مدارس کپری و کانکس با دانش آموزان بسیار زیاد تخریب می شوندایسنا/ هرمزگان وزیر معارف گفت که تمام مکاتب ولسوالی کپری و یک موسسه با تعداد زیادی دانش آموز بسیج خواهند شد.

یوسف نوری در جلسه شورای آموزش و پرورش هرمزگان افزود: هدف از بازدید از مدارس مناطق صعب العبور منطقه شرق جاسک رفع موانع آموزشی در این مناطق کوهستانی است. در منطقه جاسک و وعده های سنتی مردم خونگرم این منطقه، بیمه آموزش تلفیقی در روستاهای حیوان، نوگین و گیشدان وجود ندارد.

وی افزود: رفع این موانع با تاکید رئیس جمهور مبنی بر بازدید از این منطقه، در دستور کار وزارت آموزش و پرورش بود تا به موقع به آن رسیدگی شود. افزایش سطح پوشش آموزشی، فراهم کردن محیط آموزشی مناسب، افزایش امکانات و زیرساخت ها و ارتقای کیفیت نظام آموزشی در این مناطق.

وزیر آموزش و پرورش گفت: از ۲۲۵ دانش آموز مقطع ابتدایی که به مقطع ابتدایی می روند، ۱۹ نفر دانش آموز هستند و امیدواریم بتوانیم بسازیم. و با مشارکت دبیرستان ها، ایجاد انگیزه در دانش آموزان و خانواده ها و انجام اقدامات لازم، می توان برای رفع چالش های آموزشی در این حوزه اقدام موثری انجام داد.

وی ادامه داد: این امر منجر به راه‌حل‌هایی مانند ایجاد مدارس شبانه‌روزی و تبدیل سازمان آموزش و پرورش لیرداف به اداره آموزش و پرورش منطقه با تمرکز بر مواد با کیفیت و آموزش و ورزش در یک ایالت شده است. جلسه شورای آموزش و پرورش تصمیمات لازم گرفته شده است.»

نوری با بیان اینکه فارغ التحصیلان می توانند از طریق شبکه شاد و مدرسه ملی نیز ادامه تحصیل دهند، گفت: امسال سال خوبی برای آموزش در زمینه توزیع تجهیزات و ساخت و ساز خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه به همین منظور دو ساختمان بزرگ آموزشی در بندرعباس ساخته می شود، افزود: تمامی مدارس منطقه کپری و یک موسسه با تعداد دانش آموز بسیج خواهند شد.

انتهای پیام/