مخالف تعارض به بافت تاریخی شیراز هستیمایسنا / فارس استاندارد فارس گفت: با تعارض به بافت تاریخی و تخریب خانه های ارزشمند این بافت مخالف هستیم.

محمددی ایمانیه با بیان این که شایعه تخریب از خانه های ارزشمند بافت تاریخی شیرازها هیچ، گفت: به نظر می رسد عده ای تلاش می کند که این شایعه را به یک معضل اجتماعی تبدیل کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از استانی فارس، ایمانیه ادامه داد: در نامه ای که به صورت مشترک با حضرت آیت الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان و آیت الله کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و همچنین نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود. یت الله رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که حفظ بافت تاریخی به‌عنوان هویت این شه.

وی با تاکید بر این موضوع که رسانه ها با موضوع بافت تاریخی شیراز باید عالمانه و به دور از جنجال و هیاهو باشد، توضیح داد: بهبود شرایط سکونت در بافت تاریخی شیراز و ایجاد محیط شاداب و مناسب با فرهنگ غنی شیراز از جمله برنامه های جدید مدیریت. استان می شود.

ایمانیه با اشاره به دستگاه های مسئول در حوزه بافت تاریخی مانند راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و شهرداری باید طرح های کارشناسی برای حراست از بافت تاریخی و ارتقای سطح کیفی زندگی در این بافت را ارائه دهد، گفت: مدیریت ارشد استان فارس برای پاسداشت فرهنگ. و تاریخ غنی و الهام بخش ایرانی اسلامی همه همت خود را به کار خواهد گرفت.

استاندارد فارس بیان بیشتر: برای بهبود هرچه جریان زندگی در بافت تاریخی شیراز و حفظ و احیای این بافت فرهنگی، از نظرات بررسی ها همه فعالان و کنشگران این بخش استقبال می کنیم.

انتهای پیام