مخاطبان حوزه نشر دفاع مقدس جوانان و نوجوانان باشندایسنا / گیلان مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، مخاطبان حوزه نشر آثار دفاع مقدس را جوانان و نوجوانان دانستند و بیان کردند: کتابخانه های عمومی ظرفیت برای آشنایی نسل جوان با کتاب های دفاع مقدس و برجسته قهرمانان ملی است.

سرهنگ حسن حبیبی در آیین اختتامیه جشنواره ملی “سرخ نگاران” که با محوریت تجلیل از هنرمندان و نوقلمان برتر عرصه ایثار و شهادت استان گیلان برگزار شد، انقلاب اسلامی را ثمره خون پاک هزاران شهید گلگون کفن دانست و اظهار کرد: رسالت امروز ما حفظ ارزش است. ها و وسایل آن دوران پر افتخار است.

وی از دفاع مقدس به عنوان بزرگترین جنگ در قرن اخیر یاد کرد و افزود: اتفاقاتی که امروز در منطقه و دنیا در حال رخ دادن گواهی بر وجه تمایز دفاع مقدس است، زیرا درایت و نگاه دوراندیشانه امام راحل باعث شد مردم وارد عرصه شوند. از کوی و برزن می شوند و آن حماسه های زرین را خلق می کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان، با بیان اینکه نیازمند نشر و اشاعه فرهنگ و معارف دفاع مقدس در محیط اجتماعی و اقتصادی و مدیریتی هستیم، تصریح کرد: در این راستا باید از تجارب پیشکسوتان دفاع مقدس بهره ببریم.

حبیبی از هنر به عنوان بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس یاد کرد و گفت: استان گیلان با تقدیم هشت هزار شهید از پیشگامان عرصه دفاع مقدس است; همچنین حمایت های گیلان از جبهه ها در کشور بی نظیر و زبانزد بوده است.

وی به نقش برجسته زنان گیلان در دفاع مقدس چه در عرصه دفاع و چه در عرصه امدادرسانی اشاره و بیان کرد: سهم کتب دفاع مقدس در انتشارات کشور در دهه آخر ۳.۵ درصد بوده است و همچنین با کمک دستگاه های فرهنگی این سهم امروز به ۱۲.۵ درصد رسیده است. رسیده، اما همانگونه که رهبر انقلاب تاکید کردند، هنوز دفاع مقدس جای کار دارد و همه آن باید برای جامعه به ویژه نسل جوان و نوجوان تبیین و معرفی شود.

مدیرکل حفظ آثار گیلان، خواستار هم افزایی در حوزه نشر کتاب های دفاع مقدس شد و اضافه کرد: در حال حاضر شاهد همکاری حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی و ارشاد و بنیاد شهید در حوزه کیفیت بخشی و تولید دفاع مقدس هستیم.

حبیبی، مخاطبان حوزه نشر آثار مقدس را جوانان و نوجوانان دانستند و بیان کرد: کتابخانه های عمومی ویژگی برای آشنایی نسل جوان با کتاب های دفاع مقدس و برجسته سازی قهرمانان ملی است.

وی یکی از اهداف تالیف کتاب در حوزه دفاع مقدس را آشنا کردن نسل جوان با ارزش های دفاع مقدس دانست و یاد کرد: امروز نسل جنگ را ندیده و از این رو ممکن است تعبیرهای متناقضی از جنگ شنیده باشد; بنابراین یک روایت درست و هنرمندانه از جنگ را برای جوانان و نوجوانان ارائه می دهیم.

مدیرکل حفظ دفاع مقدس گیلان، از اهالی قلم خواست بیشتر به نقش رزمندگان گیلانی در دفاع مقدس بپردازند و بیان کرد: باید با حمایت از دستگاه ها فرصت های دفاع مقدس در حفاظت از محیط زیست ساخته شود.

انتهای پیام