مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی امسال در بم برگزار می شود


مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی امسال در بم برگزار می شود

ایسنا/ کرمان رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بم گفت: متأسفانه در دو سال بحران کرونا نتوانستیم اعیاد تاسوعا و عاشورای حسینی را برگزار کنیم که امسال اقبال به آن را خواهیم داشت.

وی در گفت وگو با ایسنا، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی سازمانی از جمهوری اسلامی ایران است که به فرمان امام خمینی (ره) پس از انقلاب ۵۷ تأسیس شد. قرارداد. این سازمان در اول تیرماه ۱۳۶۰ به عنوان یک نهاد مستقل و یکپارچه وابسته به ولایت فقیه تأسیس شد. تا مرداد ۱۳۹۷ حجت الاسلام محمد قمی ریاست این سازمان را بر عهده داشت.
حجت الاسلام محمد علی آبادی افزود: این تشکل برخاسته از دل مردم است و مردم کارهای زیادی برای مردم انجام داده اند. دانش آموزان مدرسه جعفر صادق.
وی سازمان تبلیغات اسلامی را محلی برای ترویج دین و فرهنگ اسلام عنوان کرد و افزود: تبلیغات اسلامی و ترویج اسلام همانطور که از نامش پیداست ریشه در فرهنگ دینی مورد نیاز هر جامعه دارد و ما آن را در آنجا می بینیم. این یک مشکل در جامعه است، از آن فاصله گرفته اند و نخبگان در این امور باید تلاش کنند.
وی در سخنانی در این مراسم گفت: یکی از مهم ترین مسائل، هیئت های مذهبی است که افتخار و هیئت آنها در جامعه تأثیرگذار بوده و توانسته اند با همه ادیان در سراسر سازمان ارتباط برقرار کنند. بنیانگذاران آن نیز حوزه هنری بودند. انجمن ها ساخته شده و هیئت اماکن مذهبی در سطح شهر بسیار فعال است و در ماه محرم به وضوح دیده می شود.
وی یادآور شد: متاسفانه در دو سال بحران کرونا نمی توانیم مراسم تاسوعا عاشورا را برگزار کنیم که خوشبختانه امسال محقق می شود.
علی آبادی حضور روحانیون در کانون تبلیغات را بسیار ارزشمند دانست و افزود: روحانیون می توانند نقش مهمی در اشاعه فعالیت های فرهنگی و مذهبی داشته باشند. ، لوق و روستا .در همه ابعاد فرهنگی و دینی نقش آفرینی می کنند، سازمان تبلیغات باید ارتباط علما و مردم به ویژه نسل جوان را تقویت کند.
وی با بیان اینکه در بحث زایمان فقط مسائل اقتصادی نیست، گفت: اگر پایه های بافت مغز در این جامعه ناشی از عوامل فرهنگی دیده می شود باید با پرداخت هزینه به آن پرداخت. حل و فصل و ایجاد گفتمان جامع فرهنگی.
علی آبادی با بیان اینکه ضروریات و نتایج تبلیغات گفتمان‌سازی عمومی است، افزود: بی‌ثباتی روانی در جامعه درباره زایمان در جهت اولویت‌های دیگر از جمله زندگی، کار و تحصیل حرکت کرده است، زایمان را ترویج، نرم‌کننده و رفع می‌کند. خلقت در حل مشکلات بشر موفق بوده است.
وی ارائه راهکارهای سنتی از طریق مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را در حل مشکلات عمومی موثر دانست و افزود: تبلیغات در این زمینه باید به گفت و گو منجر شود، این همان حوزه ای است که مقام معظم رهبری در آن آه کشیدند. است.
علی آبادی گفت: ما در این برهه نه تنها با مشکلات مالی مواجه هستیم، بلکه در هر حکومتی با مشکلات اقتصادی مواجه بوده ایم که همین امر باعث عقب ماندگی از اخلاق پیامبر و دستورات قرآن شده است.
وی ادامه داد: حاکمیت بشر مشکلی است که در دهه ۱۹۷۰ اتفاق افتاد که متأسفانه متوقف نشد و حتی رئیس جمهور دستور داده است که این موضوع حل شود، همه ما باید تلاش کنیم تا به این موضوع رسیدگی کنیم، یک شانس کوچک برای کودکان حدود ۸ نفر متولد می شود. در سال های آینده باید جمعیت ایران را افزایش دهیم، اگر این مهم محقق نشود در ۲۰ سال آینده ایران با مشکل مواجه خواهد شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گفت: دشمن ما همانطور که رشد فکری و فرهنگی مردم ما را در چارچوب انقلاب اسلامی مشاهده می کند، می خواهد تأثیر روانی و فرهنگی ایجاد کند تا در نهایت فرهنگ ملت ما به آن تبدیل شود. آنها می خواهند».
وی گفت: دشمن ما همانطور که رشد فکری و فرهنگی مردم ما را در چارچوب انقلاب اسلامی مشاهده می‌کند، می‌خواهد تأثیر روانی و فرهنگی ایجاد کند تا در نهایت اخلاق ملت ما به خواسته‌شان تبدیل شود. “
علی آبادی گفت: اهمیت «جهاد تبیینی» و تحلیل ابعاد مختلف آن پس از تاکید رهبر معظم انقلاب دیگر بر کسی پوشیده نیست. وقتی می فرماید «جهاد تعریف تکلیف ثابت و واجب فوری است» اجرای صحیح ماده آن واجب شمرده می شود زیرا معنای جهاد در اسلام روشن است. بنابراین انتخاب این کلیدواژه از سوی استاندار اهمیت آن را نشان می دهد و راهبرد جهاد را مشخص می کند.
وی گفت: دستیابی به تمدن نوین اسلامی مسیر روشنی است که توسط مقام معظم رهبری در ۴۰ سال دوم انقلاب برای ما هموار شد. در جامعه.”
وی ادامه داد: در حالی که این مؤسسات و خانه های قرآنی شهرستان با تلاش دست اندرکاران و دست اندرکاران این بخش گام های مثبتی برمی دارند، به هیچ وجه کافی نیست و نیاز به تلاش بیشتر است و برای این کار هزینه شد. “
این مقام مسئول گفت: برای اینکه فعالیت های قرآنی و دینی در قالب نظم اسلامی نتایج خوبی برای جامعه اسلامی به همراه داشته باشد، باید نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام دهیم. در حال حاضر ۳۰ موسسه قرآنی دارای مجوز در این شهرستان فعالیت دارند.

انتهای پیام/