‌پردازد و طول موج‌های ۰.۶ تا ۲۸.۵ میکرود ر.

لاگرانژ ۲ ایده آل برای یک تلسکوپ مادون قرمز است. در نقطه لاگرانژ ۲ خورشید و زمین همیشه در یک طرف فضای قرار دارند و بنابراین “جیمز وب” می تواند تجهیزات نوری و ابزار خود را همیشه پشت به خورشید و در سایه نگه دارد.

برای مشاهده اولین تصاویر اصلی از جهان باید دست کم چند ماه دیگر منتظر بمانیم.

مرحله اول تراز آینه تلسکوپ "جیمز وب" به پایان رسید

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری